خانه تاریخی قصر منشی اصفهان

خانه تاریخی قصر منشی اصفهان ، یکی از اقامتگاههای سنتی شهر تاریخی اصفهان است که در سفر به این شهر می توانید در این خانه تاریخی اقامت داشته باشید .

این هتل زیبا که معماری آن باعث شده است تا به یکی از جذاب‌ترین هتل‌های اصفهان تبدیل شود، پیش از تغییر کاربری و تبدیل شدن به هتل سنتی، خانه ای تاریخی و محل سکونت وزیر یکی از پادشاهان قاجار بوده است. پس از آن در مالکیت یکی از مراجع زمان، آقا نجفی قرار گرفت. معماری سنتی، محوطه‌ای با حوض آب کوچک و پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی، تجربه اقامت در فضایی سنتی را برای مهمانان هتل سنتی قصر منشی اصفهان فراهم می‌کند.

خانه تاریخی قصر منشی

از آنجایی که این بنا متعلق به اواخر صفوی و دوره قاجار است، ارزش تاریخی آن نیز قابل توجه است. در سال ۱۳۸۴ به طور محدود و در ۱۳۹۴ این بنا به طور کامل مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت که در جریان این بازسازی برخی از بخش های بنا به طور کلی بازسازی و به ساختمان اصلی بنا الحاق شدند. این اثر در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۸۴ با شماره ثبت ۱۳۰۱۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.علاوه بر جذابیت های تاریخی، روبروی این هتل یک زورخانه سنتی قرار دارد و درب دیگر این مکان در یک خیابان فرعی که ۲۰ متر با بازار حسن آباد فاصله دارد باز می‌شود. عکس های هتل سنتی قصر منشی نشانگر علاقه به معماری سنتی در فضایی بسیار راحت برای میهمانان می باشد. این هتل که کنار دروازه حسن‌آباد می‌باشد، حدود ۴۵۰ (۵ دقیقه) متر از میدان نقش امام فاصله دارد و حدود ۶۵۰ متر (۱۰ دقیقه پیاده روی) نیز می‌باشد.در آینده نزدیک نیز حمام سنتی به این مجموعه اضافه می‌شود.

موقعیت مکانی مناسب اقامتگاه سنتی قصر منشی، موجب دسترسی آسان گردشگران به مسجد جامع عباسی، خانه مشروطیت و میدان نقش جهان می شود. قابل توجه مهمانان گرامی، به دلیل القاء حس نوستالژیک، اتاق های این اقامتگاه فاقد تلویزیون می باشند. لازم به ذکر است اقامتگاه در بخش ورودی اقامتگاه و ورودی رستوران دارای تعدادی پله می باشد.قصر منشی یکی از اثار پراهمیت تاریخی است زیرا از میراث ملی ثبت شده ایران به حساب می اید. از این جهت تحت نظارت کامل سازمان میراث فرهنگی اصفهان مورد مرمت و بازسازی اساسی قرار گرفته تا از حفظ شباهت و ارزش های تاریخی این بنا اطمینان حاصل شود. مدیریت هتل برای میزبانی از میهمانان داخلی و بین المللی با ارائه بهترین خدمات،از جمله غذاهای اصیل ایرانی و باب طبع همه از جمله گیاهخواران،بهره گیری از کارکنان مجرب به دقت برنامه ریزی نموده است. برای اطمینان از راحتی میهمانان، چندین راهنمای تور محلی همکاری نموده که به مهمانان کمک میکنند که از اماکن معروف و شناخته نشده نیز بازدید شود. هم چنین افراد مشغول به کار در هتل تسلط به چندین زبان دارند و حاضر به ارائه خدمات ۲۴ ساعت،۷ روز هفته در خدمت مهمانان می‌باشند.

خانه تاریخی قصر منشی اصفهان

امکانات هتل سنتی قصر منشی اصفهان

از امکانات این هتل می توان به نمازخانه، صرافی، فروشگاه صنایع‌دستی و سوغات، رستوران ایرانی و کافی‌شاپ در فضای باز اشاره کرد. همچنین خدمات بیدار باش و لاندری نیز ارائه می شد.رستوران هتل علاوه بر سرو انواع غذاهای ایرانی، انواع سوپ و آش و غذاهای سنتی اصفهان از جمله سوپ اماج اصفهان، شوربا، کله جوش، خورش ماست و قرمزه را سرو می کند.

نحوه دسترسی به هتل سنتی قصر منشی

آدرس:اصفهان، خیابان نشاط، کوچه قصر منشی غربی، پلاک ۹

خانه تاریخی قصر منشی اصفهان
خانه تاریخی قصر منشی اصفهان
خانه تاریخی قصر منشی اصفهان
خانه تاریخی قصر منشی اصفهان

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود