سفر معلولین با هواپیما و قطار و رعایت این نکته های مهم

سفر معلولین با هواپیما می تواند مشکلات زیادی داشته باشید به ویژه زمانی که این افراد دارای بیماری های خاص دیگری نیز می باشند ناشنوایی، مشکلات تکلم و … می تواند سفر را برای این افراد سخت تر کند به همین خاطر این افراد حتما باید همراه داشته باشند و یا اینکه اطلاعات خود را پیش از پرواز به متصدی هواپیما ذکر کنید.

یکی از مشکلات رایج در میان معلولین در هگام سفرهای هوایی نحوه نشستن و شوار شدن در هواپیما است  فرق نمی کند که پرواز شما داخلی یا خارجی باشد در هر دو صورت این سفر می تواند با مشکلاتی برای شما همراه باشد که با برخی از تدابیر می توانید مانع از آن شوید. کسب اطلاعات و بینش لازم در این زمینه می تواند کمک کننده باشد و مشکلات معدودی که ممکن است در طی سفر برای شما ایجاد شود را معرفی می کند شما با کسب این اطلاعات می توانید سفر هوایی خود را آسان تر و لذت بخش تر کنید. یکی از مواردی که باید در اینگونه از سفرها به آن ها توجه داشته باشید در زمان خرید بلیط است که شما باد به متصدی فروش تمام شرایط و مشکیلات خود را بازگو کنید در این صورت متصدی می تواند مکان مناسب تری را برای شما در هواپیما انتخاب کند. یکی دیگر از گزینه هایی که می تواند در  طی سفر کمک کننده باشد هماهنگی با مسولین ایرلاین است و می تواند موقعیت شما در طی سفر را بهبود بخشد.

 راهنمای سفر معلولین با هواپیما:

در طی سفر شما وسایل ضروری و مورد نیاز خودتان را باید به همراه داشته باشید همچنین برای داشتن این وسایل باید با مسول ایرلاین نیز هماهنگی داشته باشید به عنوان مثال داشتن دستشویی ویژه این افراد می تواند از مشکلات آن ها بکاهد به همین دلیل باید با مسولین هماهنگی داشته باشید. یکی دیگر از نکات قابل توجه در این زمینه این است که شما برای سوار شدن به هواپیما ممکن است مدتی را معطلی داشته باشید بنابراین باید خودتان را برای این زمان آماده کنید بهتر است درباره وسایلی که مورد نیازتان است با مسول هماهنگی کنید تا متوجه شوید که امکان همراه داشتن این وسایل وجود دارد یا خیر.

از ورودی های ویژه استفاده کنید:

ورودی های ویژه در برخی از فرودگاه ها این امکان را به افراد دارای شرایط خاص می دهند تا مدت زمان طولانی در صف منتظر نمانند بهتر است کمی زودتر به فرودگاه بروید و کارهای خود را زودتر انجام دهید در این صورت زمان کمتری نیز در صف منتظر خواهید ماند زیرا برخی از فرودگاه ها دارای لاین های ویژه نمی باشند و ممکن است در این مواقع معطلی بیشتری داشته باشید و آزرده خاطر شوید بنابراین یکی از نکات مهم راهنمای سفر معلولین با هواپیما همین مورد است.

سفر معلولین با هواپیما

هنگام رزرو دقت کنید:

در زمان رزرو کردن بلیط بهتر است تا شرایط را بهتر مطالعه کنید اینکه صندلی شما در هواپیما نزدیک به دستشویی باشد سفر را برای شما راحت تر خواهد کرد حتما در طی سفر باید شخصی همراه شما باشد یا در حد امکان باید از مسولیت بخواهید که برای نشستن روی صندلی به شما کمک کند. می توانید به خدمه هواپیما توضیحات کامل درباره شرح حال خودتان را بدهید و از آن ها بخواهید در طی پرواز به شما کمک بیشتری کنند.

سفر معلولان با هواپیما

از گزینه پرستار استفاده کنید:

در صورتی که شرایط شما خاص و ویژه باشد باید در طی پرواز به همراه خودتان پرستار داشته باشید همچنین در هنگام رزرو بلیط هوایی می توانید گزینه پرستار را انتخاب کنید در این صورت ایرلاین دابیر لازم در این زمینه را داشته باشد و اطلاعات حداقلی درباره شرایط شما را داشته باشد.

وسایل لازم را فراموش نکنید:

وسایل لازم و ضروری در طی پرواز را به همراه داشته باشید برخی از معلولین ممکن است تا از ویلچرهای برقی استفاده نمایند بنابراین باید لوازم مورد نیاز آن را به همراه داشته باشید شارژر برقی، باتری اضافی و … می تواند در طی پرواز مورد استفاده باشد و باید آن را به همراه داشته باشید همچنین می توانید این وسایل در زمان خرید بلیط ذکر کنید تا مجاز به استفاده از آن ها باشید. مشکلاتی که دارید را باید قبل از پرواز ذکر کنید مشکلات شنوایی، بینایی، دارویی و گفتاری از عمده مشکلاتی هستند که ممکن است دچار آن شوید و باید به متصدی هواپیما این مشکلات را ذکر کنید. در صورتی که از یک داروی خاص استفاده می کنید باید نسخه این داروها را داشته باشید در صورتی که این داروها را همراه نداشته باشید ممکن است این نسخه کمکتان کند و سریع آن ها را تهیه کنید.

درباره سفر معلول با هواپیما چه می دانید

خدمات سی آی پی:

یکی دیگر از موارد لازم برای سفر معلولین با هواپیما خدمات سی آی پی است که می تواند کمک کننده باشد این خدمات ویژه افرادی که برای پرواز دچار مشکل هستند برای استفاده کردن از این خدمات بهتر است درخواست آن را از شرکت های هوایی داشته باشید. یکی از امتیازات این دسته از خدمات این است می توانید بودن انتظار کشیدن در صف کارهای پرواز را انجام دهید استراحت، پذیرایی ویژه و … از امکاناتی هستند که این نوع از خدمات می تواند برای شما داشته باشد همچنین اینگونه از خدمات ویژه افراد سالمند و ناتوان نیز می باشد.

همراه داشتن یکی از مزایای مهم برای این دسته از افراد می باشد افرادی که همراه دارند در این سفرها با مشکلات کمتری مواجه می شوند همچنین برخی از افراد ممکن است که غذای مخصوص داشته باشند که باید به این مسولین گفته شود.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود