روستای سرخاب ساوجبلاغ

یکی از روستاهای دیدنی و زیبای استان البرز روستای سرخاب ساوجبلاغ است زمانی که تمام روز مشغول روزهای هفته رو سخت به کار و فعالیت مشغول هستیم دوست داریم به آخر هفته را به طبیعت برویم و گزینه مناسب رفتن به روستاهای اطراف شهرهای بزرگ است.

سرخاب یکی از روستاهایی است که می تواند به عنوان یک منطقه گردشگری مناسب و مطلوب انتخاب شود. این روستا که با عنوان بهشت ساوجبلاغ شناخته می شود، علاوه بر اینکه تفریح در یک منطقه مسکونی با امکانات مناسب را برای شما رقم می زند به گونه ای طبیعت گردی و لذت بردن از زیبایی های طبیعت نیز قلمداد می شود.

ساوجبلاغ به عنوان یکی از شهرستان های استان البرز در مجاورت کرج، طالقان، نظرآباد و اشتهارد قرار دارد. نام اصلی سرخاب، سرخ آباد است و از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ شناخته می شود.سرخاب یک روستای ییلاقی است و به عنوان یکی از سر سبزترین مناطق ساوجبلاغ در میان بسیاری از گردشگران منطقه محبوبیت بسیار زیادی دارد.

سرخاب به عنوان نگین تهراندشت شناخته می شود که در قسمت جنوبی تهراندشت و در مسیر جاده سهیلیه قرار دارد. در واقع تهراندشت در جنوب آزاد راه کرج – قزوین و در مسیر جاده ۳۲ (جاده قدیم قزوین) قرار گرفته است که بهشت ساوجبلاغ نامیده می ‌شود.این منطقه امروزه در کنار منطقه ای همچون کردان به شهرت بسیار زیادی در صنعت گردشگری دست یافته است و به نظر می رسد در سالیان آینده به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران مبدل گردد.

روستای سرخاب

جاهای دیدنی سرخاب

از قسمت شرقی سرخاب، رودخانه‌ های سرخاب و عباس آباد گذر می ‌کنند که از رودخانه کردان سرچشمه می گیرند. گذر رودخانه ‌ها از این منطقه، آب و هوای دل پذیری را به سرخاب بخشیده است.سطح آب رودخانه در این منطقه بسیار مناسب بوده و باعث حاصلخیزی خاک شده است. به همین علت انبوه باغات این منطقه بسیار زیاد است و مناظر تماشایی بسیار زیادی را شکل داده است.ویلاهای بسیار زیادی که در این منطقه مشاهده می شود حس و حال قدم گذاشتن در روستاهای اروپایی را به انسان منتقل می کند. اغلب این ویلاها از پر آب بودن منطقه استفاده کرده و استخرهای لوکسی را در حیاط های گسترده بنا کرده اند.

درختان میوه در اوایل بهار شکوفه می دهند و در گوشه و کنار روستا، شکوفه های رنگی و بخصوص شکوفه های صورتی رنگ به چشم می خورند.در فصل پاییز رنگ درختان مجموعه ای باشکوه از رنگ های سبز، زرد، نارنجی و قرمز رنگ است. ویلاهای باشکوه در میان این درختان خودنمایی کرده و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.اگر می خواهید علاوه بر طبیعت گردی در این روستا، از سایر جاذبه های سرخاب نیز دیدن کنید می توانید به مجموعه تپه‌ های باستانی سرخاب رفته و ساعات دل انگیزی را نیز آن جا سپری کنید.

در واقع تپه سرخاب، تپه ‌ای باستانی است که از دوره تیموریان به یادگار مانده و در آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. این تپه یک کیلومتر با روستای سرخاب فاصله دارد و برای دیدن آن باید به انتهای شرقی خیابان شهید رجبعلی مهین خیل بروید تا دنیای رازآلود آن را از نزدیک ببینید.

افرادی که می خواهند در میان مسافرت خود از جاذبه های مذهبی نیز دیدن کنند و یا نمازهای یومیه را اقامه نمایند می توانند به امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا و امامزاده جواد عباس آباد کوچک رفته و لحظاتی را نیز آنجا سپری کنند.

روستای سرخاب

نحوه دسترسی به سرخاب

فاصله روستای سرخاب تا کرج تقریبا ۳۰ کیلومتر است. همانگونه که بیان کردیم شهرستان کرج در شرق سرخاب قرار دارد و از طریق آزادراه کرج – قزوین و جاده قدیم قزوین می‌توان به سرخاب رسید.از میدان آزادی تا سرخاب بسته به میزان ترافیک بین ۱ ساعت و نیم تا ۲ ساعت راه است. تهراندشت و هشتگرد نیز به ترتیب در ۱۰ و ۱۵ کیلومتری شمال سرخاب قرار دارند.

امروزه ساخت و ساز ویلا در سرخاب به شدت رونق گرفته است. امکان اجاره ویلا در این روستا برای مسافران وجود دارد. اگر هم مایل هستید می توانید در نقاط شهری همانند کرج و یا هشتگرد، اقامتگاه اجاره کرده و در طول روز به روستای سرخاب بروید.اغلب مسافران ترجیح می دهند شب را در روستای سرخاب بگذرانند، چرا که این روستا از امکانات بسیار زیادی برخوردار است و آب و هوای مطلوبی دارد.دقت کنید که هزینه اجاره ویلاهای لوکس در این روستا بالا است و در فصل بهار و تابستان میزان هزینه ها نیز به شدت افزایش می یابد.

یکی از بهترین شیوه های مسافرت به مناطق دور و نزدیک، شرکت در تورهای گردشگری است. گردشگری از طریق این تورها کاملا مقرون بصرفه بوده و شرایط مناسبی را برای کاهش هزینه های شما فراهم می کنند. در این خصوص کیفیت خدمات و تعهداتی که تورهای مسافربری بر عهده می گیرند حائز اهمیت است.

روستای سرخاب

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود