چرا سفر با قطار بیشتر خوش می‌گذرد

سفر با قطار در مقایسه با هواپیما در رتبه دوم قرار داد، اما با این حال به دلایلی همچون قیمت بلیط قطار، این نوع سفر جز محبوبیت ترین سفرهای دنیا به شمار می آید و رتبه اول را داراست.

آمارها و گزارش‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که مسافرت‌های ریلی، در اغلب کشورهای دنیا از محبوب‌ترین و اقتصادی‌ترین انواع سفر است.
دلایل این محبوبیت شاید در بین کشورها با یکدیگر متفاوت باشد اما وجه مشترک بین همه، مواردی است که در زیر آمده است:

• یکی از عمده‌ترین دلایل این محبوبیت این است که همه افراد خانواده می‌توانند به یک میزان از مسیر لذت ببرند و راننده در طول راه دچار خستگی نمی‌شود. در عین حال شما می‌توانید اتومبیل خود را با هزینه‌ای معقول با قطار به مقصد خود منتقل کنید و در طول سفر از آن استفاده کنید.

• مهمتر از آن،‌ این امنیت قطار است که آن را به یکی از بهترین وسایل حمل و نقل تبدیل می‌کند. معمولا کمترین سوانح و تصادفات جاده ای گزارش شده به قطار و بطور کلی حمل و نقل ریلی مربوط می شود.

• از ابتدای سفر، همه افراد در محیطی امن، بدون نگرانی از وضعیت جاده،‌ آب و هوا،‌ مشکل سوخت و تصادف از مسیر لذت می‌برند. برخلاف سفرهای هوایی یا جاده‌ای، خیلی به ندرت سفرهای ریلی بخاطر مشکلات جوی کنسل می‌شوند.

• گذشته از این مزایا، سفر با قطار حال و هوای رمانتیک و جذابی دارد. اگر از علاقمندان به فیلم‌های کلاسیک هستید یا دل‌تان می‌خواهد یک سفر به سبک قهرمانان داستان‌های نوجوانی‌تان را تجربه کنید، ‌قطار بهترین انتخاب است.

• مسیرهای ریلی معمولا تا دورترین شهرها و روستاها کشیده شده‌اند و از این جهت هم به پرواز با هواپیما یا سفرهای جاده‌ای امتیاز دارند.

• برعکس فرودگاه‌ها که عمدتا در خارج از شهر هستند،‌ ایستگاه‌های قطار دراغلب شهرها در نزدیکی مرکز شهرها هستند و چه زمانی که عازم سفر هستید و چه زمانی که به مقصد می‌رسید، مجبور نیستید زمان طولانی را صرف رسیدن به اقامتگاه‌تان کنید.

• واضح است که سفر با هواپیما بسیار سریع‌تر از قطار است،‌ اما سفر با قطار امکان دیدن مناظری را به مسافران می‌دهد که می‌تواند بخش عمده‌ای از خاطرات سفر را شیرین کند. ضمن اینکه سفر با قطار به مراتب ارزان تر از سفر با هواپیماست.

• قطار برای افرادی که در مسیرهای طولانی سفر می‌کنند به ویژه خانواده‌های بچه دار، ایده‌آل است. آنها می‌توانند در یک کوپه سفر و در طول سفر از فضای خصوصی و بی‌دغدغه استفاده کنند. در قطار به آسانی می‌توانید صندلی خود را به تختخواب تبدیل کنید و از خواب راحت هنگام سفر لذت برده و روز اول سفرتان را با خستگی شروع نکنید.

• مزیت مهم قطار این است که شما را نگران توقف‌های نابهنگام برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی،‌ رستوران‌های بین راهی و پمپ بنزین نمی‌کند. رستوران قطار معمولا در کل زمان سفر برای مسافران باز است و غذا و نوشیدنی‌های سالم و مطمئن سرو می‌کند.

• اغلب قطارها به سیستم WIFI مجهز هستند و شما می‌توانید ضمن سفر به کارهای‌تان رسیدگی یا پیغام و نامه‌های تان را ارسال کنید. فضای قطار این امکان را به شما می‌دهد که با لپ‌تاپ‌تان کار کنید، فیلم ببینید و عکس‌هایی که در طول سفر گرفته‌اید را در پوشه‌های مرتب قرار دهید.

• سفر ریلی به نسبت سفرهای هوایی یا جاده‌ای، ‌به خصوص برای مسافت‌های طولانی به مسافر تنوع زمانی بیشتری می‌دهد. ساعت‌های حرکت، نوع قطار و خدمات آن طیف وسیع‌تری از انتخاب را در اختیار مسافر قرار می‌دهد.

• برخلاف سفرهای هوایی یا سفر با اتوبوس،‌ هنگام سفر با قطار لازم نیست وقت‌تان را صرف اضافه بار یا تشریفات گمرکی پیچیده کنید. قطار محدودیت بار ندارد و به شما این امکان را می‌دهد که اسباب بزرگ‌تر را به واگن بار تحویل داده و با خیال راحت آنها را در مقصد تحویل بگیرید.

• اگر از آن دسته افراد هستید که دغدغه محیط زیست را دارید، بدون تردید باید سفر با قطار را انتخاب کنید، این وسیله کمترین آلودگی را برای محیط زیست دارد و به اکوسیستم کمترین آسیب را می‌زند.

 

منبع:عـلی بـابا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود