خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر که به شانزلیزه تبریز هم معروف است خیابانی با طول ۵۰۰ متر که سنگ فرشی زیبا و چشم نواز دارد و بین دو فلکه بازار و ولیعصر واقع شده است. عبور خودرو از این خیابان ممنوع می باشد، از این رو پیاده روی درشب بر روی سنگ فرش های خیابان ولیعصر و مشاهده مکان های زیبا و فروشگاه های لوکس آن بسیار هیجان انگیز خواهد بود. شهرداری تبریز برای این خیابان نام سنگ فرش شهریار را انتخاب کرده است.

شب های خیابان های شانزلیزه با نورپردازی های آن نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند و صرف شام در رستوران های لوکس آن و خرید از پاساژ زیرزمینی آن می تواند لحظات به یاد ماندنی در سفر به تبریز برای شما رقم بزند. این خیابان محل ارائه انواع کالاهای لوکس و گران قیمت است که طرفداران خاصی دارند.

خیابان ولیعصر تبریز

کوی ولی‌عصر پیش از انقلاب اسلامی ایران بنا شده‌است. بانی این کوی یکی از زمین‌داران بزرگ اهل شهر خوی در استان آذربایجان غربی بود که با خرید زمین‌های این منطقه از اهالی محله بارنج و باهمکاری گستردهٔ شهرداری، کوی ولی‌عصر را احداث گردانید. این کوی در ابتدای تأسیس باعنوان «کوی ولیعهد» شناخته می‌شد که پس از انقلاب به کوی ولیعصر تغییرنام پیدا کرد. کنسولگری کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان در مناطق شمالی این کوی قرار گرفته‌اند؛ همچنین شهرداری منطقهٔ ۵ تبریز در جنوب و یکی از ساختمان‌های شهرداری مرکزی تبریز در مرکز کوی ولی‌عصر واقع شده‌اند. مرکز تجارت جهانی تبریز که به عنوان نخستین مرکز تجارت جهانی ایران شناخته می‌شود نیز در شمال این منطقه واقع شده‌است. کوی ولیعصر اعیان ترین منطقه کلان شهر تبریز است.

خیابان ولیعصر تبریز

مراکز آموزشی
دبیرستان‌های شهید رضایی(پسرانه) و انقلاب اسلامی(دخترانه) از مهم‌ترین دبیرستان‌های این کوی می‌باشند.

دبیرستان شهید رضایی تبریز

همچنین دبیرستان نمونه دولتی امیرلمؤمنین و مجموعه آموزشی خصوصی آزادگان و مدرسه دولتی آزادگان و دبیرستان دوره دوم تیزهوشان و مجتمع آموزشی نور و تعداد زیاد غیرانتفاعی معتبر و معروف دخترانه و پسرانه و مدرسه دولتی ابتدایی فدک و مدرسه ابتدایی پسرانه مدرس و در این کوی قرار دارند.

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

خیابان ولیعصر تبریز

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود