کاخ رزیدنس مونیخ و دانستنی های جالب درباره این مکان تماشایی

کاخ رزیدنس مونیخ یکی از کاخ های مجلل در کشور آلمان است این کاخ دارای معماری ارزشمندی است و جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده است از ویزگی های برجسته این بنا می توان به قسمت های مختلف آن اشاره کرد این بنا بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی شده است.

مونیخ از شهرهای باستانی و تاریخی در کشور آلمان است این شهر به عنوان پایتخت امپراطوری در آن دوران شناخته می شده است و با وجود جذابیت هایی که دارد برای گردشگران زیادی مورد توجه است. این شهر و کاخ های آن در زمان های گذشته مرکز حکومتی پادشاهان بوده است یکی از مهم ترین بناهای سلطنتی در این شهر بنای کاخ رزیدنس مونیخ است این کاخ دارای چذابیت های ویژه ای است و به دلیل معماری ارزشمند خود و ویژگی هایی که دارد مورد توجه جهانیان است. در زمان حکومت پادشاهان باواریا این کاخ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و امروزه نیز این بنای ارزشمند برای توریستان و جهانگردان زیادی با اهمیت شمرده می شود به همین دلیل این کاخ امروزه یک موزه تاریخی با اهمیت محسوب می شود. در سفر به مونیخ و بازدید از این کاخ می توانید با جاذبه های شگفت انگیزی از آن آشنا شوید و ویژگی های برجسته ای از معماری آن را می بینید در حال حاضر مجموعه ای از آثار ارزشمند در این موزه و کاخ نگهداری می شوند که بازدیدکنندگان زیادی نیز دارند.

کاخ رزیدنس مونیخ را بشناسید:

مجموعه آثار ارزشمند و نفیسی که در این کاخ موزه نگهداری می شوند بازدیدکنندگان و علاقه مندان زیادی دارند این موزه گردشگران زیادی دارد و موجب تا گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه سفر کنند. با توجه به اینکه این کاخ از بخش های مختلفی ساخته شده است می توان به بررسی معماری ارزشمند آن پرداخت در ادامه با برسی بخش های مخنلفی از معماری این بنا و بخش های مجزای آن به شناخت بیشتر این بنا می پردازیم.

کاخ رزیدنس را بشناسید

آشنایی با معماری بنا:

کاخ رزیدنس دارای بخش های مختلفی است این کاخ از سه بخش اصلی تشکیل شده است عمارت پادشاهی با معماری ویژه و مجلل که مختص شاهان بوده است این عمارت دارای بخش های مختلف و مجزای دیگر است.

اقامتگاه قدیمی یکی دیگر از بخش های این کاخ عظیم و سلطنتی است این اقامتگاه قدمت طولانی دارد و از بخش های مختلف دیگری نیز تشکیل می شود با وارد شدن به این اقامتگاه می توانید از زیبایی های دیگر این بنا بازدید کنید. با بازدید از اقامتگاه قدیمی می توانید وارد بخش های دیگر از کاخ شوید به عنوان مثال سالن مراسم بخش مهم دیگر در این بنا می باشد این سالن بسیار وسیع و بزرگ است و همانطور که می دانید برای برگزاری مراسم ها از آن استفاده می شده است این سالن دارای امکانات مهمی است و از بخش های مختلف دیگر تشکیل شده است.

کاخ رزیدنس مونیخ

گالری رنسانس که در آن اشیای قدیمی نگهداری می شود از بخش های دیگر در این موزه است در این گالری می تواندی اشیای ارزشمندی را مشاهده کنید اشیای عتیقه ای که متعلق به اجداد باروک هستند. مکان های دیدنی در این کاخ شامل بخش های مختلفی از این بنا می شوند که هر یک از معماری  ویژه ای برخوردار می باشند همانطور که گفتیم گالری رنسانس که اشیای عتیقه رزیدنس و گالری اجدادی باروک مجموعه ای ارزشمند از اشیای این موزه هستند.

با توجه به اینکه این بنا از شکوه معماری خاصی برخوردار است می توانید در آن مجموعه ای ارزشمند از اشیا را مشاهده کنید همچنین جذابیت های این بنا متعلق به اشیایی است که از دوران گذشته بر جای مانده اند. زیبایی معماری این بنا و قدیمی بودن هر یک از این اشیا برای علاقه مندان و بازددکنندگان دارای جذابیت است و اهمیت بسیار زیادی برای آن ها خواهد داشت.

بخش های مختلف کاخ رزیدنس:

کاخ رزیدنس مونیخ از بخش های مختلفی ساخته شده است هر یک از این بخش ها ویژگی های برجسته ای برای خود دارند سالن اشیای عتیقه یکی از بخش های این موزه است که مجموعه ای از اشیای عتیقه در آن نگهداری می شود. نقاشی هایی که مربوط به نقاشان معروف است سالن کورت چپل، اتاق های تریر، پله کان امپراطور، اتاق های سنگی، سالن امپریال و … از بخش های جذاب در این کاخ هستند که هر ساله گردشگران و علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کنند.

معماری رزیدنس

گنجینه کاخ نیز دارای بخش های مجزا با اشیای گران قیمت است در این مجموعه سکه های قدیمی را مشاهده می کنید لباس های سلطنتی، نشان های سلطنتی، مسجمه های رنسانسی صلیب راستین و … از بخش های مختلف در این کاخ می باشند که با بازدید از گنیجنه کاخ می توانید از آن ها دیدن کنید.

این کاخ یکی از مکان های دیدنی مونیخ برای گردشگران است که جذابیت های زیادی دارد این بنا بخش های مختلفی دارد و از معماری بسیار ارزشمندی برخوردار می باشد این کاخ سال های سال در دست پادشاهان بوده است و یکی از بناهای تاریخی و سلطنتی با اهمیت است.

پیشینه تاریخی بنا:

این کاخ از پیشینه تاریخی ارزشمندی برخوردار است این کاخ در سال ۱۳۸۵ بنا شده است و در ابتدا یک قلعه بوده است سال ها بعد بخش های مختلفی به این کاخ اضافه شده است این بنا در قسمت شمال شرقی از مونیخ واقع شده است و در محلی با نام نوری وسته احداث شده است به تدریج و با گذر زمان مونیخ پشیرفت های زیادی را به خود دید و این بنا نیز ارزش بیشتری در میان گردشگران پیدا کرد. این کاخ دارای ساختمان ها و عمارت های گوناگونی است که هر یک توسط پادشاهان ساخته شده است.

آشنایی با کاخ رزیدنس

این کاخ ساختمان ها و عمارت های گوناگونی دارد و در دوره های مختلفت تاریخی پادشاهان گوناگونی در آن حکومت داشته اند در جریان جنگ های جهانی دوم نیز این بنا خسارت های زیای تحمل کرده است اما با این وجود زیبایی های خاصی دارد و معماری ارزشمندی را به خود اختصاص می دهد. بازسازی بخش های مختلفی از این بنا در دوره های بعدی  صورت گرفته است.

این بنا که یکی از مکان های دیدنی آلمان در مونیخ است دارای معماری ارزشمندی است و ویژگی های برجسته ای در معماری آن  وجود دارد این کاخ زیبا با  چشم اندازهای دیدنی خود بسیار پر جاذبه است و در سفر خود به مونیخ می توانید با ویژگی های برجسته ای از این بنا آشنا شوید. این کاخ امروزه یک موزه با مجموعه ای ارزشمندی از اشیا است که باید از آن دیدن کنید.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود