دیدنی های مهم لیون فرانسه و جاذبه های تماشایی که نباید از دست بدهید

لیون یکی از شهرهای گردشگری و زیبا در فرانسه است دیدنی های لیون هر ساله گردشگران زیاید را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند این شهر یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا است و به دلیل جاذبه های تاریخی و طبیعی که در خود جای داده است مورد توجه است. این شهر زیبا دارای موزه های فرهنگی و تاریخی است که می توانید در ادامه این بخش با آن ها آشنا شوید.

فرانسه یکی از کشورهای پر جاذبه دنیا است این کشور دارای شهرهای متعددی است از مهم ترین شهرهای این کشور نیز می توان به شهر توریستی و پر جاذبه لیون اشاره کرد این شهر به واسطه تاریخ غنی و فرهنگ پر بار خود شناخته شده است برای اینکه این شهر توریستی را به جهانیان معرفی کنیم باید آن را با جاذبه های تاریخی و فرهنگی اش به دنیا معرفی نمود. این شهر پایتخت توریستی رون آلپ است و در منطقه ای از مرز ایتالیا و سوییس واقع شده است این منطقه در طول تاریخ اتفاقات متعددی را از سر گذرانده است و وقوع بلایای طبیعی در سال های مختلفی از این کشور موجب شده تا صدمات زیادی داشته باشد. این شهر ساخته دست بشری است تاریخ این شهر ۳۰۰۰ ساله است و به دلیل بخش های مختلفی از تاریخ که در خود جای داده است مورد توجه است. این شهر با سپری کردن دوره های مختلفی از تاریخ به ویژه رنسانس از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار است و مورد توجه خیلی از گردشگران قرار می گیرد. دیدنی های لیون برای گردشگران از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و بازدیدکنندگان زیادی را به خود اختصاص می دهند این شهر در شب زیبایی های خود را دارد میدان های زیبا که در مرکز شهر طراحی شده اند از زیبایی و معماری بسیار ارزشمندی برخوردار هستند که در ادامه این بخش می توانید با جاذبه های از این شهر آشنا شوید.

آشنایی با دیدنی های شهر لیون:

لیون یکی از شهرهای زیبا و پر جاذبه در کشور فرانسه است این شهر دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی است و می توانید در سفر خود به این شهر از جاذبه های طبیعی بسیار زیادی دیدن کنید هر یک از این جاذبه های مهم می تواند مورد توجه شما گردشگران قرار گیرد که در ادامه این بخش با آن ها آشنا خواهید شد.

لیون را بشناسید

میدان بلکور:

این میدان یکی از مهم ترین بناها تاریخی و زیبا است که در فرانسه و در این شهر دیدنی واقع شده است این میدان در میانه رودخانه رون و سئون واقع شده است جالب است بدانید که این میدان به عنوان یکی از مهم ترین میدان های مرکزی شهر شناخته می شود و میدانی ویژه عابرین پیاده است که می توانید در سفر خود به این منطقه از آن دیدن کنید. اندازه این میدان بسیار بزرگ است و به همین دلیل یکی از مکان های اصلی برای برگزاری خیلی از فستیوال ها است در این میدان بسیاری از فستیوال های محلی، اتفاقات مهم و کنسرت های خیابانی برگزار می شوند که در سفر به این منطقه می توانید از چنین جذابیت هایی نیز دیدن کنید. در سال های اخیر نیز با اضافه شدن یک چرخ و فلک به بخشی از میدان بر جذابیت های آن افزوده شده است در سویی دیگر از این میدان می توانید مجسمه ای را مشاهده کنید متعلق به قرن ۱۹ است و مجسمه پادشاه لویی چهاردهم می باشد از دیگر امتیازات بازدید از این میدان نیز می توان به فروشگاه ها و مراکز خریدی اشاره نمود که در اطراف آن واقع شده اند.

موزه هنرهای زیبا لیون:

از دیگر دیدنی های مهم شهر لیون می توان به موزه ای اشاره نمود که موزه هنرهای زیبا است و از جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران و علاقه مندان خود برخوردار می باشد جالب است بدانید که این موزه با استفاده از سنگ های جمع آوری شده ساخته شده است این موزه از اولین موزه هایی است که در شهر ساخته شده است و صومعه سنت پیتر بوده است. تاریخ ساخت این موزه به دورانی باز می گردد که راهبه ها در انقلاب فرانسه فعالیت داشتند این موزه توسط شهرداری به عنوان یک مکان فرهنگی برای حفظ گنجینه های فرهنگی معرفی شده است به طور کلی تاریخ ساخت این موزه به سال ۱۸۰۳ باز می گردد بازسازی این بنا نیز در سال ۱۹۹۰ صورت گرفته است این موزه مجموعه ای از آثار و اشیای قیمتی را در خود جای داده است که متعلق به دوران مصر باستان می باشد. نقاشی هایی که متعلق به قرن بیستم است در روی این دیوارها مشاهده می شود بخش مهمی از جاذبه های فرهنگی  این بنا را شکل داده اند.

بناهای تاریخی لیون

پارک سر طلایی لیون:

از دیگر جاذبه های مهم با چشم اندازهای طبیعی فوق العاده در شهر لیون می توان به پارک سر طلایی اشاره نمود این پارک یکی از مکان های گردشگری ویژه خانواده ها است و بسیار مناسب دوچرخه سواری و دویدن است این پارک به دلیل امکانات تفریحی متعددی که دارد برای گردشگران بسیار مناسب است چرخ و فلک، قطار کوچک، باغ وحش، خیمه شب بازی و … از مهم ترین امکاناتی هستند که در این پارک می توانید از آن ها استفاده کنید این پارک امکانات ورزشی متعددی نیز دارد و از سوی دیگر با وجود زیبایی های بی حد خود مورد توجه قرار می گیرد این پارک مکان بسیار مناسبی برای پیک نیک های خانوادگی و دوستانه است.

سازه های شهر لیون

کلیسای جامع لیون:

این کلیسا یکی دیگر از جاذبه های مهم است قدمت این کلیسا بسیار زیاد است و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد نوع معماری که در این بنا مشاهده می کنید بسیار جذاب است این ساختمان در قرن ۱۴ ارزش بسیار زیادی داشته است از مهم ترین جاذبه های اطراف این کلیسا باغ های باستان شناسی اشاره نمود.

آشنایی با دیدنی های لیون

آشنایی با جاذبه های لیون شما را با یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا می کند نگاهی به دیدنی های فرانسه در لینک می تواند جاذبه های مهمی از این کشور را برای شما گردشگران معرفی کند هر یک از این جاذبه ها به نوعی برای شما گردشگران دارای اهمیت می باشند.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود