جاهای دیدنی کلاردشت ، جواهر شمال ایران

کلاردشت در استان مازندارن ، همیشه طرفدار دارد. راستش درست است که در تابستان و بهار مسافران کلاردشت بیشترند، اما در پائیز و حتی زمستان هم کلاردشت بی‌بدیل و دیدنی است، به همین دلیل، در این فصل‌ها هم مسافران زیادی را به سمت خود می‌کشد.

 برای کسانی که به کلاردشت سفر کرده‌اند، همیشه ان سفر به عنوان یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای زندگی‌شان در حافظه‌شان ثبت شده است. این‌بار قصد داریم جاهای دیدنی کلاردشت را برایتان به تصویر بکشیم تا اگر قصد سفر به آن‌جا را دارید، با برنامه‌ریزی دقیق عازم شوید. با ما باشید.

دریاچه‌ی ولشت قطعه‌ای از بهشت میان جاهای دیدنی کلاردشت

جاهای دیدنی کلاردشت - دریاچه ولشت
ولشت | بهشت زمینی

اگر به جاده‌ی پیچ در پیچ و همیشه سبز چالوس دل بسپارید و یکی دو ساعت غرق در آن‌همه زیبایی برانید، به شهر مرزن آباد می‌رسید. دریاچه‌ی ولشت، یکی از جاهای دیدنی پرطرفدار کلاردشت، در نزدیک این شهر و در دامنه‌های البرز قرار گرفته است. منطقه‌ی کوهستانی دامنه‌ی شمالی رشته‌ی البزر را تخت سلیمان نام نهاده‌اند. دریاچه‌ی ولشت یک از دریاچه‌های اب شیرین طبیعی ایران به شمار می‌رود که در زمره‌ی آثار ملی سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است. اگر تابحال این دریاچه را ندیدید، کافیست به عکس‌های آن نگاه کنید. آبی لاجورد درخشان این نگین جاهای دیدنی کلاردشت در میان کوه‌های کمرنگ خاکی رنگ حتما دل و دین از شما خواهد برد.مکانهای دیدنی کلاردشت

دهکده مازیچال بر فراز ابرها

مازیچال
دیدار با ابرها از فراز مازیچال

تابحال شده از فراز آسمان به دنیا نگاه کنید؟ نه! منظورم وقتی سوار هواپیما هستید نیست، از تحربه‌ای بکرتر و دست اول‌تر حرف می‌زنم. می‌خواهم بگویم؛ تابحال شده جائی بایستید و دقیقا احساس کنید کافیست دست دراز کنید تا بتوانید ابرها را در مشت‌تان بگیرید و یا اینقدر آسمان احاطه‌تان کرده باشد که حس پرنده‌ای در حال پرواز را داشته باشید. اگر دنبال چنین تجربیاتی هستید حتما به دهکده‌ی مازیچال کلاردست سر بزنید که یکی از رویایی‌ترین جاهای دیدنی کلاردشت است.

در دیجیاتور بخوانید

روستای کردیچال مروارید کلاردشت

جاهای دیدنی کلاردشت - کردیچال
کردیچال مروارید کلاردشت است

هروقت دل‌تان برای پلیور و کلاه و دستکش‌های زمستانی تنگ شد، هروقت رویای برف‌بازی و خوابیدن توی برف‌ها به سرتان زد یا هروقت یک مربای ناب و خاص درست کردید و توی دل‌تان گفتید کاش می‌شد این را با برف تازه و تمیز نوش جان کنم، اولین تجویز برای درمان درد شما سفر به روستای کردیچال است. آب و هوای این روستا در اکثر روزهای سال سرد است و همین امر آن را به یکی از دیدنی‌ترین جاهای کلاردشت بدل کرده است. پس شتاب کنید و کفش کلاه کنید.

جاهای دیدنی کلاردشت - هریجان
لذت نفس کشیدن در هریجان را تجربه کنید

ریشه‌شناسی کلمه‌ی هریجان به معنای سرزمین و خواستگاه آریایی است. همین نام قدمت و تاریخ این روستای بی‌نظیر را به خوبی نشان می‌دهد. این روستا در ورودی منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی هریجان واقع شده است و از دیدنی‌ترین جاهای کلاردشت به شمار می‌رود. اگر اهل پرنده‌نگری هستید یا به دنبال شانسی هستید تا حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی‌ خودشان و آزاد تماشا کنید، حتما به هریجان بروید. اما اگر بعد از اجازه از سازمان محیط‌زیست، فرصت قدم زدن در دشت‌های وسیع هریجان به شما داده شد، حواس‌تان باشد کاری نکنید که چینی نازک تنهای حیات وحشی منطقه ترک بردارد.

در دیجیاتور بخوانید

علم کوه رویای کوه‌نوردان

کلاردشت - علم کوه
علم کوه رویای کوه نوردان است

اگر دور و برتان کوهنورد یا سنگ‌نورد حرفه‌ای یا آماتور باشد، حتما از او شنیده‌اید یکی از آرزوهایش صعود به علم کوه یا دیواره‌ی شمالی آن بود، یا هنوز هم در بالای لیست آرزوهایش قرار دارد. شهرت و جذابیت این قله تا حدی است که از سراسر دنیا معروف‌ترین کوهنوردان و صخره‌نوردان ماجراجو را به سمت خود می‌کشاند.

اما اگر شما اهل کوهنوردی نیستید و فقط کوهنوردان را دوست دارید، سفر به منطقه برای‌تان خالی از لطف نیست. حتی اگر توان صعود به قله را نداشته باشید، ضمن هم‌نشینی با کوهنوردان یا محلی‌ها کلی داستان‌های حیرت‌انگیز نصیب‌تان خواهد شد.

جنگل مجل گنجینه‌ی کلاردشت

جنگل مجل
جنگل مجل | یک زیبایی بکر

جنگل مجل بعد از روستای مشهور رودبارک قرار دارد. شک ندارم، به رودبارک که برسید به قدری جذب زیبایی و طبیعت بکر این منطقه خواهید شد که شک می‌کنید آیا لازم است از آن جلوتر بروید یا نه. اما به شما توصیه اکید می‌کنم که شک را از دل بزدائید و با اطمینان خاطر به سمت جنگل مجل و روستای مجل بروید. این منطقه از منطقه‌ی رودبارک کم‌آب‌تر است، بویژه در ماه‌های گرم. اما همین کم‌آبی و خشکی نقطه‌ی قوت آن به شمار می‌رود و آن را تبدیل به یکی از جاهای دیدنی کلاردشت کرده است. تردید نکنید، تا مجل بروید تا بتوانید خاطرات خا‌‌ص‌تری برای گفتن داشته باشید.

کاخ اجابیت لذت شاهانه در جنگل

جاذبه های طبیعی کلاردشت وصف‌ناشدنی است. بیشتر خانواده‌های متمول، از جمله خانواده‌ی پهلوی هم برای تعطیلات به این منطقه سفر می‌کرد و برای همین یک کاخ در آن‌جا ساختند. آب‌وهوای اطراف این کاخ بسیار مطبوع است و مناظر زیبایی دارد. پس حتما به این کاخ منحصربفرد که در دل کلاردشت بنا شده سر بزنید. وسائل نفیس و عتیقه‌ی موجود در کاخ حتما داستان‌های بسیاری برای‌تان نقل خواهند کرد.

 

منبع:سـفـرزون

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود