روستای چمنار

روستای چمنار در ۱۴ کیلومتری جنوب شرقی دورود در غرب اشترانکوه واقع شده است.

اهالی این روستا از ایل بختیاری (لر بزرگ) و از طایفه چهار لنگ میباشند و کلیه افراد این روستا با هم نسبت فامیلی نزدیک دارند و از طایفه سالاروند و چندین خانوار از طوایف عبدالوند ، حاجیوند و لک هستند که خانوار های نامبرده وابستگی و ریشه فامیلی در طایفه سالاروند دارند و تعداد جمعیت طایفه سالاروند در حدود ۴۰۰۰۰ نفر می باشد که اکثر آنها در شهرستان دورود و روستاهای اطراف آن ساکن هستند و یکی از شاخه های بزرگ ایل بختیاری به حساب می آید و شاید تنها روستای است که اکثریت افراد آن فامیلی سالاروند دارند و از ورود طوایف دیگر که هیچگونه وابستگی به روستا ندارند جهت اقامت دائم جلو گیری می کنند. / روستای چمنار

کوه‌هایی سپید و سر به فلک کشیده و گندم‌زارهای طلایی تنها قسمتی از زیبایی‌های روستای چمنار به شمار می‌آیند. خرید سوغات یکی از شیرینی‌های سفر است که تا مدت‌ها با شما می‌ماند و هر شهری در ایران سوغات مخصوص خود را دارد. در سفر به روستای چَمنار خرید جاجیم و فرش‌های دستباف را به شما پیشنهاد می‌دهیم. جاجیم‌های رنگارنگی که با داستان توانمند و ذهن خلاق زنان سخت‌کوش روستا بافته شده است. اگر بخت با شما یار باشد مراسم عروسی و چوب‌بازی روستای چمنار را خواهید دید.

پخت نان تیری در روستا

خوردن صبحانه و یا ناهار در کنار آتش و پختن نان محلی و استفاده از نان گرم در کنار چای آتشی به همراه کره محلی زیباترین لحظات از یک زندگی کاملا سنتی را رقم می زند.آیا از نانی خورده‌اید که گندمش دست چین و به صورت دیم به دست آمده، با سبوس و در آسیاب سنگی آرد شده، با آب چشمه خمیر گشته، بدون خمیرمایه ور آمده و با چوب هیزم پخته شده است؟! آیا این نان سنتی خوردن ندارد؟!

روستای چمنار روستای چمنار
روستاگردی یکی از پدیده‌های نوین زندگی شهری است به طوری‌که این روزها با توجه به شلوغی شهرها و روزمرگی‌ها، علاقه‌مندان خاص خود را جذب می‌کند. افراد به روستاهای بکر سفر می‌کنند و از دیدن طبیعت رنگارنگ روستا نهایت لذت را می‌برند. به روستا می‌روید، در کنار رودی می‌نشینید و صداب آب آرامش را برایتان به ارمغان می‌آورد. روستای چَمنار در ۱۴ کیلومتری جنوب شرقی دورود در غرب اشترانکوه واقع شده است. کوه‌هایی سپید و سر به فلک کشیده و گندم‌زارهای طلایی تنها قسمتی از زیبایی‌های روستای چمنار به شمار می‌آیند. خرید سوغات یکی از شیرینی‌های سفر است که تا مدت‌ها با شما می‌ماند و هر شهری در ایران سوغات مخصوص خود را دارد. در سفر به روستای چَمنار خرید جاجیم و فرش‌های دستباف را به شما پیشنهاد می‌دهیم. جاجیم‌های رنگارنگی که با داستان توانمند و ذهن خلاق زنان سخت‌کوش روستا بافته شده است. اگر بخت با شما یار باشد مراسم عروسی و چوب‌بازی روستای چمنار را خواهید دید. زیبایی‌ها و مکان‌های دیدنی لرستان را با راهنمایان علاءالدین تراول ببینید. خاطرات شیرین خود را در وبلاگ علاءالدین با دیگر همسفران به اشتراک بگذارید و رزرو هتل و بلیط هواپیمای خود را در سایت ما انجام دهید.

روستای چمنار روستای چمنار

روستای چمنار روستای چمنار

روستای چمنار روستای چمنار

روستای چمنار روستای چمنار

منبع:سیـری در ایـران

 

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود