دیدنی های شیرود و جاذبه هایی که در سفر به این شهر باید ببینید

بار هم همسفری و بازدید از دیدنی های شیرود یک منطقه شمالی خوش آب و هوا و به یاد ماندنی که از شما دعوت می کنیم تا پایان مطلب برای مطالعه اطلاعات جالب و قابل توجه با نگاهتان ما را همراهی کنید.

هر منطقه ای و هر قسمتی متناسب با شرایط آب و هوایی و همچنین موقعیت جغرافیایی و تاریخی دارای جاذبه های مختلف و متفاوتی می باشد که تمامی آنها زیبا و چشم نوار بوده و ولی هر یک از آنها توجه فردی و سلیقه ی سازگار به خود را جلب می کند؛ شهرها و روستاها، قسمت های گوناگون کشور عزیزمان ایران نیز از از این قانون پیروی می کند؛ به طوری که هر نقطه ی آنها توانایی مردد کردن شما برای انتخاب مقصد گردشگری دارند؛ عمده ی تردیدها و گزینه های انتخابی را شمال کشور و البته استان و زیر مجموعه های آن در بر می گیرد. آیا نام شیرود را تاکنون شنیده اید؟ تا چه حد با آن آشنا هستید؟ برای آشنایی بیشتر با این شهر شیرود و دیدنی های شیرود همراه دیجیاتور باشید.

شیرود شهری جذاب برای آشنایی بیشتر

شهر شیرود یکی از شهرهای مهم و به بیانی توریستی واقع در استان مازندران محسوب می شود که در دهستان گلیجان بخش مرکزی شهرستان تنکابن (شهسوار) جای گرفته است. این شهر با آب و هوایی دلچسب و مکان هایی دیدنی زیبا که از مهمترین آنها آبشار تودارک سیل عطیمی از بازدید کننده و گردشگر را به سمت خود روانه می کند. پس از مطالعه ی این مطلب با درصد بالایی از احتمال شما نیز به جمع این سیل روان افزوده می شوید.

معرفی دیدنی های زیبا و تماشایی شیرود

برای آشنایی با دیدنی های تنکابن کلیک کنید.

  • وضعیت جغرافیایی شیرود

این شهر از توابع دهستان گلیجان، بخش مرکزی تنکابن استان مازندران می باشد که از طرف شرق به شهر تنکابن و از طرف غرب به شهرهای «رامسر»، «سادات شهر» و «کتالم» اتصال می یابند. اهالی این شهر با زبان گیلکی و مازندرانی و البته تنکابن مرکزی سخن می گیوند که بر اساس همین موضوع طبق گفته تاریخدان دوران صفویه لاهیجی: شیرود در زمان های دور یعنی در سال ۱۴۵۲ از زیر مجموعه های استان گیلان محسوب بوده که دارای ترکیبی از ۲ فرهنگ بدانیم.

در فرهنگ لغت تبری شهر شیرود غیر از زبان مازنی از گویش تنکابن مرکزی (گویش های ۲ هزاری، ۳ هزاری، گلیجانی و خرم آبادی) برای سخن گفتن استفاده می کنند.

آشنایی با شهر شیرود واقع در استان مازندران

  • شکل گیری شهر شیرود مازندران

اغلب هر یک از تقسیمات کشوری کوچک با اتصال به یکدیگر بخش های بزرگتر را به وجود می آورند، به عنوان مثال از اتصال تعدادی روستا شهرستان ها ایجاد می گردند, شیرود شهرستانی است که به همین صورت از اتصال خزر کنار، شریف آباد، برامسر، رشیدیه، کاسه گر محله، شاغوز کله، بالا شیرود، محمد آباد، میاندژ محله، زوج محله، تمی جانک، لپاسر، کچانک، همت آباد، لشتو، واچک، مجتمع فرهنگیان، ترک محله در سال ۱۳۸۴ به وجود آمد.

آشنایی با دیدنی های زیبا و منحصر به فرد شیرود

آشنایی با دیدنی های شیرود شهری جاذبه پرور

 آبشار تودارک شیرود

از زیباترین مکان های گردشگری و دیدنی واقع در شهرستان شیرود آبشار زیبا و چشم نواز تودارک است که با دارا بودن بلندی ۴۵ متر به عنوان بلندترین آبشار مازندران محسوب می گردد، این آبشار با متشکل از ۲ آبشار کوچک و یک آبشار اصلی است. همچننی آبشار زیبای دیگری به نام لیمرا با ارتفاعی کم (حدودا ۷ متر) قبل از رسیدن به تودارک مشهود می باشد. با توجه به این موضع که آبشارها همیشه یکی از جاذبه های گردشگری قابل توجه بوده و است و خواهد بود پیشنهاد می کنیم اولویت بازدید و تماشای این آبشارها را در برنامه سفر گردشگری خود جای دهید.

آشنایی با مکان های دیدنی شیرود

راه رفتن به آبشار تودارک شیرود

جهت دستیابی به آبشار تودارک لازم است ابتدا از بخش تنکابن به طرف شهرستان رامسر رفته و سپس از پل شیرود عبور کرده و به طرف آبادی لشتو بروید، پس از پشت سر گذاشتن یک ۳ راهی به طرف راست رفته و سپس پس از مشاهده ی ۳ راهی دوم نیز وارد راه سمت راست شوید. ۲۰ کیلومتر دیگر ادامه دهید آبشار را خواهید دید.

قابل به ذکر است که قسمتی از این راه (رفتن به آبشار) آسفالت نمی باشد که به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از ماشین های آفرود بهره ببرید و اما مورد دیگر این است که پس از هر بارش به مدت ۲ روز به این آبشار سفر نکنید.

آرامگاه امازاده سید حسین شیرود

این شهر مکانی است که شما را در عین میزبانی کردن با جاذبه های طبیعی و تفریحی، به بعد روحی شما نیز دست پیدا کرده و بازدید از مکان های مذهبی را پیش روی شما قرار می دهد. یکی از این نقطه ها آرامگاه امامزاده سید حسین می باشد که در عین خاطره سازی لحظاتی ملکوتی و معنوی را نیز ایجاد می کند چه بسا که گاهی انسان برای تخلیه فکری و روحی خود و فارغ شدن از بار سنگین روحی به این گونه از مناطق پناه ببرد.

بازدید و آشنایی با مکان های دیدنی و تماشایی

آبشار جلیسان شیرود

پس از پشت سر گذاشتن راهی به مدت زمان ۱ ساعت در مسیری خاکی اما تقریبا مناسب و رودخانه و جنگل های سرسبز و دست نخورده به آبشار زیبایی با بلندی ۴۵ متر خواهید رسید که از زیبایی وصف نشدنی برخوردار بوده و از دیدنی های شیرود استان مازندران به حساب می آید. گفته می شود این آبشار با میلاش استان گیلان مقایسه می شود.

آشنایی با شهر شیرود واقع در استان مازندران

پل تاریخی شیرود

این پل فلزی از دیدنی های شیرود محسوب می شود که تاریخ تاسیس آن به دوران صفوی باز می گردد؛ پل نامبرده توانست در لیست آثار ملی کشور ثبت گردد.

آشنایی با دیدنی های زیبا و جذاب شیرود

اقامتگاهها و ویلاهای بسیاری با امکانات لازم در این شهر وجود دارند که تدارکات لازم برای فراهم ساختن لحظاتی خوش را انجام می دهند. با سفر به این شهر و اقامت در ویلاهای ساحلی این شهر تجربه ی سفری گردشگری ساحلی را برای خود رقم بزنید.

آشنایی با جاذبه های دیدنی و گردشگرپذیر شیرود

در این مطلب با هدف آشناسازی شما علاقه مندان با شهر شیرود مشغول به نوشتن شدیم، همینطور که شما را با این شهر زیبای شمالی و تشکیل شدن آن، جغرافیا و سایر ویژگی های آن آشنا کردیم، به معرفی جاذبه های گردشگری این شهر نیز پرداختیم. امیدواریم توانسته باشد رضایت و توجه شما را جلب کرده باشد. برای آشنایی بیشتر با دیدنی های مازندران بر روی آن کلیک کنید.

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود