روستای رویین و جاذبه های حیرت انگیز آن

روستای رویین روستایی زیبا و پر جاذبه در فاصله چند کیلومتری از اسفراین است این روستای زیبا در استان خراسان شمالی واقع شده است و امروزه از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار استو هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند این روستا همچنین به عنوان پایتخت نساجی در ایران شناخته می شود و صنایع دستی زیادی دارد.

ایران کشوری با جاذبه های طبیعی و بکر است در این کشور و در نقاط مختلفی از آن می توانید مناطقی را مشاهده کنید که از چشم اندازهای بسیار زیبایی برخوردار هستند و هر یک به نوعی می توانند برای گردشگران و علاقه مندان جالب توجه باشند. یکی از جاذبه های متنوع و زیبا در این کشور روستای دیدنی رویین روستایی در فاصله چند کیلومتری از اسفراین که به پایتخت نساجی در ایران شناخته می شود بنابراین پیشینه فرهنگی و هنری بالای این روستا و تمدن قدیمی آن موجب می شود تا امروزه به یکی از نقاط گردشگری دنیا تبدیل شود و گردشگران زیادی را به سوی خود بکشاند. شگفتی هایی که در این روستای پر جاذبه می توانید مشاهده کنید بسیار جذاب هستند طبیعت زیبا و چشم نواز، فرهنگ غنی، هنر سنتی، خانه های روستای با معماری ویژه و … از دیگر جاذبه های مهم در این مناطق هستند. افرادی که از علاقه مندان به ریشه های فرهنگی در نقاط مختلفی از دنیا هستند می توانند با سفر به اینگونه از مناطق تجربیات بسیار ویژه ای را کسب کنند بنابراین در ادامه این بخش می توانید اطلاعات بیشتری را درباره این روستا کسب کنید.

روستای دیدنی رویین:

این روستا از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار می باشد و علت این ارم نیز وجود جاذبه های شگفت انگیز می باشد این روستا از ظرفیت فرهنگی و تاریخی بالایی برخوردار است فرهنگ و تمدنی که در این بخش مشاهده می شود از اهمیت زیادی برخوردار است این روستا در بخش خراسان شمالی و در نزدیکی اسفراین واقع شده است و همانطور که اشاره شد پایتخت نساجی در ایران اس این روستا در زمینه کشتی با چوخه نیز پیشینه تاریخی بالایی دارد. امروزه این روستا با ظرفیت گردشگری بالای خود بسیار شناخته شده است و از نقاط مختلف ایران گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

 جاذبه های رویین

این روستای کهن دارای طبیعت زیبایی است خانه های سنتی که در این روستا می بینید دارای معماری محلی ویژه خود هستند و برخی از آن ها نیز قدمت بسیار زیادی دارند فرهنگ رایج در بین مردمان این منطقه و لهجه و گویش های آن ها می تواند بخش مهمی از تاریخ و تمدن این منطقه را به رقم بکشد. این روستا بخشی دیگر از دهکده های نساجی در ایران است لاجین یزد و تیمره نیز قدمت زیادی در این زمینه دارند و توانسته اند بخش مهمی از صنایع دستی ایران را به خودشان اختصاص دهند.

تجربه سفر به رویین:

گردشگرانی که تاکنون تجربه سفر به روستای رویین را داشته اند خاطرات زیادی را از این منطقه به خاطر دارند همانطور که گفتیم این دهکده نساجی بخش مهمی از صنایع دستی ایران را به خود اختصاص داده است گردشگرانی که به این روستا سفر می کنند از گردشگران حرفه ای هستند که قصد دارند تا ایران گردی کنند و اطلاعات زیادی را درباره اقوام گوناگون ایرانی کسب کنند. این دسته از افراد با سفر به اینگونه از مناطق می توانند تجربیات بسیار ویژه ای داشته باشند معماری خانه های این روستا معماری پلکانی است و این معماری شما را به یاد روستاهای پلکانی ماسوله می اندازد.

روستای دیدنی رویین

سرسبزی و طبیعت زیبای این روستا نیز از سوی دیگر می تواند مورد توجه گردشگران قرار بگیرد تلفیقی از جاذبه های سنتی و طبیعی در این منطقه موجب شده است تا این روستا از زیبایی های زیادی برای گردشگران برخوردار باشد سبک زندگی مردمان این روستا تجربیات ویژه ای را برای علاقه مندان و گردشگران به همراه خواهد داشت. طبیعت خاطره انگیز و مناظر دوست داشتنی در هر یک از بخش های این منطقه موجب می شود تا گردشگران زیادی از جذابیت های ویژه در این منطقه بازدید کنند.

خانه های سنتی رویین

جاذبه های روستا:

حتما تا به این لحظه از جاذبه های زیبا و دیدنی های روستای رویین اسفراین آگاهی پیدا کرده اید جاذبه هایی که شامل طبیعت زیبای روستا، چشم اندازهای ویژه آن، خانه های پلکانی روستا، سبک زندگی مردم، صنایع دستی و هنر مردم و … می باشد. در این روستا چشمه های جوشانی وجود دارد که دارای طبیعت زیبایی هستند و می توانید طبیعت زیبای آن را مشاهده کنید. شاید یکی از معروف ترین جاذبه هایی که می توانید در این روستا از آن دیدن کنید چشمه های جوشان آلاداغ باشد این چشمه خاصیت درمانی نیز دارد و مکان بسیار مناسبی برای سیاحت و گردش است.

طبیعت این روستا شامل درختان قدیمی و با قدمت است در این روستا ۴ درخت چنار که دارای قدمت بسیار بالایی هستند موجود است این درختان متعلق به ۵۰۰ سال پیش می باشند اعتبار و قدمت این درختان بسیار بالا است و از اهمیت زیادی برخوردار می باشند. طبیعت زیبای این روستا با وجود چنین درختانی می تواند بسیار تماشایی باشد این روستا در اسفندماه ۱۳۹۱ یکی از نمونه مناطق ملی شناسایی شده است.

خانه های رویین

این روستا یکی از مکان های دیدنی خراسان شمالی است و دارای زیبایی های بی شماری برای گردشگران و علاقه مندان می باشد طبیعت زیبای این روستا از یک سو و جاذبه های فرهنگی آن از سوی دیگر موجب شده اند تا امروزه یکی از مهم ترین مکان های دیدنی در این استان باشد.

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود