هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

جزیره کیش مملو از زیبایی و جاذبه‌های متنوع گردشگری است و مسافران زیادی تمایل دارند بدانند هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی به چه صورت است؟

 

سلام نو: منطقه آزاد کیش در جنوب ایران و شهرستان بندر لنگه در استان دیدنی هرمزگان واقع شده است و مسافران زیادی دوست دارند از هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی مطلع شوند. قبل از هر اطلاعاتی بهتر است از آب‌وهوای کیش در فصول مختلف آگاه شویم تا برای سفر با ماشین شخصی آسایش و راحتی بیشتری را تجربه کنیم. کیش زیبا دارای اقلیم گرم و مرطوب با ساعات آفتابی زیاد نسبت به دیگر جزایر منطقه است و به همین جهت در فصل‌های متفاوت دمای آن بین گرم و خیلی گرم در تغییر و نوسان است.

هزینه سفر به کیش با توجه به فصل

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی در فصل بهار به رفتن در پیک سفر ربط پیدا می‌کند، در صورتیکه در اوایل بهار و تعطیلات نوروز به کیش سفر کنید طبیعی است که هزینه سفر بیشتری خواهید داشت چرا که این بازه زمانی از جمله زمان‌های مناسب برای سفر به کیش است. این در حالی است که با نزدیک شدن به اواسط بهار و بعد از آن تابستان، هزینه سفر به این جزیره به دلیل رطوبت بالا و دمای خیلی گرم هوا به نسبت کم می‌شود و مجدد در فصول سرد سال نظیر پاییز و زمستان که کاهش دما را شاهد هستیم، حجم مسافر و گردشگر به کیش افزایش پیدا می‌کند و به همان نسبت هزینه سفر زیاد می‌شود.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

سفر به کیش به وسیله ماشین شخصی

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی ثابت نیست و با توجه به عوامل مختلف، متغیر است. برای رفتن به کیش به وسیله ماشین شخصی لازم است تا مسافران و گردشگران خود را به یکی از سه بندر لنگه، آفتاب یا چارک برسانند تا بعد از آن از طریق شناور حمل خودرو و لندیکرافت به جزیره کیش دسترسی پیدا کنند. گفتنی است که هزینه حمل خودرو از بنادر چارک، لنگه و آفتاب به دلیل دوری و نزدیکی به کیش متفاوت است و ورودی خودرو به کیش برای بازه ۵ روزه تعیین می‌شود و بعد از پنج روز برای هر روز اضافه مبلغی جداگانه پرداخت می‌شود.

انتخاب بندر مبدأ و سفر با ماشین شخصی به کیش

برای تخمین هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی نیاز است تا از مبلغ و مدت زمان حمل خودرو و مسافر از هر یک از سه بندر چارک، لنگه و آفتاب اطلاعات دقیقی کسب شود. مدت زمان سفر دریایی پیش رو به وسیله شناور مخصوص حمل خودرو به همراه مسافر از بندر آفتاب ۱ ساعت، از بندر چارک ۲.۵ ساعت و از بندر لنگه ۴ ساعت است این در حالی است که مدت زمان جابه‌جایی دریایی از طریق شناور مسافری از بندر آفتاب ۰.۵ ساعت، از بندر چارک ۱ ساعت و از بندر لنگه ۲.۵ ساعت است.

خالی از لطف نیست بدانیم بندر آفتاب با کیش ۱۸ کیلومتر، بندر چارک ۳۲ کیلومتر و بندر لنگه ۹۳ کیلومتر فاصله دریایی دارد و با توجه به تعداد شناورهای موجود در این سه بندر و در نظر گرفتن فاصله هر یک تا جزیره کیش، پیشنهاد می‌شود از بندر چارک که تعداد شناورهای مطلوب و فاصله نسبتا مناسب با کیش دارد به این جزیره دسترسی پیدا کنید تا معطلی کمتری را حین سفر با ماشین شخصی در این جابه‌جایی‌ها تجربه کنید.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

چند نکته ساده برای هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی بهتر است در نظر گرفته شود:

  • همراه داشتن اصل و کپی کارت خودرو، گواهینامه راننده و برگ معاینه فنی همراه باشد.
  • برگه کاپوتاژ (برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی) تا برگشت از سفر همراه باشد.
  • پیش از ورود به شناورها باک خودرو پر شود تا در زمان شلوغی جایگاه‌های سوخت با مسئله کمبود بنزین روبه رو نشوید.
  • در صورتیکه با خودرو تولید داخلی سفر می‌کنید احتیاط بیشتری به خرج دهید چرا که در جزیره کیش نمایندگی خودروهای داخلی وجود ندارد.
  • به سرعت مجاز در کیش (حداکثر ۶۰ کیلومتر) توجه شود.
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود