روستای گچه فیروزکوه

این روستای کوچک و سرسبز جمعیتی در حدود ۱۸۵ نفر یا به عبارتی ۵۱ خانوار دارد. گچه از روستاهای خوش آب و هوا در نزدیکی پایتخت است. در اطراف روستای گچه جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد.

روستای گچه فیروزکوه یکی از روستاهای سرسبز نزدیک تهران است که در شهرستان فیروزکوه در دهستان جبلرود واقع شده است . این روستای کوچک و سرسبز جمعیتی در حدود ۱۸۵ نفر یا به عبارتی ۵۱ خانوار دارد. گچه از روستاهای خوش آب و هوا در نزدیکی پایتخت است. در اطراف روستای گچه جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد.

جاهای دیدنی اطراف روستای گچه فیروزکوه

– روستای زیبا و سرسبز سیمین دشت در فاصله ۳ کیلومتری از روستای گچه
– دریاچه آهنک در فاصله ۹ کیلومتری از روستای گچه، امکان غواصی در این دریاچه وجود دارد.
– چشمه طبیعی و آب شرب بالا چشمه و طبیعت بکر اطراف آن در فاصله ۹ کیلومتری از روستای گچه
– کوه و منطقه تاریخی انار کندو در فاصله ۳ کیلومتری از روستای گچه
– رودخانه‌های زیبا و خروشان دلیچای و حبله رود
– روستای بکر و سرسبز زرین دشت در فاصله ۱۱ کیلومتری از روستای گچه
– چشمه آب معدنی و روستای خمده در فاصله ۲۷ کیلومتری از روستای گچه

روستای گچه فیروزکوه

نحوه دسترسی به روستای گچه

روستای گچه از توابع مرکزی فیروزکوه است. این روستا در فاصله ۱۲۳ کیلومتری از شهر تهران واقع شده است. گچه در حدود ۵۵ کیلومتر با فیروزکوه فاصله دارد. برای رسیدن به روستای گچه از شرق تهران به سمت فیروزکوه حرکت کنید.

مسیر اول: بعد از گذر از جابان و سربندان از سمت راست در جاده گویج ادامه مسیر دهید. بعد از گذر از سیمین دشت به روستا گچه می‌رسید.

مسیر دوم: بعد از گذر از سربندان و پمپ بنزین سیدآباد، از جاده فرعی سمت راست به سمت روستای کلاک، رودافشان، مشهد، حصاربن حرکت کنید. در نهایت به سمین دشت و گچه می‌رسید. برای سفر به روستای گچه حدود ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه ساعت زمان نیاز دارید.

اگر وسیله شخصی ندارید نگران نباشید. سیمین دشت یک ایستگاه قطار دارد. این مسیر ریلی، از قدیمی‌ترین مسیرهای ایران است. می‌توانید سوار قطار تهران-ساری شوید و درایستگاه سیمین دشت از قطار پیاده شوید. فاصله سیمین دشت تا روستای گچه تقریبا ۳ کیلومتر است.

روستای گچه

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود