نگاهی به دریاچه زیبای بلد در کشور اسلوونی

دریاچه بلد یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در اسلوونی است این دریاچه که همانند جزیره ای کوچک است و زیباترین چشم اندازها را در خود جای داده است می تواند از سوی گردشگران زیادی مورد توجه باشد. طبیعت زیبای این دریاچه، امکانات تفریحی و دیگر جاذبه های توریستی موجب می شوند تا این منطقه جذابیت های زیادی داشته باشد.

دریاچه بلند یکی از دریاچه های زیبا و پر جاذبه در کشور اسلوونی است که دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی برای علاقه مندان خود می باشد این دریاچه در منطقه کارنیولای شمالی و در شمال غربی اسلوونی واقع شده است که از نواحی اطرافی خود نیز توسط کوه های آلپ احاطه گشته است. این دریاچه بسیار زیبا علاوه بر جذابیت هایی که دارد به عنوان یکی از معروف ترین نمادهای اسلوونی نیز شناخته می شود چشم اندازهای کوهستانی در این منطقه موجب شده است تا هر ساله گردشگران و علاقه مندان زیادی از زیبایی های آن بازدید کنند این دریاچه زیبا یکی از مهم ترین مناطق توریستی است و در سال های اخیر به یکی از مهم ترین مناطق گردشگری دنیا تبدیل شده است وجود جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای متنوع در این نواحی از مهم ترین ویژگی های گردشگری برای اینگونه از مناطق است.

دریاچه بلد را بشناسید:

خیلی از گردشگران این دریاچه را به عنوان یکی از تماشایی ترین مناطق در اروپای شرقی می دانند گردشگران زیادی هستند که هر ساله آرزوی بازدید از این دریاچه را دارند و این دریاچه با وجود چشم اندازهای بسیار فوق العاده خود می تواند مورد توجه قرار گیرد طبیعت خارق العاده، مناظر طبیعی و نفس گیر، جزایر دیدنی و … از مهم ترین چشم اندازهای این دریاچه هستند. این جزیره زیبا با وجود آب های فیروزه ای رنگ خود می تواند اشتیاق را در خیلی از علاقه مندان ایجاد کند این دریاچه علاوه بر زیبایی های خود دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز می باشد از مهم ترین ویژگی های این دریاچه می توان به امکانات تفریحی در اطراف آن اشاره نمود. خیلی از گردشگران با قدم زدن در نواحی اطراف و پیاده روی کردن از چشم اندازهای آن لذت می برند از سویی گردشگران دیگری نیز با دوچرخه سواری تجربه های منحصر به فردی کسب می کنند.

 آب های بلد

تپه هایی که در این اطراف می بینید دارای چشم اندازهای دل فریبی هستند و قلعه های باستانی بر روی این ارتفاعات نیز می تواند از سوی افراد زیادی مورد توجه باشد با وجود امکانات رفاهی و تفریحی متعددی که برای گردشگران در این منطقه فراهم شده است می توانید جذابیت های زیادی را مشاهده کنید. نشستن روی نیمکت های کناره دریاچه و خیره شدن به چشم اندازهای زیبا، کوه ها، دریاچه ها و … هر یک به نوعی مورد توجه است. شاید دیدن زندگی قوها و اردک های روی آب نیز برای خیلی از افراد جذابیت داشته باشید و مورد توجه قرار گیرد این یعنی زندگی در دریاچه بلد جریان دارد و حال و هوای خوبی را به بازدیدکنندگان خود منتقل می کند.

زیبایی های بلد

شرایط جغرافیایی:

این منطقه از شرایطی جغرافیایی ویژه ای برخوردار است زمستان های این منطقه اغلب سرد هستند و دمای آن نیز بسیار پایین است به طوری که سطح آب های آن یخ می بندد انجام ورزش های زمستانی در این مناطق موجب می شوند تا به یکی از مکان های دیدنی در اسلوونی تبدیل شوند و هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کنند. برخی از سطوح یخ زده در این دریاچه مکان بسیار مناسبی برای اسکی بازی است زیرا دارای شیب های مناسبی می باشند گردشگران زیادی هستند که هر ساله به این منطقه جذب می شوند و از جاذبه های زیبای آن دیدن می کنند جالب است بدانید که ورزش های اسکی جام جهانی نیز در این آب ها برگزار می شوند و هر ساله نیز گردشگران زیادی برای بازدید از این بازی های راهی اسلوونی می شوند.

دریاچه بلد را بشناسید

جاذبه ها و تفریحات دریاچه:

دریاچه بلد دارای جاذبه های توریستی و تفریحی متعددی است در منطق شمال شرقی این دریاچه آب های گرم وجود دارند که اغلب جوشان هستند دمای آب این دریاچه ها در فصل های تابستان متعادل است و امروزه نیز به دلیل شرایط مساعدی که دارند محل مناسبی برای برگزاری استخرهای آب گرم می باشند که از نواحی اطرافی نیز به مهم ترین هتل ها متصل می شوند. کوهی که در بالای این دریاچه می بینید دارای چشم انداز بسیار ویژه ای است علاوه بر این جاذبه ها نشستن در کنار دریاچه و لذت بردن از طبیعت و مناظر اطراف آن نیز موجب می شود تا روز خوبی را داشته باشید.

تماشای قلعه نیز از دیگر جذابیت هایی است که باید از آن لذت ببرید این قلعه در بالای صخره های منطقه واقع شده است و یکی از قدیمی ترین قلعه ها در این منطقه محسوب می شود که با بالا رفتن از ارتفاعات آن می توانید مناظر بسیار زیبایی را مشاهده کنید. جزیره ای که به شکل نمادین در این منطقه وجود دارد آن را به یکی از زیبایی های دریاچه بلد و دیدنی های اسلوونی تبدیل کرده است.

ارتفاعات بلد

مناظر جنگلی نیز از دیگر زیبایی های مهم در این منطقه برای علاقه مندان خود هستند اغلب گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند دوست دارند تا در آب های شنا کنند به ویژه در فصل های گرم سال که شنا کردن در این آب ها بسیار دلچسب است. به طور کلی با گشت و گزار در این جزیره می توانید از زیبایی های زیادی دیدن کنید کلیساهای تاریخی و دیگر بناهایی که در اطراف این مناطق به چشم می خورند به نوعی می توانند مورد توجه شما علاقه مندان باشند.

قایق سواری نیز از دیگر امکانات تفریحی در این دریاچه است از دیگر لذت های سفر به این منطقه می توان به مناظر و چشم اندازهای زیبای شهر در شب هنگام اشاره نمود که برای خیلی ها حیرت آفرین می باشد.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود