دریاچه لزور و چشم اندازهایی که نباید از دست داد

دریاچه لزور یکی از دریاچه های دیدنی و پر جاذبه در نواحی اطراف تهران است این دریاچه دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است و با وجود امکانات تفریحی و گردشگری که دارد منطقه ای بکر برای سفر است. این دریاچه دارای امکاناتی همچون اقامت گاه است همچنین دارای تفریحاتی همچون ماهیگیری است.

دریاچه لزور یکی از دریاچه های شگفت انگیز با جاذبه های بی نظیر و دیدنی است این جزیره دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی برای گردشگران و علاقه مندان است و هر ساله گردشگران زیادی ار جاذبه های این منطقه دیدن می کنند. این دریاچه در فاصله ۱۶۵ کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است این منطقه در رشته کوه های البرز قرار دارد و به دلیل جذابیت های بی نظیر خود مورد توجه است.

شما با سفر به این منطقه می توانید به یکی از مرتفع ترین قله های ایران سفر کنید و چشم اندازهای آن را از نزدیک مشاهده کنید پشت این قله های بلند چشم اندازهای خارق العاده ای در انتظار شما هستند معجزه ای که با دیدن آن حیرت خواهید کرد دیدن مناظر اطراف از ارتفاع ۳۰۰۰ متری هر فردی را به وجد می آورد و موجب حیرت و شگفتی زیادی برای شما خواهد شد. روستایی که در اطراف این دریاچه نیز واقع شده است از چشم اندازهای زیبایی برخوردار است و یکی از دیدنی های اطراف این دریاچه محسوب می شود.

 دریاچه لزور را بشناسید:

برای بازدید از این دریاچه دیدنی باید از مسیر روستایی عبور کنید این روستا که داری طبیعتی زیبا و بکر است از زیبایی های ویژه ای برخوردار می باشد و چشم اندازهای خاصی را به خود اختصاص داده است روستایی با نام همین دریاچه که این دریاچه دیدنی در آن واقع شده است طبیعت بکر این روستا از یک سو و امکاناتی که در آن وجود دارد از سوی دیگری موجب می شود تا گردشگران از زیبایی های آن دیدن کنند و هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

چشمه لزور

این دریاچه چه امکاناتی دارد؟ گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند می توانند با وجود امکانات رفاهی که برای آن ها در نظر گرفته شده است تفریحی ساده و راحت داشته باشند این منطقه دارای امکانات تفریحی و توریستی زیادی است سرویس بهداشتی، چشمه و کلبه از امکانات مهم در اطراف این دریاچه هستند برای استفاده از این امکانات باید ۱۵۰ متر بالاتر از مسیر دریاچه را طی کنید.

دشت هایی که در اطراف این دریاچه می بینید بسیار دیدنی و بکر هستند به ویژه با وجود چشمه های گوناگون و متعدد از جذابیت های زیادی برخوردار هستند شما با رسیدن به این دشت ها می توانید شاهد چشم اندازهای زیبایی باشید. در مسیر صعود به قله های این منطقه نیز می توانید از زیبایی های زیادی دیدن کنید تماشای این مناظر و چشمه های آب گوارا بسیار محبوبیت دارند.

دریاچه لزور را بشناسید

چگونه به این منطقه سفر کنیم؟

برای سفر به این دریاچه بکر و دیدنی باید از مسیر جاده تهران به فیروزکوه عبور کنید با خروج از روستای هرانده شما می توانید وارد جاده هراز شوید مسیر هراز به فیروزکوه از زیبایی های زیادی برخوردار است با رسیدن به روستای لزور می توانید از چشم اندازهای بسیار ویژه این روستا و دریاچه و چشمه های آن دیدن کنید مناظر این منطقه به قدری شما را احساسی می  کنند که باید مدت زمان زیادی را صرف گشت و گزار در آن کنید. چراگاه های این منطقه نیز بخش دیگر از جاذبه هایی هستند که از تماشای آن ها لذت خواهید برد چراگاه های این منطقه مناظر به خصوصی دارند به ویژه با دیدن کندوهای عسل شما می توانید به بکر بودن طبیعت این منطقه پی ببرید.

زیبایی های دریاچه:

این دریاچه از امکانات بسیار زیبایی برخوردار است بسیاری از گردشگران آن را گنجی پنهان در اطراف تهران می دانند بسیاری از گردشگران این دریاچه دیدنی را به عنوان سد سیاه نیز می شناسند طبیعت بکر و زیبایی که در اطراف این دریاچه وجود بسیار دوست داشتنی است این منطقه در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی است بسیاری از گردشگران طبیعت این منطقه را همانند مناظر بکر چهار محال بختیاری می دانند این دریاچه که در روستایی با همین نام واقع شده است دارای زیبایی های خارق العاده ای است.

زیبایی های لزور

این روستا یکی از بزرگ ترین روستاهایی است که در اطراف تهران واقع شده است و از توابع فیروزکوه محسوب می شود فاصله این روستا با روستا های اطراف موجب شده است تا به یکی از مناطق توریستی در فیروزکوه تبدیل شود و از زیبایی های ویژه ای برخوردار باشد این روستا از نواحی اطراف با روستای نشل همسایه است این روستا که از توابع شهر بابل محسوب می شود یک روستای قدیمی است با چشم اندازهای بسیار دیدنی پیشینه تاریخی این روستا بسیار قدیمی است و قدمتی چهارصد ساله دارد امامزاده های تاریخی و قدیمی که در این شهر واقع شده اند به خوبی نشان دهنده قدمت این روستا می باشند.

در مسیر رسیدن به این روستا و بازدید از چشم اندازهای دریاچه لزور می توانید از مناظر بسیار زیبایی دیدن کنید برج نیمه، امامزاده معصوم، قلعه قل دوش، امامزاده خوشنام، پل سنگی و دیگر بناهای تاریخی در این منطقه از جذابیت های زیادی برخوردار هستند و می تواند از مهم ترین مکان های دیدنی این روستا باشند. برای سفر به این منطقه امکانات تفریحی گوناگونی در نظر گرفته شده است پیاده روی در مسیر این منطقه بسیار جذابیت دارد و تجربه های زیادی را برای شما گردشگران به همراه خواهد داشت.

طبیعت لزور

تفریحات این دریاچه:

این دریاچه دارای امکانات تفریحی و رفاهی گوناگونی است مناظر زیبا و دیدنی در این منطقه از یک سو و از سوی دیگر آب و هوای ملایم و مطبوعی که در این منطقه حاکم است برای گردشگران جذابیت های زیادی دارد. در تابستان ها و فصل های مختلفی از سال این دریاچه مکان مناسبی برای آب تنی کردن و شنا است ماهی گیری و پیاده روی نیز از دیگر امکاناتی است که در این منطقه می توان به آن ها اشاره کرد بسیاری از علاقه مندان از کوهنوردی نیز برای تفریح در این منطقه استفاده می کنند و تجربه های ویژه و بکری را کسب می کنند. دوچرخه سواری، کوهنوردی، پیاده روی، ماهیگیری و … از مهم ترین تفریحات در این منطقه هستند.

دریاچه لزور با وجود چنین امکانات و تفریحاتی منطقه ای مناسب برای گشت و گزار است و یکی از مکان های دیدنی حومه تهران برای گردشگران محسوب می شود. همچنین در سفر به این منطقه بهتر است از تنگه واشی که یکی از مناطق صعب العبور آن است دیدن کنید این تنگه نیز دارای مناظر دیدنی زیادی است.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود