راهنمای اجاره ماشین در کیش، کرایه ماشین در کیش

دور زدن با مازراتی، موستانگ یا پورشه را احتمالا خیلی از ما دوست داریم اما خب ممکن است تصور کنید که هیچ وقت نمی‌توانید پشت چنین ماشینی بشینید و این تفریح را تجربه کنید.

 خبر خوش اینکه تصورتان درست نیست. شما هم می‌توانید این تفریح پرزرق و برق را تجربه کنید، کافی است به اجاره ماشین در کیش فکر کنید.

شما در کیش می‌توانید سوار این ماشین‌های گران قیمت شوید و در خیابان‌های جزیره دور بزنید. ماشین‌هایی که شبیه‌شان را هم حتی ممکن است در سایر شهرها ندیده باشید.

تفریح در کیش فراوان است ولی برخی‌های لذت‌بخش‌ترین تفریح را همین اجاره ماشین در کیش و ماشین‌سواری می‌دانند. اگر بخواهید می‌توانید با رزرو تور کیش راهی جزیره شوید و با اجاره ماشین در کیش، لحظات پرهیجانی را سپری کنید. البته بسیاری از افراد تنها برای خوشگذرانی به اجاره ماشین کیش اقدام نمی‌کنند بلکه این کار را انجام می‌دهند تا به راحتی در جزیره رفت و آمد کنند.

 

صفر تا صد اجاره ماشین در کیش

شرایط اجاره ماشین در کیش

برای اجاره ماشین در کیش، شرکت‌های متفاوتی وجود دارند که این خدمات را ارائه می‌دهند. نمایندگی‌های این شرکت‌ها را تقریبا در همه جای جزیره می‌یابید. حتی نماینده برخی از این شرکت‌ها در فرودگاه هم حضور دارند.

علاوه بر این شما می‌توانید پیش از سفر، ماشین موردنظرتان را رزرو کنید. برای این کار کافی است در سایت‌هایی که برای این موضوع راه‌اندازی شده ثبت نام کرده و هزینه رزرو را پرداخت کنید. پس از رسیدن به جزیره، ماشین در فرودگاه کیش یا محل اقامت به شما تحویل داده می‌شود.

شیوه اجاره ماشین به هر شکل که باشد باید یک سری مدارک را آماده کنید. مدارکی که شما برای اجاره ماشین در کیش نیاز دارید، از این قرارند:

 1. اصل گواهینامه رانندگی (گواهینامه باید اعتبار داشته باشد)؛
 2. اصل کارت ملی؛
 3. به امانت گذاشتن پول نقد یا چک (بین ۲ تا ۷ میلیون تومان) برای ضمانت؛
 4. به امانت گذاشتن مبلغ ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای ضمانت خلافی؛
 5. واریز اجاره یک روز ماشین مورد نظر.

نکات اجاره ماشین در کیش

نکات اجاره ماشین در کیش

میزان اجاره به نوع ماشین و شرکت اجاره‌دهنده بستگی دارد.

 • اگر در مدتی که ماشین در اجاره شما بوده، خلاف رانندگی مرتکب نشده باشید، مبلغ خلافی پس داده می‌شود. مبلغ ضمانت بین ۳ تا ۱۰ روز کاری پس از پایان مدت اجاره نزد شرکت اجاره‌دهنده باقی می‌ماند تا وضعیت خلافی مشخص شود.
 • در صورتی که با ماشین تصادف کنید و شما مقصر باشید، هزینه خسارت بر عهده شما خواهد بود.
 • اگرچه برای اجاره ماشین در کیش، احتمالا باید هزینه قابل توجهی بدهید اما با این حال مستقل هستید و هزینه رفت و آمد را پرداخت نمی‌کنید. در نتیجه شما بر اساس اولویت‌هایتان دست به انتخاب می‌زنید. در واقع اینکه برای سفر به کیش چه قدر باید کنار بگذاریم و چه قدر باید هزینه کنیم به انتخاب‌ها و علائق خودمان بستگی دارد.

قوانین اجاره ماشین در کیش

روش اجاره ماشین در کیش

برای اینکه پس از اجاره ماشین در کیش با مشکلی مواجه نشوید، باید یک سری قوانین و مقررات اجاره ماشین را بدانید. در ادامه به مهم‌ترین قوانین در این زمینه اشاره می‌شود.

 • کسی که ماشین را اجاره می‌کند، حق ندارد آن را به فرد دیگری اجاره دهد یا واگذار کند؛ اگر ماشین به فرد دیگری داده شود، اجاره کننده در صورت بروز خسارت، مسئول پرداخت هزینه‌های تعمیر و همچنین خسارت کاهش ارزش ماشین است. و از آنجایی که ماشین های اجاره ای لوکس‌اند و قیمت اجاره‌شان بالاست، این هزینه‌ها نیز زیاد خواهند شد.
 • اگر ماشین خراب شود، اجاره کننده باید موضوع را به شرکت اجاره دهنده اطلاع دهد. به هیچ وجه اقدام به انتقال ماشین یا تعمیر خودسرانه ماشین نکنید.
 • در صورت تصادف نیز شرایط بالا را رعایت کنید. ضمنا علاوه بر اینکه به شرکت اطلاع می‌دهید، پلیس را هم در جریان بگذارید.
 • ورود خودرو به کنار ساحل و جاده‌های خاکی ممنوع است.
 • اگر بخواهید ماشین را زمان بیشتری در اختیار داشته باشید، باید با توافق شرکت مدت اجاره را تمدید کنید.
 • در زمان‌هایی که از ماشین استفاده نمی‌کنید، آن را در پارکینگ بگذارید تا آسیب نبیند.
 • انجام حرکات نمایشی با ماشین اجاره‌ای ممنوع است.
 • در سیستم فنی ماشین دخالت نکنید. (مثل باز کردن گاز ماشین های اسپرت)
 • ماشین را در روز تعیین شده و در ساعت مقرر باید پس بدهید. برای هر یک ساعت تاخیر باید میزان ۱۰ درصد اجاره بها را بپردازید. اگر تاخیرتان به ۳ ساعت برسد، باید اجاره یک روزه کامل را بدهید.
 • هنگام تحویل، داخل و خارج ماشین باید تمیز باشد. در غیر این صورت باید ۲۰ هزار تومان به عنوان هزینه کارواش به شرکت بدهید.
 • استعمال دخانیات در ماشین ممنوع است. اگر با استعمال دخانیات، خسارتی به ماشین وارد شود، باید خسارت بپردازید.

قوانین رانندگی قبل از اجاره ماشین در کیش

قوانین رانندگی کیش اجاره ماشین در کیش

قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش، بسیار سختگیرانه است. اگر این قوانین را به درستی رعایت نکنید، با جریمه‌های سنگین مواجه می‌شوید. این قوانین را به دقت بخوانید تا از این جریمه‌های سنگین در امان بمانید.

 • دور تا دور جزیره کیش، دوربین‌های راهنمایی و رانندگی وجود دارد. در صورتی که از سرعت مجاز تخلف کنید، این دوربین‌ها خطای شما را ضبط می‌کنند. حداکثر سرعت در خیابان‌های کیش ۵۰ کیلومتر در ساعت است. بنابراین این میزان سرعت را رد نکنید.
 • سال‌هاست که توصیه می‌شود برای روان شدن ترافیک، بین خطوط رانندگی کنید. ممکن است در شهر خود این مورد را رعایت نکنید ولی در کیش حتما بین خطوط برانید.
 • در صورتی که می‌خواهید به چپ یا راست گردش کنید، از ۱۰۰ متر قبل راهنمای ماشین را روشن کنید.
 • در کیش همه ماشین‌ها باید تمیز باشند. در صورتی که ظاهر ماشینتان تمیز نباشد، جریمه می‌شوید.
 • شاید عادت داشته باشید که هنگام رانندگی مرتب بوق بزنید، اما اگر در کیش می‌خواهید رانندگی کنید، این عادت را ترک کنید. در کیش بوق زدن بی‌دلیل ممنوع است.
 • اگر شب رانندگی می‌کنید، حواس‌تان باشد که نور بالای ماشین را روشن نکنید. در کیش فقط اجازه دارید با نور پایین حرکت کنید زیرا شب‌های جزیره تاریک نیست.
 • بستن کمربند ایمنی همیشه و همه جا الزامی است ولی بسیاری از ما در این کار سهل‌انگاری می‌کنیم. در کیش بسته بودن کمربند ایمنی بسیار مهم است. برای اینکه جریمه نشوید به محض نشستن داخل ماشین کمربندتان را ببندید.
 • اگر دقت کرده باشید، خیابان‌ها و معابر کیش بسیار تمیز است. حفظ این پاکیزگی بسیار مهم است. بنابراین به هیچ وجه نباید زباله از ماشینتان بیرون بیندازید. بیرون انداختن زباله از ماشین نه تنها بی‌اخلاقی است بلکه جریمه راننده را با خود به دنبال خواهد داشت.
 • در کیش به اندازه ظرفیت ماشین، مسافر سوار کنید. اگر تعداد بیشتر از ظرفیت مسافر داخل ماشین باشد، میزان بالایی جریمه خواهید شد.

با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش، هم به خودتان خوش می‌گذرد و هم مجبور به پرداخت جریمه نمی‌شوید.

اجاره ماشین در کیش، یکی از اقداماتی است که به شما کمک می‌کند تا در سفر بیشتر به شما خوش بگذرد. به غیر از این، تفریحات متنوع و جذاب دیگری نیز در کیش وجود دارد. با مطالعه راهنمای سفر به کیش و کسب آگاهی‌، بیشتر از سفرتان لذت خواهید برد.

منبع:عـلی بـابا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود