حساب و کتاب هزینه های سفر به بلغارستان + قیمت بلیط هواپیما و تور

سفر خارجی همیشه وسوسه‌انگیز و جذاب است. اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، گزینه‌های متعدد و متفاوتی پیش روی شماست. اما اینکه کدام را انتخاب می‌کنید بستگی به علایق و شرایطتان دارد.

 یکی از کشورهای محبوب در میان هموطنانمان، بلغارستان است. یکی از دلیل محبوبیت بلغارستان را می‌توان اروپایی بودن این کشور دانست. بلغارستان در شرق اروپا واقع شده و از کشورهای حوزه بالکان به شمار می‌آید. با دانستن هزینه سفر به بلغارستان در کنار مطالعه راهنمای سفر به بلغارستان می‌توانید بهتر درباره سفر به این کشور تصمیم‌گیری کنید.

ضمنا وارنا بلغارستان پرطرفدارترین شهر این کشور است؛ زیرا شهری ساحلی است و علاوه بر دریا و ساحل، دیدنی‌های فراوان دیگری هم برای جذب توریست دارد. از این رو در ادامه به هزینه سفر به وارنا هم اشاره می‌شود.

قیمت بلیط هواپیما بلغارستان

هزینه سفر به وارنا

برای یک سفر خارجی سردرآوردن از قیمت بلیط هواپیما اهمیت ویژه‌ای دارد. قیمت بلیط هواپیما صوفیه (پایتخت بلغارستان) از حدود ۳ میلیون تومان شروع می‌شود (پاییز ۹۸). البته طبیعی است که قیمت این بلیط در زمان‌های مختلف ممکن است کمی بالا و پایین برود و تغییر داشته باشد. به غیر از زمان عواملی نظیر نوع ایرلاین و کلاس پروازی هم در تعیین قیمت بلیط هواپیما صوفیه تاثیرگذار است.

 

اما اگر می‌خواهید در سفر به بلغارستان تنها به وارنا سفر کنید، می‌توانید با پروازی مستقیم عازم این شهر ساحلی شوید. قیمت بلیط هواپیما وارنا در پاییز ۹۸ از حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. با خرید بلیط هواپیما وارنا یا صوفیه در دیجیاتور، امکان استفاده از تقویم قیمتی را دارید. با وجود تقویم قیمتی شما می‌توانید بهترین قیمت بلیط را در فاصله چند روز قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان ببینید. ممکن است با چند روز جابه‌جایی تاریخ سفر، قیمت بلیطتان تا حد زیادی تغییر کند.

 

سفر زمینی به بلغارستان

قیمت سفر به بلغارستان

برای کاهش هزینه سفر به بلغارستان می‌توانید سفر با اتوبوس را انتخاب کنید. برای سفر زمینی به بلغارستان ابتدا باید با اتوبوس به استانبول و از آنجا به وارنا بروید. قیمت بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در حدود ۳۶۰ هزار تومان است. از طرف دیگر قیمت بلیط اتوبوس استانبول به وارنا هم بین ۳۲۰ تا ۶۱۰ هزار تومان است (در پاییز ۹۸). با این حساب هزینه سفر به وارنا تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

 

قیمت هتل در بلغارستان

سفر به بلغارستان

پس از خرید بلیط هواپیما باید به فکر رزرو هتل هم باشید. برای بیان قیمت هتل در بلغارستان، باز هم به بررسی قیمت‌ها در دو شهر صوفیه و وارنا می‌پردازیم.

اگر می‌خواهید قیمت سفر به بلغارستان تان ارزان شود، می‌توانید هتل ۱ ستاره رزرو کنید. هزینه هر شب اقامت در هتل های ۱ ستاره در صوفیه از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. اما اگر بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید و از خدمات بهتری بهره‌مند شوید، می‌توانید به سراغ هتل های ۳ ستاره بروید. با هزینه‌ای حدود ۳۸۰ هزار تومان برای هر شب می‌توانید اقامتی دلپذیر در هتلی ۳ ستاره در صوفیه را تجربه کنید. و در نهایت هزینه هر شب اقامت در هتل های ۵ ستاره صوفیه از شبی حدود ۷۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

در سفر به وارنا هم می‌توانید هتل هایی با قیمت های مختلف بیابید. کمترین هزینه هر شب اقامت در هتل های وارنا حدود ۳۵۰ هزار تومان است. اما با کمی هزینه بیشتر می‌توانید به سراغ هتل های ۴ ستاره وارنا بروید. هزینه اقامت در این هتل ها برای هر شب حدود ۷۰۰ هزار تومان است. و در نهایت برای رزرو هتل ۵ ستاره برای هر شب باید حدود ۱ میلیون تومان هزینه کنید.

 

دو نکته را در این بخش به خاطر داشته باشید، نخست اینکه قیمت‌هایی که اعلام شد مربوط به پاییز ۹۸ است. دیگر اینکه شما با توجه به شرایطتان می‌توانید هتل هایی ارزان تر یا گران تر از آنچه بیان شد، برای خود رزرو کنید. در واقع این قیمت‌ها حدودی است و ممکن است بالا و پایین‌تر از آن را فراوان بیابید.

یکی از مواردی که در قیمت هتل تاثیر می‌گذارد، زمان مسافرت شما است. مثلا زمانی که به عنوان بهترین زمان سفر به بلغارستان شناخته می‌شود، احتمالا قیمت هتل‌ها گران‌تر است و بالعکس.

هزینه ویزای بلغارستان و عوارض خروج از کشور

بلغارستان از کشورهای عضو شنگن است، بنابراین برای سفر به آن باید ویزا داشته باشید. برای تهیه ویزا بلغارستان باید به سفارت این کشور مراجعه کنید و بعد از تهیه مدارک لازم منتظر ویزایتان باشید. اما هزینه ویزای بلغارستان را هم باید در حساب و کتاب سفرتان بیاورید. هزینه ویزا بلغارستان برای بزرگسالان ۶۰ یورو و معادل ۷۵۶ هزار تومان (مطابق با نرخ ارز در پاییز ۹۸) است. برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال هم باید ۳۵ یورو، معادل ۴۴۱ هزار تومان بپردازید. اما برای کودکان زیر ۶ سال، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

برای اینکه پایتان را از مرز آن طرف بگذارید، علاوه بر داشتن پاسپورت، باید عوارض خروج هم پرداخت کنید. عوارض خروج از کشور برای اولین بار ۲۲۰ هزار تومان، برای بار دوم ۳۳۰ هزار تومان و با سوم و بعد از آن ۴۴۰ هزار تومان اعلام شده است.

هزینه تور بلغارستان

تور سفر به بلغارستان

تور سفر به بلغارستان هم گزینه‌ای راحت و بی‌دردسر برای شماست. در بیشتر موارد تورهای بلغارستان اموری نظیر تهیه بلیط، رزرو هتل، اخذ ویزا و… را انجام می‌دهند. قیمت تور بلغارستان در حدود ۶ تا ۷ میلیون تومان است. البته ممکن است این تور را با قیمت ارزان‌تر و البته گران‌تر پیدا کنید.

قیمت تور بلغارستان وارنا به تنهایی مورد سوال برخی از افراد است. قیمت تور وارنا بلغارستان در حدود ۷ تا ۱۵ میلیون تومان است. در برخی موارد قیمت تور و به دنبال آن هزینه سفر به وارنا بیشتر از این حرف‌ها تمام می‌شود. قیمت این تور به مواردی نظیر مدت اقامت، نوع ایرلاین، کیفیت هتل و… بستگی دارد.

هزینه غذا و خوراک در بلغارستان

هزینه سفر به وارنا

یکی دیگر از مواردی که هزینه سفر به بلغارستان را تشکیل می‌دهد، هزینه خورد و خوراک و غذاست. اگر از آن دسته افرادی هستید که در رستوران غذا می‌خورید به این قیمت‌ها توجه داشته باشید.

هزینه غذا در رستوران های زنجیره‌ای بلغارستان

هزینه غذا در رستوران های زنجیره‌ای بین ۳ و نیم تا ۵ یورو است. که با توجه به قیمت ارز در پاییز ۹۸، معادل ۴۴ تا ۶۳ هزار تومان خواهد بود.

هزینه غذا در رستوران های ارزان بلغارستان

در رستوران های ارزان بلغارستان بین ۵ تا ۸ یورو تخمین زده می‌شود که در حال حاضر معادل ۶۳ تا ۱۱۰ هزار تومان است.

هزینه غذا در رستوران های متوسط بلغارستان

طبیعتا در رستوران های متوسط غذاهایی بهتر و خوشمزه‌تر میل می‌کنید. هزینه غذا در این رستوران‌ها بین ۸ تا ۱۳ یورو است. اگر بخواهیم به تومان بگوییم این هزینه معادل ۱۱۰ تا ۱۶۵ هزار تومان خواهد بود.

هزینه غذا در رستوران های گران بلغارستان

اما اگر تصمیم گرفته‌اید برای غذا خوردن به رستوران های گران بروید یا حداقل برخی از وعده‌ها را در آنجا میل کنید، باید حداقل ۱۳ یورو هزینه کنید، یعنی ۱۶۵ هزار تومان.

حالا که از هزینه غذا در رستوران های بلغارستان مطلع شدید، شاید دلتان بخواهد با خرید مواد اولیه، خودتان دست به کار شوید و غذا بپزید؛ مخصوصا اگر در محلی اقامت دارید که امکان آشپزی برایتان فراهم شده است. برای این کار هم بد نیست کمی درباره قیمت مواد غذایی اطلاع داشته باشید. (این قیمت‌ها هم بر اساس قیمت ارز در پاییز ۹۸ تعیین شده است).

در بلغارستان قیمت یک قرص نان ۶۳۰۰ تومان، هر کیلو برنج ۱۵۵۰۰ تومان، هر کیلو گوشت ۹۴۵۰۰ تومان و یک بطری آب ۶۳۰۰ تومان است. قیمت هر کیلو سیب‌زمینی و پیاز هم در حدود ۶ تا ۷ هزار تومان گزارش شده است.

هزینه تفریح و گردش در بلغارستان

هزینه سفر به بلغارستان

هزینه تفریح و گردش و ورودی مکان‌های گردشگری در بلغارستان چندان بالا نیست. مثلا ورودی موزه‌ها تقریبا ۱۰ هزار تومان ورودی کاخ‌ها ۲۰ هزار تومان است.

برخی از هزینه های مکان های گردشگری در سفر به وارنا

باغ وحش وارنا حدود ۱۰ هزار تومان

باغ گیاهشناسی آکواپارک ۳۱۵۰۰ تومان

شهر بازی دتسکی کت ۱۲۳ هزار تومان

پارک آبی آکواپلیس ۲۵۴ هزار تومان

موزه مردم شناسی وارنا ۲۹ هزار تومان

موزه تاریخ وارنا ۲۹ هزار تومان

هزینه حمل و نقل در بلغارستان

بهترین زمان سفر به بلغارستان

در سفر به وارنا طبیعتا باید مسافت‌هایی را با وسایل نقلیه عمومی طی کنید. در ادامه به هزینه حمل و نقل با اتوبوس، تاکسی و… در این شهر اشاره می‌شود.

هزینه اتوبوس

اتوبوس از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی در سفر به وارنا محسوب می‌شود. ۴۰ خط اتوبوس پوشش بسیار مناسبی برای سطح شهر دارند. هزینه بلیط اتوبوس در وارنا ۰٫۵۱ یورو و معادل ۶۵۰۰ تومان است.

هزینه تاکسی

طبیعتا هزینه تاکسی در وارنا بیشتر از هزینه اتوبوس است. ورودی تاکسی در وارنا ۰٫۵۳ یورو معادل ۶۷۰۰ تومان است. به ازای هر یک کیلومتر هم باید ۰٫۴۳ یورو یعنی ۵۵۰۰ تومان بپردازید.

با جمع و ضرب این اعداد به یکی از مهم‌ترین عوامل تشکیل‌دهنده هزینه سفر به وارنا یعنی حمل و نقل دست پیدا می‌کنید.

خرید در بلغارستان

سفر به بلغارستان

از هر چه بگذریم، سخن خرید خوشتر است. حتما دوست دارید برای تکمیل سفر به مراکز خرید بلغارستان بروید و به تهیه سوغات بپردازید. بنابراین بد نیست که قیمت سوغات را نیز در هزینه سفر به بلغارستان در نظر بگیرید. در ادامه قیمت برخی از کالاها را بیان می‌کنیم تا بتوانید تصمیم‌گیری راحت‌تری داشته باشید.

میانگین قیمت لباس در بلغارستان بین ۳۰ تا ۵۰ یورو است؛ یعنی ۳۷۸ تا ۳۶۰ هزار تومان؛

قیمت لباس جین در این کشور هم بین ۳۰ تا ۴۰ یورو گرازش شده، که می‌شود ۳۷۸ تا ۵۰۴ هزار تومان؛

قیمت کفش چرم هم حدود ۶۰ یورو یعنی ۷۵۶ هزار تومان تخمین زده می‌شود.

اگرچه این سه مورد تنها نمونه‌هایی از کالاهای موجود در مراکز خرید بلغارستان هستند، اما به هر حال کمک می‌کند تا به طور نسبی از قیمت‌ها آگاهی داشته باشید.

هزینه مکالمه در بلغارستان

زمانی که به بلغارستان سفر می‌کنید هم برای مکالمه با همسفرانتان هم با عزیزانتان در ایران نیاز به تلفن دارید. در بلغارستان اپراتورهای مختلفی وجود دارند که شما با آنها می‌توانید با از آنها سیم‌کارت بخرید. هزینه هر دقیقه مکالمه بین اپراتورهای ایرانی و اپراتورهای بلغاری در این کشور، بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است. اما اگر بخواهید از بلغارستان با ایران تماس بگیرید، این هزینه بین ۷۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان است. هزینه ارسال پیامک هم بین ۸۰۰ تا ۴۸۰۰ تومان است.

هزینه هر مگابایت استفاده از اینترنت در بلغارستان هم بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۵۰۰ تومان اعلام شده است. اگر تصمیم گرفتید از اپراتورهای بلغاری، سیم‌کارت بخرید، هزینه مکالمه، پیامک و اینترنت هر یک را با توجه به شرایط خود بررسی کنید. مثلا ممکن است به جای تماس بیشتر نیاز به اینترنت داشته باشید. در این زمان باید از اپراتوری خرید کنید که هزینه اینترنتش ارزان‌تر است. در مجموع با کمی دقت می‌توانید هزینه های سفر به بلغارستان را به راحتی مدیریت کنید.

خلاصه هزینه سفر به بلغارستان

هزینه سفر به بلغارستان

با توجه به آنچه تا به حال بیان شد، هزینه سفر به بلغارستان حداقل ۶ میلیون تومان به بالاست. البته طبیعی است که اگر بخواهید در سفرتان به رستوران‌های لوکس و خریدهای مفصل بروید باید بیشتر از این مبالغ هزینه کنید. از طرف دیگر اگر با اتوبوس به سفر بروید و به اقامت در هتل ۱ ستاره قناعت کنید، ممکن است هزینه سفر شما به وارنا در حدود ۳ میلیون تومان شود.

واضح است که برای خوش گذراندن و خوشحالی نیاز نیست که حتما مبالغ بالایی هزینه کنید؛ کافی است برنامه‌ریزی مرتب و دقیق را بدانید و خوشحال بودن را بلد باشید. بنابراین با هزینه نه چندان زیاد هم می‌توانید خوش بگذرانید.

منبع:عـلی بـابا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود