آشنایی با کوه هوآشان چین و جاذبه های آن

کوه های هوآشان یکی از ارتفاعات جذاب و بسیار دیدنی در منطقه چین هستند این کوه ها و صخره ها از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار می باشند و هر ساله گردشگران و علاقه مندان زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کنند. جالب است بدانید که این صخره ها به عنوان وحشتناک ترین صخره های دنیا شناخته می شوند.

کشور چین یکی از کشورهای وسیع و پر جاذبه دنیا است کشوری که دارای طبیعت و مناظری بسیار زیبا می باشد طبیعت زیبای این منطقه و مناظری که تاکنون هیچ جای دنیا ندیده اید مووجب شده است تا هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه سفر کنند و از مهم ترین جاذبه های آن بازدید کنند. با توجه به اینکه این کشور دارای جاذبه های بی شماری در این قسمت با یکی از جاذبه های مهم آن شما را آشنا می کنیم کوه های هوآشان یکی از ارتفاعات این کشور است مسیری هیجان انگیز و اما خطرناک جالب است بدانید که این کوه ها به عنوان خطرناک ترین مسیرهای دنیا برای پیاده روی شناخته می شوند از علت های این امر نیز می توان به مسیرهای سخت و صعب العبر اشاره کرد همچنین ناامن بودن این مناطق موجب شده است تا ریسک پیاده روی در اطراف آن بالا باشد و خطر زیادی برای جان شما خواهد داشت. این کوه یک مسیر هیجان انگیز است که با وجود خطرهای متعددی که برای افراد دارد هنوز نیز علاقه مندان خاص خود را دارد.

کوه هوآشان را بیشتر بشناسید:

این سلسل کوه ها در استان شاآنشی و در نزدیکی شهر زیبای هوآیین واقع شده اند مسیرهای سخت و صعب العبور در این کوه ها خطرات زیادی را به همراه دارد و تنها افرادی راهی سفر به این منطقه می شوند که علاقه مند به صخره نوردی و ارهای سخت و ریسک پذیر هستند. شجاعت و جسارت بالای افراد برای سفر به این منطقه موجب می شود تا گاها فراموش کنند که واقعا جان آن ها در خطر است و همین می شود که نکات ایمنی را نیز رعایت نمی کنند و خسارت های جانی زیادی را متحمل می شوند. این قله ها از قله های بومی و مقدس در این مناطق است با بالا رفتن از ارتفاعات این قله می توانید چایخانه ای را مشاهده کنید که در ارتفاعات بالای آن قرار گرفته است.

 هوآشان را بشناسید

شما گردشگران و علاقه مندان با سفر به کشور چین می توانید از جاذبه های زیادی بازدید کنید زیرا همانطور که می دانید دیدنی های چین دارای جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران هستند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند شما در این بخش می توانید با جذاب ترین مکان های دیدنی چین آشنا شوید.

این مسیر چه خطراتی دارد؟

همانطور که در تصاویر مشاهده خواهید مسیرهای پیاده روی برای رسیدن به قله این کوه ها بهشکل وحشتناکی ساخته شده است مسیرهایی معلق بر روی هوا که یک سمت شما را دره و سمت دیگر را سنگ ها احاطه کرده اند و می توانند در صورت بروز اتفاقی خطرات جانی زیادی داشته باشد. کوه های هوآشان یک معبد تائوئیسم بوده است مناطق اطرافی آن را نیز زائران و راهبان ساخته اند به همین خاطر این کوه به کوه مقدس شناخته می شود.

کوه زیبای هوآشان

رشته کوه های صخره ای این منطقه دارای پج قله هستند همانطور که گفتیم بر فراز این ارتفاعات چایخانه ای وجود دارد که می توانید مدتی را در آن سپری کنید این صخره ها بسیار هولناک هستند و از سویی دارای مناظر بسیار فوق العاده ای برای علاقه مندان خود می باشند. برای صعود به ارتفاع این قله ها باید مسیر زیادی را پیاده روی کنید و از مسیرهای سخت و خطرناک آن عبور کنید این مسیرها با استفاده از چوب هایی که لبه آن ها به سوی پرتگاه است ساخته شده استحکام  پایین این چوب ها می تواند هر فردی را به وحشت بیاندازد در قسمت هایی از این صخره ها تقریبا هیچ چیزی برای عبور وجود ندارد و به همین خاطر خطر تردد در آن سخت تر می شود.

مناظر زیبای هوآشان

زنجیره های آهنی برای چیست؟

زنجیره های آهنی که می بینید توسط میله هایی به یکدیگر متصل شده اند که موجب می شوند تا استحکام این پل های ساختگی بیشتر شود در واقع این زنجیرها تخته چوب ها و پل های چوبی را به صخره ها و سنگ ها متصل می کنند و مانع از ریزش آن ها می شوند. این پل ها ساخته دست انسان هستند و دارای جذابیت و هیجان زیادی برای علاقه مندان خود می باشند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

ارتفاعات هوآشان

این صخره ها با وجود اینکه خطرناک هستند جذابیت های بسیار زیادی برای علاقه مندان خود دارند  و می توانید با دیدن جاذبه های آن و ارتفاعات آن از زیبایی های زیادی در این منطقه بازدید کنید مناظر این ارتفاعات از بالای این صخره ها بسیار بی نظیر و چشم نواز هستند و می توانید با دیدن این زیبایی های جذابیت های بسیار زیادی را مشاهده کنید. آب و هوای این منطقه در فصل های زمتستان سردتر می شود بنابراین باید با تجهیزات بیشتری به این مناطق سفر کنید و از جاذبه های مهم آن بازدید کنید اینگونه از مناظر می توانند زیبایی های بسیار زیادی داشته باشند و مورد توجه شما علاقه مندان قرار بگیرند.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود