چه قدر درباره کاپادوکیا شنیده‌اید؟

پیشنهاد ما به شما این است که وقتی از هیاهو شهر و گشت و گذار در شهر خسته شدید به کاپادوکیا و لذت بردن از تفریحات مفرح آن پناه ببرید. با ما همراه شوید تا درباره کاپادوکیا بیشتر بدانید.

 

سلام نو ترکیه یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان از دیرباز تا کنون بوده است. بسیاری افراد پس از شنیدن نام ترکیه به فکر خرید کردن از پاساژهای لاکچری در این کشور می افتند. گروهی هم به دنبال خرید کردن نیستند و صرفا به دنبال گردشگری و بازدید از مکان‌های تاریخی و طبیعی در این کشور هستند. پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام سفر کردن به این کشور از تمام مقاصد گردشگری لذت ببرید. ترکیه کشوری است با مکان‌های تفریحی بسیار مفرحی که می‌توانند برای شما و خانواده‌تان خاطرات به یاد ماندنی را به همراه بیاورد. پیشنهاد ما به شما این است که وقتی از هیاهو شهر و گشت و گذار در شهر خسته شدید به کاپادوکیا و لذت بردن از تفریحات مفرح آن پناه ببرید. با ما همراه شوید تا درباره کاپادوکیا بیشتر بدانید.

کاپادوکیا چگونه مکانی است؟

کاپادوکیا مکانی طبیعی است که با تغییراتی که انسان در مرور زمان و در روزگاران قدیم در آن به وجود آورد اکنون به مکانی تبدیل شده است که هر ساله افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. جالب است که بدانید در قرن چهارم هجری انسان‌هایی که در آن منطقه زندگی می‌کردن شروع به ساختن یک شهر زیر زمینی در آن مکان کردند و اکنون اثری فوق العاده عجیب و جذاب را به جای گذاشته‌اند. این سازه به همراه فرسایش‌هایی که در طول قرن‌ها به وجو آمده‌اند همگی از کاپادوکیا مکان امروزی را ساخته اند.

بافت و جنس سنگ‌هایی که کاپادوکیا را تشکیل داده‌اند از چیست؟

منطقه کاپادوکیا که در طول قرن‌ها و با دستکاری انسان در بافت اصلی طبیعت به وجود آمده است حاصل فوران‌های آتش فشانی است که خاک را از خاکستر پوشانیده بود. این منطقه پوشیده شده از سنگ‌های نرم و آتشفشانی به نام توف است. تغییرات اقلیمی حاکی بر این منطقه لایه نرم رویی سنگ‌های حاصله را برده و بافت سخت سنگ را به جای گذاشته است. جالب است که بدانید تغییرات اقلیمی در این منطقه باعث به وجود آمدن شکل‌های هندسی عجیبی شده‌اند که بافت کنونی این منطقه را تشکیل داده است. ستون‌های مخروطی و دودکشی که وجود دارند ارتفاعی ۴۰ متری را به وجود آورده‌اند که باعث تحیر بازدیدکنندگان از این مکان می‌شوند.

آیا می‌توان در کاپادوکیا اقامت کرد؟

پس از ساخته شدن شهر زیر زمینی و البته مناطق مسکونی که در کاپادوکیا ساخته شدند موزه‌های بسیار زیادی در آن به وجود آمدند و این در حالی است که غارهای بسیار زیادی نیز برای گردش و وقت گذرانی در این منطقه وجود دارند. با سیر افرادی که به عنوان گردشگر هر ساله به این منطقه روانه می‌شوند ساکنان بومی و گروهی از افرادی که در کار ساخت و ساز و مرمت بودند شروع به مرمت کردن خانه‌های قدیمی در این منطقه کردند و اکنون هتل‌های بسیار زیادی در این منطقه وجود  دارند و جالب‌تر اینکه قبل از بازدید کردن از منطقه گردشگری تاریخی کاپادوکیا باید به فکر رزرو هتل باشید. هتل‌ها و خانه‌هایی که در این منطقه وجود دارند تا حدود زیادی از امکانات رفاهی و البته تکنولوژی روز دنیا برخوردار هستند. جای نگرانی نیست با خیال راحت سفر کنید.

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود