معرفی مکان های دیدنی آستارا و جاذبه های گردشگری این شهر زیبا

شهر زیبای آستارا در میان مجموعه ای از جاذبه های پیرامونی خود قرار گرفته است قرار گرفتن این شهر در قلب تالش استان گیلان و همجواری آن به دریای خزر موجب شناخته شدن مکان های دیدنی آستارا شده است.

با سفر به آستارا به خوبی متوجه می شوید که هیچ جای این شهر دیدنی خالی از لطف و منظره های ویژه نیست در آستارا با قدم زدن در کوچه ها نیز می توانید از روز خود لذت ببرید و با استفاده از هوای مطبوع و عالی به معماری خانه های با شیروانی و ناودان های آن خیره شوید. از دیگر مکان های دیدنی آستارا که بسیار تماشایی هستند می توان به مناظر زیبای کوه ها، دریا و جنگل های انبوه آن اشاره کرد.

مکان های دیدنی آستارا

مکان های دیدنی آستارا را بهتر بشناسید

جاذبه های توریستی شهر آستارا برای انواع مختلفی از گردگشران با سلیقه های مختلف وجود دارد و در مناطق مختلف آن دیدن های بی شماری است که می توان از آنها دیدن کرد.

آستارا و دیدنی های آن

تالاب بین المللی استیل:

این تالاب در فاصله ۴ کیلومتری از شهر آستارا و جاده آستارا به سمت تالش قرار گرفته است این تالاب به لحاظ توریستی دارای اهمیت بالایی است بیشتر گردشگران دلیل زیبایی این جاذبه  را وجود تنوعی از مناظر طبیعی مانند کوه، مزارع، جاده و جنگل می دانند.

دیدنی های زیبای آستارا

گردنه حیران:

از روستاهای سریبز و تماشایی که در خطه ای از گیلان قرار دارد می توان به روستای حیران اشاره کرد این روستا دارای آب و هوای بیش نظیری است و با قرار گرفتن گردنه در این منطقه به یکی از جاذبه ها و مکان های توریستی آستارا تبدیل شده است.

زیبایی های آستارا

روستای کوته مه:

این روستا به دلیل کوچک بودن و کمبود جمعیت خود بسیار بکر و دست نخورده است و با وجود آبشار لاتون خود بسیار شناخته شده است این روستا همچنین دارای مجموعه ای چشمه های آب گرم است.

سفر به آستارا

کوه اسپیناش:

این رشته کوه های زیبا و خارق العاده در قسمت پشتی تالاب استیل واقع شده است و بسیار زیبا و تماشایی است این رشته کوه ها منبع اصلی سرازیر شدن آبشار لاتون در کوته مه هستند.

شهر زیبای آستارا

پارک جنگلی بی بی یانلو:

این پارک در حاشیه ای زا جاده بزرگ آستارا به سمت اردبیل واقع شده است و از جنگل های با اهمیت هیرکانی در ایران است جاذبه های طبیعی موجود در این پارک بسیار متنوع و بی نظیر است.

جاذبه های توریستی آستارا

آستاراچای:

این رود مرز میان ایران و آذربایجان را تشکیل داده است و دارای چند شاخه است که بخشی از آب این رود از ارتفاعات حیران و بخشی دیگر از ارتفاعات در جنگل بهارستان سرازیر می شود.

آستارا و جاذبه های توریستی

ساحل صدف:

از دیگر مکان های دیدنی آستارا ساحل زیبای صدف است که شامل بخش های تمیز و زلال آب های خزر است و به دلیل بکر بودن مورد توجه بسیاری از گردشگران است در این سواحل امکانات مهمی برای گردشگران در نظر گرفته می شود.

سواحل دیدنی آستارا

باغ پرندگان:

این باغ شامل گونه های مختلفی از پرندگان است و در جاده آستارا به رشت قرار دارد و بیش از ۶۰ گونه از انواع پرندگان در این باغ وجود دارد که در مجموع ۳۰۰ پرنده هستند.

گردشگری در آستارا

روستای در بند

این روستا از یک سو  به تالابی زیبا و چشم نواز به کوهپایه های سرسبز و شالیزارهای زیبای برنج و رشته کوه البرز و منتهی می شود و زیبای و امتیاز این روستا را دو چندان می نمایید. روستای در بند از لحاظ جغرافیایی در قسمت جنوب غربی آستارا واقع شده است و از زیباترین روستاهای استان گیلان به شمار می رود. با مسافرت به آستارا می توانید این طبیعت های بکر و زیبا را نظاره گر باشید.

روستای دربند در شهر آستارا

آبشار لاتون

این آبشار زیبا در ۱۵ کیلومتری جنوب آستارا قرار دارد و با ورود به روستای کوته کومه می توانید آبشار لاتون که بلندترین آبشار در استان سرسبز گیلان می باشد را مشاهده نمایید و از این زیبایی لذت ببرید.

آبشار دیدنی آستارا

باغ چای عباس آباد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر آستارا باغ چای عباس آباد می باشد که در جنوب شرقی آن قرار دارد و این باغ به لحاظ اقتصادی نیز حائز اهمیت است و تنها محل کشت چای در شهر آستارا همین باغ می باشد. زیبای این باغ چشم نواز است و چشم اندازی فوق العاده دارد که می توان از آن بهره مند شد. این باغ به دلیل قرار داشتن در روستای عباس آباد به نام این روستا شناخته می شود. لازم است بدانید که این روستا نیز خود زیبایی های مخصوص به خود را دارد و به عنوان یکی دیگر از مناطق دیدنی آستارا به شمار می رود.

مکان های دیدنی آستارا در استان گیلان

بقعه پیر قطب الدین

آستارا علاوه بر جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای مختلف دارای جاذبه تاریخی نیز می باشد که در سه کیلومتری مسیر شهر آستارا به اردبیل قرار دارد این بنای تاریخی به نام بقعه پیر قطب الدین شناخته می شود و در روستای باغچه سرا در درون قبرستان و بر روی تپه ای نسبتا بلند واقع شده است. این بنا از آجر ساخته شده است که طول این بقعه یازده متر و  عرض آن ۶ متر می باشد و ساخت آن مربوط به دوره قاجار است که با سفر به این روستا می توانید آن را از نزدیک ببینید.

مکان های تاریخی آستارا

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی آستارا می توان به ساحل زیبای شریعتی، بهشت کاکتوس ها، بازار ساحلی آستارا، تالاب آق و روستاهای اطراف با طبیعت های بکر آن اشاره کرد. برای آشنایی با دیگر جاذبه های استان گیلان می توانید از قسمت ایران گردی بازدید نمایید.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود