اسنپ مارکت

قطار یا هتل ۵ ستاره‌ متحرک! قطار پنج ستاره فدک

در راستای گسترش خدمات مسافرتی ریلی در کشور، قطار ۵ ستاره‌ فدک در آذرماه ۱۳۹۴ در مسیر تهران ـ مشهد راه‌اندازی شد و مدتی بعد، قطار لوکس پنج ستاره‌ی فدک جابه‌جایی مسافران را در مسیر تهران ـ شیراز آغاز کرد.

قطار در ذهن بسیاری از مسافران از گزینه‌های امن و راحت سفر است. با این‌حال بسیاری از مسافران ایرانی از گوناگونی و تنوع قطارهای مسافری و خدمات‌شان خبر ندارند، حتی بسیاری از مسافرها نمی‌دانند به غیر از شرکت رجا، دیگر شرکت‌های خصوصی هم با انواع قطارهای یک تا سه‌ستاره مسافران را در مسیرهای ریلی کشور جابه‌جا می‌کنند. در راستای گسترش خدمات مسافرتی ریلی در کشور، قطار ۵ ستاره‌ فدک در آذرماه ۱۳۹۴ در مسیر تهران ـ مشهد راه‌اندازی شد و مدتی بعد، قطار پنج ستاره فدک جابه‌جایی مسافران را در مسیر تهران ـ شیراز آغاز کرد.

امکانات قطار پنج ستاره فدک 

این قطار لوکس که قابلیت حرکت با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را دارد، دارای سه کلاس متفاوت است و سرویس پذیرایی، آموزش مهمان‌داران، دکوربندی و امکانات داخلی واگن‌ها براساس استانداردهای قطارهای پنج‌ستاره‌ دنیا طراحی شده است. مسافران قطار ۵ ستاره فدک تهران شیراز و مسافران قطار تهران مشهد می‌توانند بسته به انتظارات‌ و بودجه‌شان هر کدام از کلاس‌های مسافری این قطار را انتخاب کنند و از سفر لذت ببرند.

واگن‌های این قطارِ دوستدار محیط زیست، مجهز به سامانه‌ی اعلام و اطفاء حریق‌اند و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مطابق با استانداردهای شرکت‌های هواپیمایی روز دنیا در این قطار طراحی و تعبیه شده است. علاوه بر این، هر مسافر می‌تواند از امکان انتخاب و نمایش انواع فیلم و موسیقی در قطار استفاده کند. از مزایای به‌روز و جوان‌پسند این قطار امکان استفاده از شبکه‌ی اینترانت و GPS است.

قطار 5 ستاره فدک

هر کوپه‌ی قطار فدک شیراز و قطار فدک مشهد، چهار تختخواب متناسب با ارگونومی بدن دارد و دمای هوای داخل کوپه نیز توسط مسافر تا محدوده‌ی بین ۲۲ تا ۲۶ درجه‌ی سانتی‌گراد قابل تنظیم است. برای هر مسافر یک میز مجزای غذاخوری در نظر گرفته شده و تمام سیستم داخل کوپه طوری طراحی شده است که مسافر به دلخواه بتواند نور و صدای محیط را تنظیم کند.

خدمات مهمان‌داری قطار ۵ ستاره فدک

در قطار ۵ ستاره فدک یک کوپه به‌صورت مجزا به مهمان‌داری اختصاص یافته و مجهز به تجهیزات کترینگ گرم و سرد است. درست مانند سفر با هواپیما مسافران می‌توانند با فشار یک دکمه مهمان‌دار را احضار و غذا و خدمات مورد نظرشان را درخواست کنند. مهمان‌داران قطار لوکس فدک که به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط‌اند، تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند و با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی به صورت تئوری و عملی آموزش دیده‌اند. ضمن این‌که کادر مهمان‌داری، دوره‌های آموزش‌های پیشرفته‌ی مهمان‌داری این قطار را زیر نظر یک شرکت اتریشی به نام DON می‌گذرانند.

اسنپ مارکت

خدمات قطار ۵ ستاره فدک

در قطار لوکس فدک خدمات متفاوتی برای مسافران ارائه می‌شود که به‌طور خلاصه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • استفاده از فرش قرمز جهت استقبال اولیه از مسافرین
 • ارائه‌ی حوله‌ی مرطوب
 • سرو نوشیدنی خوشامدگویی
 • استفاده از ظروف چینی برای سرو غذا
 • سرو عصرانه یا صبحانه با توجه به ساعت حرکت قطار
 • سرو پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر
 • سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا
 • ارائه‌ی سرویس خواب با کیفیت بالا و متفاوت
 • بهره‌گیری از سیستم صوتی و تصویری پیشرفته IPTV با قابلیت هایی از قبیل انتخاب فیلم، انتخاب موسیقی، اعلام اطلاعات موقعیت مکانی قطار، اعلام وضعیت آب و هوا و احضار مهمان‌دار
 • ارائه‌ی ویلچر به مسافران برای جابه‌جایی در ایستگاه و قطار در صورت درخواست
 • ارائه‌ی گهواره به مسافران دارای کودک زیر دو سال در صورت درخواست
 • ارائه‌ی هدفون
 • ارائه‌ی روزنامه

نحوه‌ی خرید بلیط قطار فدک

مسیر مشهد پرترددترین مسیر ریلی در کشور است و مسافران قطار مشهد دست‌کم از انواع قطارها و خدمات متنوع‌شان در این مسیر خبر دارند. دسته‌ی دیگر مسافران یعنی مشتری‌های پروپاقرص قطار که به دلیل امنیت و راحتی سفر، همیشه با قطار سفر می‌کنند هم گاهی از تنوع و گوناگونی قطارهای مسیرهای ریلی ایران خبر دارند، اما بیشتر مسافران قطارهای ایران از گوناگونی قطارهای مسیرهای مختلف و نحوه‌ی آسان خرید بلیط قطار خبر ندارند.

برای خرید بلیط قطار فدک، اطلاع از قیمت بلیط قطار فدک تهران مشهد و قیمت بلیط قطار تهران شیراز و سایر قطارهای مسافربری شرکت رجا می‌توانید به وب‌سایت دیجیاتور بخش بلیط قطار مراجعه کنید.

و در انتها

سرویس‌های قطار کشور عزیزمان روز به روز در حال بهتر شدن است. حالا امکانات برخی از شرکت‌های قطار مانند همین قطار ۵ ستاره فدک با هواپیماهای فرست کلاس رقابت می‌کند. شما چه تجربه‌ای از سفر با قطار دارید؟ با ما در کامنت‌ها در میان بگذارید.

منبع:عـلی بـابا

اسنپ مارکت

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود