چه طور برای سفری سریع و راحت برنامه‌ریزی کنیم؟

اگر تا به حال برای هیچ یک از این موارد برنامه‌ریزی نکرده‌اید، نگران نباشید، هنوز هم فرصت‌هایی در دسترس است. کافی است موقعیت‌ و امکانات‌تان را خوب بشناسید و از آنها استفاده کنید.

تعطیلات سال نو فرصت کم‌نظیری برای خوشگذرانی و تفریح است؛در این مدت می‌توانید علاوه بر رسیدگی به کارهای عقب‌مانده، با برنامه‌ریزی‌های دقیق، برای تمام سال‌تان انرژی ذخیره کنید. یکی از بهترین تفریحاتی که می‌توانید برای سال نو در برنامه‌های‌تان بگذارید، سفر است. برای یک سفر سریع کافی است بلیط هواپیما رزرو کنید یا با خرید بلیط قطار سفری سر حوصله را تجربه کنید، یا با ماشین شخصی به سفری آهسته و پیوسته بروید. اما اگر تا به حال برای هیچ یک از این موارد برنامه‌ریزی نکرده‌اید، نگران نباشید، هنوز هم فرصت‌هایی در دسترس است. کافی است موقعیت‌ و امکانات‌تان را خوب بشناسید و از آنها استفاده کنید.

سفر هوایی

اگر برای خرید بلیط هواپیما به دنبال راهی آسوده، امن و سریع می‌گردید، استفاده از سایت‌های خرید آنلاین بلیط هواپیما، آن هم سایت‌های معتبر، بهترین گزینه است. حتی در روزهای پرترافیک و شلوغ آخر سال یا ایام تعطیلات هم می‌توانید در این سایت‌ها، بلیط‌هایی برای مقاصد مختلف بیابید. حسن خرید آنلاین هم در همین موضوع است؛ به طور مثال چنانچه برای روز سوم فروردین بلیط پیدا نکنید، می‌توانید انتخاب‌تان را تغییر دهید و یکی دو روز دیرتر را بگردید.

 

سفر هوایی

البته شکی نیست که در روزهای تعطیلات، شاید نتوانید برای تمام مقاصد، خصوصاً مقاصد پرسفر و شهرهای توریستی به راحتی بلیط پیدا نکنید. در این صورت شاید زمانش رسیده که از سفرهای تکراری دست بکشید و به سراغ شهرهایی بروید که تا به حال به آنها مسافرت نکرده‌اید که هم فال است و هم تماشا! هم سفر رفته‌اید و هم مکان‌های جدیدی را دیده‌اید.

[related id=”۷۵۳۸″]

سفر ریلی

قطار همیشه یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین وسایل حمل و نقل عمومی بین شهرها بوده است. امنیت قطار از یک سو و امکان سفرهای دسته‌جمعی از سوی دیگر، باعث این سطح از محبوبیت شده است. ضمن اینکه بلیط قطار را می‌توانید با قیمتی تقریباً ارزان‌تر نسبت به بلیط هواپیما بیابید. برای خرید بلیط قطار هم، سایت‌های آنلاین بیشتر از هر روش خرید دیگری، به کارتان می‌آیند.

 

سفر با قطار

اگر برای خرید بلیط قطار حسابی تعلل کرده‌اید و زمان را از دست داده‌اید، شاید لازم باشد به قطارهای معمولی‌تر رضایت دهید. البته سفر با قطار در هر حالتی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. ضمن اینکه از نیمه‌های تعطیلات به بعد (زمانی که برخی از کارمندان باید به سر کار بروند) از حجم سفرها کاسته می‌شود و به این ترتیب فرصت بیشتری برای سفر خواهید داشت.

سفر با ماشین شخصی

گزینه‌ی دیگر سفر برای شمایی که دیر به فکر افتاده‌اید، باقی مانده سفر با ماشین شخصی است. اگر مقصد مورد نظرتان، جاده‌ی امنی دارد، ماشین‌تان سالم و سرپاست و از رانندگی طولانی خسته نمی‌شوید، سفر با ماشین شخصی بسیار لذت‌بخش خواهد بود. خودتان می‌توانید برای توقف‌ها تصمیم بگیرید، با هر سرعتی که دلتان بخواهد مسیر را طی کنید و حریم شخصی‌تان در ماشین‌تان حفظ شود، ضمن اینکه در مقصد هم با ماشین خودتان به تفریح و گردش می‌روید.

 

سفر با ماشین

فقط حواس‌تان باشد که پیش از سفر، درباره‌ی جاده و شرایط ایمنی‌اش اطلاعات کسب کنید. ضمناً از سالم بودن ماشین‌تان هم مطمئن شوید و اقداماتی نظیر تعویض روغن، کنترل زاپاس‌ها و… را انجام دهید. دیگر نکته‌ای که در سفر با ماشین شخصی باید مد نظر قرار دهید، سرحال و هوشیار بودن هنگام رانندگی است؛ هر زمان که خسته و خواب‌آلود بودید، دست از ادامه‌ی مسیر بکشید و خوب استراحت کنید.

اقامتی بی‌دردسر

موضوع دیگری که در برنامه‌ریزی‌های سفر اهمیت می‌یابد، مسئله‌ی اقامت در مقصد است. در این مرحله هم، سایت‌های معتبر رزرو هتل به کمک‌تان می‌آیند. با استفاده از این سایت‌های می‌توانید هتلی انتخاب کنید که متناسب با شرایط و بودجه‌ی شما باشد. از سوی دیگر، می‌توانید اطلاعات اولیه‌ای درباره‌ی اقامتگا‌ه‌ها را از این سایت‌ها بیابید.

 

هتل

اگرچه شاید به نظرتان برسد کمی دیر اقدام کرده‌اید، اما حسنش در این است که از اواسط تعطیلات به بعد هزینه‌ی اقامت در هتل‌ها هم کاهش می‌یابد.

سفر هر قدر کوتاه هم که باشد، جذابیت‌ها و خاطرات خودش را دارد، بنابراین حتی اگر هم فکر می‌کنید، دیر شده، دست به کار شوید.

 

منبع:عـلی بـابا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود