معرفی جاذبه ها و دیدنی های جزیره کرت یونان

شهر تاریخی و توریستی کرت، از شهرهای زیبا و پر جاذبه در کشور یونان است شهری که به واسطه تمدن باستانی خود شناخته شده است و امروزه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می آید. این شهر دارای سواحل بکر و پر جاذبه است و با وجود جاذبه های تاریخی خود شناخته شده است که با آن آشنا می شوید.

جزیره کرت یکی از جزایر زیبا و پر جاذبه در یونان است این جزیره پهناور و عظیم هر ساله مقصد بسیاری از تورهای مسافرتی است که با سفر به این منطقه توانسته اند هزینه های زیادی را به دست آورند این جزیره پنجمین جزیره ای است که در دریای مدیترانه واقع شده است این شهر در دورانی به عنوان مرکز کهن تمدن اروپایی شناخته می شده است و امروزه نیز یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا است. این شهر دارای تمدن بی سابقه ای است این شهر با وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی خود می تواند یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا باشد که جاذبه های متنوعی دارد جاذبه های همچون موزه مردم شناسی و تنگه های زیبا و دیدنی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید. دیدنی های جزیره کرت از جذابیت های زیادی برخوردار هستند و این شهر با وجود معماری زیبا جذاب خود بسیار مورد توجه هستند.

دیدنی های جزیره زیبا کرت یونان:

بخش مهمی از شهر کرت را معماری های دوران عثمانی تشکیل داده اند در آن دوران حضور مسلمانان در این مناطق موجب شده است تا این شهر از معماری های ویژه ای برخوردار باشد امروزه نیز معماری های مدرن جذابیت بیشتری را به این مناطق بخشیده اند و همواره معماری این شهر برجستگی خاص خود را دارد. این شهر یکی از مکان های دیدنی یونان است که تنوع گردشگری زیادی دارد و ویژه علاقه مندان به تمدن های باستانی است.

موزه باستان شناسی ایراکلیون:

یکی از بهترین مکان هایی که در طول سفر خود می توانید از آن بازدید نمایید این موزه باستان شناسی می باشد که برای مردم این شهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. برخی از بخش های این موزه دیدنی در دست تعمیر می باشد که اجازه بازدید از آن را نخواهید ولی می توانید از بخش هایی که فعالیت دارند اطلاعات بسیار زیادی از تمدن مینوآن کسب نمایید و مجسمه های تاریخی که در این موزه وجود دارد را تماشا نمایید. شما در این مکان دیدنی می توانید با تمدن و قدمت کشور یونان و همچنین تمدن اروپای کهن آشنا شوید. از این موزه باستان شناسی سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از سراسر جهان بازدید می کنند و در آن به ثبت عکس و خاطرات می پردازند و اطلاعات زیادی در رابطه با فرهنگ کهن این کشور کسب می کنند. این موزه دیدنی همه روزه برای بازدید عموم باز می باشد و شما گردشگران عزیز می توانید با پرداخت هزینه اندک از بخش های مختلف آن بازدید نمایید.

موزه باستان شناسی کرت

تنگه سامره گرجی:

اگر قصد سفر به این کشور و بازدید از دیدنی های جزیره کرت یونان را دارید پیشنهاد می کنیم از این تنگه زیبا بازدید نمایید. تنگه سامره گرجی یکی از زیباترین و طولانی ترین تنگه های قاره اروپا می باشد و از اهمیت بسیار ویژه برخوردار است. این تنگه حدود ۱۶ کیلومتر طول دارد که می تواند جالب توجه باشد. این تنگه بزرگ و عظیم معمولا در فصل زمستان به دلیل وقوع سیل بسته است و بازدید از آن سخت می باشد ولی اگر در فصل تابستان به یونان سفر کرده اید سامره گرجی یکی از زیباترین مکان هایی ست که به عنوان بهترین گزینه جزیره کرت برای تفریح شناخته می شود. همچنین در نزدیکی این تنگه حیات وحش و باغ گیاه شناسی بزرگی وجود دارد که می توانید از آن ها نیز بازدید کنید. حیات وحش در نزدیکی این تنگه می تواند برای سرگرم کردن کودکان شما بسیار مناسب باشد و با پرداخت هزینه اندک می توانید به تماشای گونه های مختلف حیوانات بنشینید و از سفر خود لذت ببرید.

جزیره دیدنی کرت

 دریاچه کورناس:

اطراف این دریاچه بی نظیر توسط جنگل های انبوه و دشت های بزرگ سرسبز احاطه شده است و می تواند شما را حیرت زده چشم انداز و زیبایی های خود نماید. در نزدیکی این دریاچه  حمام و قنات روم باستان وجود دارد که دارای قدمت بسیار زیادی هستند و تاریخ کشور یونان را به نمایش عموم می گذارند. در این دریاچه زیبا گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی در اطراف آن از تفریحات دریایی این مکان دیدنی استفاده نمایند. دریاچه کورناس یکی از مهم ترین دریاچه های کشور یونان است که برای مردم آن به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می شود. اگر قصد سفر به این کشور و بازدید از دیدنی های جزیره کرت یونان را دارید پیشنهاد می کنیم حتما از دریاچه کورناس بازدید نمایید و روز خود را در آن سپری کنید.

جزیره کرت

بندر آگیوس نیکولاس:

یکی دیگر از دیدنی های جزیره کرت یونان این بندر زیبا می باشد که در آن می توانید صید ماهی توسط ماهیگیران محلی را تماشا نمایید و همچنین به تفریحات دریایی بپردازید. بندر آگیوس نیکولاس از جاذبه های زیبایی است که با وجود چشم اندازهای دیدنی خود مورد توجه است.

دیدنی های جزیره کرت

شما علاقه مندان و گردشگران برای سفر به این منطقه تفریحی باید از ویزای واشنگتن استفاده کنید تقاضای ویزا برای این کشور بسیار راحت است و شما با داشتن ویزای توریستی می توانید به این منطقه سفر کنید و سفری دلنشین داشته باشید.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود