زیباترین باغ‌های هند برای گردشگری + عکس

باغ‌های معلق با بوته‌هایی که به شکل حیوانات مختلف تزئین شده‌اند و نزدیکی به دریای عرب مشخص شده‌اند. یک شب آرام را در اینجا بگذرانید و از غروب آفتاب لذت ببرید، به خصوص اگر با بچه‌ها هستید.

سلام نو: هند کشوری با توپوگرافی متنوع و میراث فرهنگی غنی است که مجموعه‌ای از بناهای تاریخی باشکوه، قلعه‌های محکم و باغ‌های باشکوه را در هند ایجاد می‌کند. انبوهی از این زیبایی‌ پارک‌ها و باغ‌ها در هند متعلق به دوران قدیم مغول است. اما اخیرا شهرهایی که به سرعت در حال شهرنشینی هستند نیز با پارک‌های عمومی بیشتر و باغ‌های شکوفه‌دار در هند رو به رو شده‌اند تا از هرج و مرج و هیاهوی شهر خلاص شوند. با گسترش روزافزون فضاهای سبز در شهرها، مردم مشتاقانه منتظر هستند تا عصرهای تابستان یا بعدازظهرهای زمستانی را در میان طبیعت بگذرانند تا در هوای تازه غوطه‌ور شوند. علاوه بر این، موارد در حال ظهور حتی از نظر معماری و دکور بهتر هستند. پر از فواره‌های زیبا و سخاوتمندانه با درختان سبز و مطمئنا هر کسی را با زیبایی چشمگیر خود فریب می‌دهند. برخی از این باغ‌ها در هند، به جز ایجاد فضایی آرام برای دوستداران طبیعت در شهرها، نقطه داغی برای آثار هنری گیاه شناسی و حفاظت از گیاهان هستند.

۱. باغ مغول، سرینگر

باغ‌های مغول که در دوران مغول ساخته شده‌اند، با معماری باشکوه خود ساخته شده‌اند. این باغ ترکیبی از باغ نشاط، باغ شالیمار و چشمه شاهی است. برجسته‌ترین ویژگی باغ‌ها، فواره‌های بلند آبشاری آن باعث شده است که هر مسافری حتما آن را ببیند.

۲. باغ رز، چندیگار

باغ رز، واقع در بخش ۱۶ چاندیگار مکانی برای استراحت در میان طبیعت در بهترین حالت خود است. این باغ مملو از گل‌های متنوع است که آن را در بین گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت بسیار محبوب کرده است.

۳. باغ های معلق، بمبئی

باغ‌های معلق با بوته‌هایی که به شکل حیوانات مختلف تزئین شده‌اند و نزدیکی به دریای عرب مشخص شده‌اند. یک شب آرام را در اینجا بگذرانید و از غروب آفتاب لذت ببرید، به خصوص اگر با بچه‌ها هستید.

۴. باغ صخره‌ای، چندیگار

این باغ که نمادی از تخیل و تازگی است، در نوع خود باغی است که در مساحتی به مساحت ۶۴ هکتار گسترش یافته است. باغ صخره‌ای به عنوان یک سالن نمایشگاه در فضای باز با استفاده از ضایعات شهری و صنعتی توسط نک چاند، بازرس سابق جاده در چندیگر طراحی شده است.

۵. نشاط باغ، سرینگر

باغ نشاط یک باغ ۱۲ تراس است که در نزدیکی دریاچه معروف دال سرینگار واقع شده است. این دومین باغ بزرگ مغول در کشمیر پس از باغ شالیمار است. این باغ که عموما به عنوان “باغ سعادت” شناخته می‌شود، دارای یک کانال آب مرکزی باشکوه مغول با چندین فواره است که توسط درختان بلند چنار احاطه شده است. نشاط باغ در سال ۱۶۳۳ توسط آصف خان برادر بزرگ نورجهان طراحی و ساخته شد.

با وجود اینکه چیدمان باغ نشاط بر اساس طراحی باغ‌های ایرانی بوده است، اما محوطه‌سازی واقعی مطابق با نقش‌های زمین و آب منحصر به فرد دره کشمیر انجام شده است. جریانی از آب ساکن باغ را به دو نیمه تقسیم می‌کند و هر سطح از باغ با خاکریزی برجسته مشخص می‌شود که مجموعه‌ای از گل‌های کالیدوسکوپی دارد. می‌توانید منظره‌ای باشکوه از دریاچه دال با کوه‌های زهروان به عنوان پس زمینه آن تماشا کنید.

۶. باغ مغول، دهلی

باغ‌های مغول که به عنوان روح کاخ ریاست جمهوری شناخته می‌شود، در داخل مجتمع راشتراپاتی بهاوان واقع شده است. این باغ‌ها که توسط سر ادوین لوتینز در سال ۱۹۱۷ برای لیدی هاردینگ طراحی شدند، مساحت وسیعی به وسعت ۱۳ هکتار را پوشش می‌دهند و ترکیبی شگفت‌انگیز از معماری مغول با سبک بریتانیایی هستند. باغ‌های دهلی با الهام از باغ‌های مغول در جامو و کشمیر، موفق شده‌اند همان جذابیت را تکرار کنند و تصویری عالی از سرسبزی خلق کنند. کل مجموعه ترکیبی خیره‌کننده از باغ‌های دایره‌ای، معنوی، بونسای، گیاهی، لمسی و موزیکال است. باغ‌ها دارای تنوع گسترده‌ای از گل‌های شکوفه‌دهنده فصلی هستند و در مجموع یک تصویر سرخوشانه تماشایی را ارائه می‌دهند.

باغ‌های مغول دارای گونه‌های کمیاب و در حال انقراض از بیش از ۱۵۹ گونه گل از جمله لاله‌ها، نرگس‌ها، نیلوفرهای آسیایی، سنبل، ویسکاریا و غیره هستند. این نمونه شگفت انگیز از زیبایی باشکوه طبیعت برای مدت زمان مشخصی در ماه فوریه و مارس در زمان جشنواره اودیانوتساو برای عموم باز است.

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود