هتل ملت فامنین

هتل ملت فامنین تنها هتل در شهر فامنین است که روبروی پارک ملت این شهر واقع شده است .هتل دو ستاره ملت فامنین واقع در شهر فامنین است که دارای فضای کاملا زیبا و چشم انداز میباشد.

هتل ملت فامنین دارای تالار پذیرایی ، رستوران و اتاق برای اقامت می باشد .این هتل دارای پرسنل مجرب و مهربان هستند و در صورت اقامت در این هتل می توانید به این نکته پی ببرید .این هتل دارای ۱۰ اتاق و ۳۳ تخت می باشد .

شهر فامنین در ۱۳۵ کیلومتری جادهٔ ساوه به همدان و در ۵۵ کیلومتری همدان واقع شده‌است.این دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی می باشد که با رفتن وبه این شهر و اقامت در هتل ملت فامنین می توانید از دیدن جاذبه های این شهر لذت ببرید .از جاهای دیدنی این شهر می توان به مسجد خوش آباد،برج گلشن ، غار قلعه جوق ،امامزاده ازناو ، پل جهان آباد ،امامزاده عین و غین ،حمام قدیمی فامنین و… اشاره کرد

نحوه دسترسی به هتل ملت فامنین

آدرس: همدان، فامنین، بلوار بهرامی، روبروی پارک ملت
تلفن: ۰۸۱۳۶۸۲۳۱۱۵

هتل ملت فامنین هتل ملت فامنین

هتل ملت فامنین هتل ملت فامنین

فامنین از شهرهای استان همدان و در شمال شرقی آن می باشد که مردم آن به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می نمایند.فامنین از مراکز اصلی تولید محصولات کشاورزی محسوب می شود.این شهر جز شهرهای قدیمی ایران بوده و به همین علت دارای آثار تاریخی ارزشمندی است در ادامه همراه با شوید تا با جاهای دیدنی فامنین آشنا شوید.

جاهای دیدنی فامنین

پل جهان آباد فامنین

پل جهان‌آباد در ۶ کیلومتری جنوب فامنین واقع شده و یکی از آثار دوره صفویه در استان همدان به شمار می‌رود. این پل بر روی رودخانه قره‌چای احداث شده و دارای ۵ دهانه می‌باشد که ۳ دهانه مرکزی دارای اندازه مساوی و ۲ دهانه دیگر کوچک‌تر می‌باشند. این پل بر روی ۴ ستون سنگی پی‌ریزی شده و ملات به کار رفته در آن آجر و گچ می‌باشد.

جاهای دیدنی فامنین

حمام فامنین

حمام تاریخی فامنین یکی از مهمترین جاهای دیدنی فامنین می باشد که درداخل شهر و در محلات قسمت جنوبی شهرفامنین و در مجاورت مسجد جامع قرار گرفته است .

بنا از لحاظ پلان مستطیل شکل می باشد ونوع معماری وطاق وقوسهای بکار رفته در بنا شباهت زیادی به آثار دوران قاجاریه دارد وجزء بناهای تحت حفاظت سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری می باشد.

حمام قدیمی فامنین با مساحتی حدود ۳۸۰ متر مربع با پلان مستطیل شکل دارای درب وراهروی ورودی در ضلع شرقی بنا وحمام سرد یا رختکن وهشتی ما بین حمام سرد وحمام گرم ونیزحمام گرم ودر ضلع شمالی حمام گرم دو خزینه آب گرم وسرد وخلوت خانه میباشد. با توجه به نوع معماری ومصالح وتزئینات آجری وطاق وقوس شباهت زیادی با آثار دوران قاجاریه دارد.

جاهای دیدنی فامنین
حمام

برج گلشن از جاهای دیدنی فامنین

برج گلشن در روستای خوش آباد واقع در ۱۹ کیلومتری شهر فامنین استان همدان قرار دارد.این برج در اواخر دوره قاجار منصوب به برادران گلشن است که در ۴ طبقه ساخته شده است .طبقه زیرین برج گلشن به عنوان زندان و طبقه بالا به عنوان برج نگهبانی و تامین امنیت روستا و طبقه‌های مابین جهت سکونت مورد استفاده قرار می‌گرفته است .

البته روستای تاریخی خوش آباد دارای یک مسجد باستانی است که در حال حاضر نیز مورد استفاده اهالی قرار می‌گیرد.

برج

امامزاده عین و غین (ازناو) در فامنین

در ۴۰ کیلومتری شهر فامنین و بر بلندای تپه‌ای در جنوب شرق روستای ازناو، امامزاده عین و غین (امامزاده ازناو) به چشم می‌خورد و از جاهای دیدنی فامنین است. امامزاده عین با پلانی مربع و با ابعاد ۱۰ در ۱۰ متر از آجر ساخته شده است. درب ورودی امامزاده در سمت شمال بنا قرار دارد که با تزئینات آجرکاری زیبا در نمای بیرونی، بنا را با طرح‌های چلیپایی و گلبرگ آراسته‌اند. نمای داخلی بنای امامزاده عین که به دوران سلجوقی تعلق دارد فاقد هر گونه تزئیناتی است. ارتفاع این امامزاده به ۱۳ متر می‌رسد.

با توجه به تحقیقات و مطالعه در کتب تاریخی شخص متوفی در بنای امامزاده عین را به عین الشرف نسبت می‌دهند.

امامزاده
امامزاده

غار قلعه جوق

در ۳۵ کیلومتری شهرستان فامنین و در روستای قلعه جوق بالا جاذبه‌ای باستانی در دل صخره‌های کوه به نام غار قلعه جوق به چشم می‌خورد. در مسیر رسیدن به غار از میان کوچه باغ‌های روستا، چشمه‌ای طبیعی از دل زمین می‌جوشد و با خود خنکایی را به اهالی و گردشگران هدیه می‌دهد. این غار در دل صخره‌های کوهی به نام قوزی قشلاق و در ارتفاعی در حدود ۲۸ تا ۳۰ متر از سطح زمین به دست انسان کنده شده است.

در دیواره صخره‌ای کوه قوزی قشلاق ۳ دهانه نزدیک به هم دیده می‌شود که ورودی‌های غار محسوب می‌شوند. تاریخ ساخت قلعه را با توجه به نوع سازه‌ها مربوط به دوران پیش از اسلام و مادها می‌دانند.

برای ورود به غار قلعه جوق به تجهیزات سنگ نوردی و کوهنوردی نیازاست تا با ایمنی کامل به غار برسید. پس از بالا رفتن از دیواره‌ای عمودی و رسیدن به دهانه ورودی غار، به بخش اصلی غار قلعه جوق و دالانی طولانی می‌رسید که در اطراف آن تعداد ۱۲ تا ۱۵ اتاق قرینه به ابعاد ۲ در ۲ متر در دل صخره‌های کوه حفر شده است.

غار

امامزاده یونس

امامزاده یونس با گنبدی سبزرنگ و دو گلدسته طلایی در مجاورت روستا خودنمایی می‌کند و زائرین بسیاری از شهرهای اطراف، امامزاده یونس را به عنوان مقصدی برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند این مکان یکی از جاهای دیدنی فامنین است. ساقه گنبد این امامزاده به قدری بلند است که در آن پنجره‌هایی بلند تعبیه کرده‌اند تا علاوه بر تأمین نور امامزاده بر زیبایی آن نیز بیفزاید. گردشگری زیارتی یکی از قطب‌های صنعت گردشگری محسوب می‌شود که افراد علاقه‌مند با انتخاب اماکن مذهبی به زیارت بقاع متبرکه می‌روند

امامزاده

آتشکده قره تپه

قره تپه، که قدمت آن به پیش از تاریخ بَر می گردد، یکی از قدیمی ترین استقرارهای بشری است. این آتشکده، بسیار زیبا و وسیع است.

قره، به زبان تُرکی، به معنی سیاه است. این تپه، بصورت مطبق می باشد. هر طبقه، مربوط به سوزاندن و محل عبادت گروهی از اهالی در عهد ساسانیان بوده است. این اثر، در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۲، با شماره ثبت ۹۸۷۹، به عنوان یکی از آثار ملی ایران، به ثبت رسیده است.

آتشکده
آتشکده

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود