دیدنی های منامه شهری با آسمان خراش های زیبا در بحرین

دیدنی های منامه شامل جاذبه های تاریخی و مدرن هستند تلفیق این جاذبه ها در این شهر موجب شده است تا گردشگران زیادی جذب آن شوند شهر منامه از شهرهای زیبای کشور بحرین است و در طول تاریخ نیز این شهر نقش آفرینی های مختلفی داشته است. جذابیت های متعدد این شهر موجب شده تا به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در بحرین به شمار آید و مورد توجه قرار گیرد.

منامه از جمله شهرهای زیبا و پر جاذبه در کشور بحرین است و از جمله مهم ترین شهرهای اسلامی است که در جهان شناخته شده است در این شهر برج ها و آسمان خراش هایی را می بینید که سر به فلک کشیده اند و زیبایی بی حدی را به شهر بخشیده اند. این شهر یکی از مهم ترین شهرهای بحرین و پایتخت رسمی این کشور است مناظر خیره کننده ای که در این شهر به چشم می خورند می تواند توجه هر گردشگری را به سوی خود جذب کند و از این حیث این شهر را یکی از جاذبه های مهم بحرین کرده است. دیدنی های منامه از جذابیت های زیادی برخوردار هستند از مهم ترین جاذبه های این شهر می توان به فروشگاه های مدرن و مراکز خرید لوکس اشاره نمود اغلب جاذبه های توریستی در این شهر مدرن و به روز هستند. سفر به این منطقه می تواند تجربه های منحصر به فردی را در اختیار هر گردشگر قرار دهد این سرزمین با وجود نخلستان های وسیع و پراکنده خود دارای اهمیت زیادی است و بیش از نیمی از زیبایی های این شهر را در این نخلستان ها می توان مشاهده کرد. گوشه و کنار این شهر دارای  جاذبه های بسیار زیادی است چشمه سارهای متعدد با جویبارهای گوناگون از جذابیت های ویژه ای برخوردار می باشند. همانطور که می دانید در این شهر دارای پشینه تاریخی بسیار غنی است و یکی از مهم ترین شهرهای بحرین است که در ادامه این بخش می توانید با جاذبه های آن بیشتر آشنا شوید.

دیدنی های شهر زیبای منامه:

با وجود اینکه چشمه سارهای این شهر در سال های اخیر درگیر خشکسالی بوده اند اما هنوز از جاذبه های خاص خود برخوردار هستند و جذابیت های زیادی برای گردشگران خود دارند این شهر در طی تاریخ روزگاری تلخ و شیرین داشته است و در طی دوران مختلف تاریخی نیز اهمیت ویژه ای داشته است قسمت مهمی از تاریخ این شهر در دوران قاجار سپری شده است در دورانی که این شهر جزئی از ایران بوده است رویدادها و اتفاقات مهم تاریخی در آن رخ داده است. امروزه این شهر پیشرفت های اقتصادی مهمی را به دست اورده است و یکی از بخش های مهم دنیا در صادرات محسوب می شود فعالیت در صنایع کشتی سازی و دیگر صنایع موجب شده تا اهمیت این شهر بیشتر شود و امروزه نیز یکی از بخش های مهم تجاری است که در خاورمیانه نقش مهمی دارد.

طبیعت منامه

علاوه بر فعالیت های مهم در صادرات صنایع این شهر در جذب توریست نیز به خوبی عمل کرده است و یکی از شهرهای توریستی با جاذبه های مختلف است که هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به سوی خود جذب می کند و اهمیت بسیار زیادی دارد. این کشور با وجود فرهنگ خاص خود نیز شناخته شده و با اهمیت است این منطقه در زمینه هنری نیز فعالیت های مهمی داشته است و یکی از شهرهای مهمی است در زمینه های هنری به خوبی درشخیده است. بنابراین می توان جذابیت های این شهر را در جذابیت های فرهنگی و هنری آن نیز خلاصه کرد به ویژه با دیدن معماری های به روز و عجیب برج های آن که توجه هر کسی به آن جلب می شود می توان به این موضوع پی برد و از جاذبه های زیادی در این منطقه دیدن کرد.

دیدنی های منامه

جاذبه های گردشگری:

با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۲ شهر منامه یکی از قطب های گردشگری بحرین و به عنوان پایتخت رسمی بحرین شناخته می شود همانطور که اشاره شد دیدنی های منامه دارای جذابیت های فرهنگی هستند این شهر با وجود سنت هایی که هنوز در خود حفظ کرده است جذابیت دارد. این منطقه در دوران معاصر نیز تاریخ پر رنگی را رقم زده است و به پیشرفت های زیادی در زمینه های توریستی نیز دست یافته است در سال های اخیر این شهر گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده است شما با سفر به منامه می توانید از بازارچه های سنتی و فرهنگی، بناهای تاریخی ، تپه های تاریخی، مسجد، موزه ها و دیگر بناهای تاریخی و فرهنگی دیدن نمایید.

بنای تاریخی منامه

این شهر با وجود جاذبه های متنوعی که دارد یکی از عجیب ترین و شگفت انگیزترین دیدنی های بحرین است این شهر کهن دارای جاذبه های تاریخی نیز می باشد به عنوان مثال قلعه های تاریخی که در این شهر به چشم می خورند در شمار جاذبه های تاریخی هستند. تپه تاریخی و معبد بارابار از مهم ترین جاذبه های تاریخی در این منطقه هستند که گویا طرفداران زیادی دارند و مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. تپه های باستانی و تاریخی که رد شهر منامه قرار دارند و یکی از دیدنی های این شهر هستند دارای قدمتی ۳۰۰۰ ساله هستند که بسیار جذاب و دلنشین می باشند.

برج های منامه

اگر از علاقه مندان به بناهای تاریخی و جاذبه های فرهنگی در این شهر هستید بهتر است از خانه شیخ عیسی بن علی آل خلیفنه نیز دیدن کنید این عمارت دارای معماری بسیار ویژه ای است و از یکی جاذبه های مهم شهر به شمار می آید. دیدن مناظر زیبای ساحلی، هتل های لاکچری، لذت استفاده از امکانات تفریحی مدرن و لاکچری و … از مهم ترین امتیازات سفر به منامه هستند.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود