امامزاده تاج الدین علی میاندوآب

اکنون بنایی دیگر در اطراف آن ساخته شده و بنای اصلی در داخل این محوطه قرار گرفته است. در کنار مراسم مذهبی، مراسم طرح آرامش بهاری نیز همه ساله در این مکان انجام می گیرد که توسط اداره اوقاف و امور خیریه برگزار میشود.

امامزاده تاج الدین علی میاندوآب از جاذبه های گردشگری این شهر است که تاج الدین علی (ع) از نوادگان امام هفتم شیعیان است. تاریخ این زیارتگاه دقیق معلوم نیست ولی آخرین بازسازی آن با مساعدت شجاع الدوله حاکم مراغه در اواخر قاجار به دست مردم منطقه به صورت بقعه ‌ای چهارگوش با گنبد دوار از آجر پخته ساخته شده ‌است.از جاذبه های گرشگری و مذهبی شهرستان میاندوآب مقبره امامزاده تاج الدین علی (ع) است. این امامزاده از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) امام هفتم شیعیان است. ساختمان این مقبره به شکل چهارگوش ساخته شده و دارای گنبد های مدور میباشد. اکنون بنایی دیگر در اطراف آن ساخته شده و بنای اصلی در داخل این محوطه قرار گرفته است. در کنار مراسم مذهبی، مراسم طرح آرامش بهاری نیز همه ساله در این مکان انجام می گیرد که توسط اداره اوقاف و امور خیریه برگزار میشود.

امامزاده تاج الدین علی میاندوآب

موقعیت مکانی

آستان امامزاده تاج الدین علی (علیه السلام) در شهرستان میاندوآب، بخش مرحمت آباد، دهستان مرحمت آباد سفلی، روستای قپچاق واقع شده است. این زیارتگاه که در سه کیلومتری چهاربرج واقع شده است.

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود