بندر حماد دیلم

منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم نماد منحصر به ‌فرد گردشگری شهرستان دیلم است. این جزیره به ‌دلیل سواحل ماسه‌ ای مخملین و جاذبه‌ های کم‌ نظیر طبیعی و تاریخی از اهمیت بسزایی در گردشگری استان بوشهر برخوردار است.

 حماد با طبیعت زیبا و بِکر، سایه سار درختان کهور، آرامش و سکوت جزیره، نرمی ماسه‌ های دست نخورده و غروب زیبای خورشید جلوه ‌ای وصف ناپذیر از خلقت خالق یکتا را برای دوستداران طبیعت ترسیم کرده است.این بندر با دو کیلومتر طول و ۵۰۰ متر عرض در کنار جزیره‌های مغدر و مورو با طبیعت سرسبز و چشم‌نواز خود محل رشد کهور اوکالیپتوس، بید، انجیر کنار و انواع دیگر گیاهان واقع است.

بندر حماد دیلم

بندر حماد از بنادر فعال دوره ساسانیان و اوائل دوره اسلام و از قطب‌های مهم اقتصادی در ساحل خلیج فارس بوده است.این بندر مانند مناطق حفاظت شده مند، حله و نایبند محل زندگی انواع جانوران خزندگان پرندگان آبزیان و دوزیستان است.در ساحل بندر حماد و اطراف آن انواع خرچنگ‌های رنگی و کوچک، صدف، گوش ماهی، حلزون و نوعی ماهی دوزیست با نام محلی دشلمبو زندگی می‌کند.

بندر حماد دیلم

بندر دیلم در حدود ۲۰۰ کیلومتری بندر بوشهر و شمال غربی استان بوشهر نزدیک مرز مشترک استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. در ماه‌های آذر، دی و بهمن آب و هوای این بندرمعتدل و بقیه سال هوائی گرم و شرجی دارد. شهرستان دیلم دارای دو بخش مرکزی و امام حسن است. امام حسن دیلم از مراکز عمده فلات قاره و بهرگان محسوب می‌شود. همچنین تأسیسات مهم گازی در روستای سیاهمکان دیلم نقش مهمی در صنعت نفت و گاز دارد. از فرودگاه امام حسن در شهرستان دیلم به شهرهای تهران و شیراز پرواز وجود دارد.

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

منبع:سیـری در ایـران

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود