چقدر درباره زیبایی‌های افغانستان می‌دانید؟

با ما همراه باشید تا درباره جاذبه‌های گردشگری افغانستان و مکان‌های باستانی که در این کشور وجود دارند بیشتر بدانید.

 

سلام نو: افغانستان کشوری محصور در خشکی است که در بین آسیای میانه و آسیای جنوبی قرار گرفته است. افغانستان حد فاصله آسیای شرقی و آسیای غربی است. این کشور بسیار زیبا با مردمانی آرام و مهمان نواز به زبان دری و پشتو که از زبان‌های رسمی این کشور هستند صحبت می‌کنند و اسلام به تازگی دین رسمی افغانستان اعلام شده است. طبق شواهدی که باستان شناسان به دست آوردن متوجه شدند که سکونت در افغانستان قدمتی بیش از ۵۰۰۰۰ سال و پیش از میلاد مسیح دارد. با ما همراه باشید تا درباره جاذبه‌های گردشگری افغانستان و مکان‌های باستانی که در این کشور وجود دارند بیشتر بدانید.

جاذبه‌های گردشگری افغانستان کدامند؟

  • باغ بابور: باغ بابور در افغانستان که در اوایل قرن شانزدهم توسط بابور حاکم مغول ساخته شد یکی از جاذبه‌های دیدنی در افغانستان است. این باغ که در دهه ۱۹۳۰ آسیب‌های زیادی به دلیل قطع بی‌رویه درختان دید، دوباره توسط عبدالرحمان خان در اواخر قرن بیستم احیا شد و بیش از ۱۱ هکتار از این باغ به فضای سبز عمومی اختصاص داده شد. یکی از جاذبه‌های زیبایی که در این باغ قرار دارد مسجدی زیبا با سنگ مرمر سفید است که بسیار به تاج محل شبیه است.
  • آرامگاه نادرشاه: آرامگاه نادرشاه در شرق کابل و در تپه مرنجان قرار دارد. این مقبره که از سنگ مرمر سیاه ساخته شده است دارای ستون‌های فلزی و گنبد از جنس فلز است. همانطور که می‌دانید نادرشاه در سال ۱۹۳۳ ترور شد و پس از مرگ او این مقبره با گچبری های ایتالیایی ساخته و تزئین شد. پدربزرگ نادرشاه یعنی سلطان محمد نیز در این آرامگاه دفن شده است.
  • بند کجکی: بند کجکی یک سازه اسرار آمیز است که روی رود هیرمند ساخته شده است. این سبد بسیار زیبا در فاصله ۱۶۱ کیلومتری شمال غربی در شهر قندهار قرار دارد. این سطح بسیار زیبا که ظرفیتی بیش از ۲.۸ میلیارد متر مکعب را دارد برای کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیدن کردن از بند کجکی و طبیعت فوق‌العاده در اطراف آن به شدت توصیه می‌شود.
  • ارگ هرات: ارگ هرات بنای تاریخی است که از زمان اسکندر مقدونی به جای مانده است. جالب است که بدانید ارگ هرات قدیمی‌ترین بنای تاریخی موجود در شهر هرات است. به دلیل جنگ‌های پیاپی که در افغانستان شکل می‌گرفتند تا سال ۲۰۰۵ از ارگ هرات به عنوان پادگان نظامی و زندان استفاده می‌شد، اما اکنون به نظر می‌رسد که ارتش افغانستان این مکان را در اختیار سازمان گردشگری و فرهنگ افغانستان قرار داده است.
  • باغ بابر: باغ بابر در سال ۱۵۲۸ در شهر کابل ساخته شد. این باغ بسیار زیبا از نظر طبیعت و معماری منحصر به فرد بیش از ۱۱ هکتار مساحت دارد و به دستور شاه مغول با به ساخته شده است. این باغ جزو یکی از مکان‌های سبز بسیار بزرگ در شهر کابل است.
  • قصر دارالامان: قصر دارالامان در زمان امان الله خان ساخته شد. این قصر در فاصله ۸ کیلومتری جنوب غرب شهر کابل قرار دارد. این قصر با همکاری دولت افغانستان و دولت آلمان ساخته شده است. مهندس والتر هارتن آلمانی در سال ۱۳۰۴ ساختن این پروژه را شروع و در سال ۱۳۰۶ به اتمام رساند.
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود