لباس مناسب سفر با هواپیما

لازمه هر مکان و موقعیتی انتخاب پوشش است از این رو برای بسیاری مبهم است که لباس مناسب سفر با هواپیما چه ویژگی‌هایی را شامل می‌شود.

سلام نو: به تن داشتن لباس مناسب در حین پرواز با هواپیما در آرامش و آسودگی تأثیرگذار است و نسبت مستقیم با کیفیت سفر دارد از این رو توصیه می‌شود در انتخاب پوشش در طول سفر با هواپیما، الویت اول و آخر لباس راحت و مناسب پرواز باشد چرا که مسیر رسیدن به مقصد بخشی از سفر محسوب می‌شود و تجربه آسایش در این مدت چه ساعات کم باشد چه زیاد تعیین کننده احساس خوب در ادامه سفر است. با این اوصاف بهترین کار انتخاب درست لباس در زمان مسافرت با هواپیما است و این موضوع سبب می‌شود تا خود و همسفران راحتی بیشتری بچشیم.

لباس درخور مسافرت با هواپیما

انتخاب یک پوشش راحت بسیار مهم و اساسی است چرا که در سفر با هواپیما مسافر مدت زمان نسبتا زیادی بدون حرکت، در یک فضای کوچک و محدود به حالت نشسته قرار دارد در این صورت اگر لباسی که به تن دارد لباسی تنگ و جذب باشد بدون شک بعد از مدت کمی احساس کلافگی و ناراحتی می‌کند. لازم به ذکر است که امکان رفتن به سرویس بهداشتی و جابه‌جایی وسایل در حین پرواز وجود دارد در نتیجه رختی که برای این مدت تعیین می‌شود فارغ از راحتی بهتر است خیلی گشاد یا بلند نباشد تا آزادی عمل را تحت تأثیر قرار دهد.

لباس مناسب سفر با هواپیما دارای جنس نخی و بافت سبک هستند تا جریان هوا به راحتی از آن عبور کند، اگر مقصد پیش رو آب‌وهوای گرم دارد بهتر است بیش از یک لایه لباس نخی به تن داشته چرا که ممکن دمای داخل هواپیما کمتر از دمای مقصد باشد و در غیر این صورت می‌توان از لایه‌های لباس کم کرد، در صورتیکه آب‌وهوای مقصد سرد باشد بهترین کار به همراه داشتن سوییشرت یا ژاکت نازک داخل هواپیما است زیرا با توجه به دمای درون هواپیما، ممکن است پوشیدن لباس گرم و ضخیم سبب مکدر شدن خاطر ‌شود.

لباس مناسب سفر با هواپیما

در هواپیما چه لباسی بپوشیم و چه نپوشیم

پوشیدن لباس‌های راحت و آزاد با جنس نخ پنبه و بافت سبک پیشنهاد حتمی است، هر رختی با این ویژگی‌ها در طول سفر با هواپیما آسایش را برای مسافر به همراه دارد چرا که در حین سفر ممکن است جابه‌جایی کمی وجود داشته باشد و بیشتر زمان سفر به نشستن، مطالعه، تماشای آسمان و خواب می‌گذرد در نتیجه به تن داشتن لباسی راحت، احساس خوشایندی را برای یک یک این کارها ایجاد می‌کند. پیشنهاد دیگر پوشیدن لباس جیب‌دار است، این مدل لباس‌ها به طرز شگفت‌انگیزی در سفر با هواپیما به کار می‌آیند.

توجه شود لباس راحت لزوما لباس خواب و پیژامه نیست چرا که چنین لباس‌هایی مناسب محیط عمومی نیستند. مورد دیگر لباس کم دکمه و زیپ است، هر چه لباسی که در پرواز به تن دارید دکمه و زیپ کمتر داشته باشد، زمان نشست و برخواست راحتی بیشتری تجربه می‌شود و این دو جزء در بدن فرو نمی‌روند. در نهایت توصیه می‌شود جوراب به پا کرد تا از سرمای کمتری در پاها احساس شود و خستگی ناشی از نشستن طولانی در طول پرواز از این طریق از پاها گرفته شود.

در ادامه به این می‌پردازیم که چه لباسی، لباس مناسب سفر با هواپیما نیست و بهتر است در پرواز چه نپوشیم؟ در ابتدا توصیه می‌شود لباس‌های گران قیمت در هواپیما پوشیده نشود به این دلیل که در حین پرواز در یک فضای کوچک چیزی میل می‌شود و احتمال ریختن خوراکی بر روی آن وجود دارد و از طرفی هنگام جابه‌جایی ممکن لباس به چیزی گیر کند و خراب شود برای همین بهتر است لباس‌های گران در مقصد پوشیده شود. پیشنهاد می‌شود از پوشیدن لباس‌های زبر و خشن و همین‌طور تنگ و جذب خودداری شود زیرا پوشش‌ با این ویژگی‌ها امکان ایجاد حساسیت و تشویش را فراهم می‌کند.

لباس مناسب سفر با هواپیما

در نهایت برای سفر با هواپیما بهتر است از کمربند استفاده نشود و این کار دو حسن دارد؛ زمان بازرسی و عبور از گیت‌ها نیازی به درآوردن و بستن مجدد کمربند مرتفع می‌شود و در طول پرواز استفاده از کمربند صندلی ایجاد ناراحتی نمی‌کند.

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود