راهنمای سفر به عمان برای ایرانیان و تخمین هزینه های اقامت و گردش

سفر به عمان یکی از تجربیات ویژه برای گردشگران ایرانی این کشور با وجود جاذبه ها و تفرحیات لاکچری خود یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا است که از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است این کشور از کشورهای پر هزینه برای سفر است و به دلیل رستوران ها و هتل های لاکچری که دارد از اهمیت زیادی برخوردار است و کشوری لاکچری است.

سفر به کشور عمان با تجربیات بسیار زیادی برای گردشگران همراه خواهد بود این کشور یکی از مقاصد گردشگری پر جاذبه است که در نزدیکی ایران واقع شده است شما علاقه مندان و گردشگران در سفر به این کشور می توانید با جاذبه های بسیار زیادی آشنا شوید و اطلاعات زیادی از آن دریافت کنید. اما پیش از اینکه راهی سفر به این کشور شوید باید اطلاعاتی را درباره آن به دست آورید که در طول سفر شما مفید خواهد بود اطلاعاتی در زمینه نحوه دریافت ویزای توریستی این کشور و هزینه های جاری در طول سفر که موجب می شود تا با داشتن این دسته از اطلاعات سفری ایمن و مطمئن تر داشته باشید و یک برنامه ریزی اصولی برای سفرتان داشته باشید. این کشور دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است با وجود جذابیت های فرهنگی که در این مناطق وجود دارد می تواند به تنوع جاذبه های توریستی آن اشاره کرد مردمان این کشور دارای فرهنگ های ویژه ای هستند آداب و رسوم قبیله ای آن ها سال ها است که مرسوم است و شما با سفر به این منطقه می توانید از جاذبه های زیادی دیدن کنید.

راهنمای سفر به کشور عمان:

این کشور با فرهنگ و آداب و رسوم ویژه خود یکی از کشورهای همسایه است که هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران است این کشور در جنوب ایران و ناحیه خلیج فارس واقع شده است پایتخت این کشور شهر مسقط است که دارای جاذبه های بسیار زیادی است و از طبیعت زیبایی برخوردار می باشد. این شهر دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است و از سراسر دنیا علاقه مندان زیادی دارد.

 تفریح در عمان

در سفر خود به شهر مسقط خانه هایی را می بینید که به رنگ سفید هستند سواحل بکر و زیبای این شهر نیز از دیگر چشم اندازهای آن محسوب می شوند. شما در سفر خود به این کشور می توانید از شهرهای زیادی دیدن کنید شهر صلاله از جمله این شهرهای زیبا است که در تورهای گردشگری می توانید از آن ها بازدید کنید. نگاهی به دیدنی های صلاله در لینک می تواند شما را با یکی از مهم ترین جاذبه های این کشور آشنا کند.

نحوه دریافت ویزای عمان:

برای سفر به این کشور باید ویزای ابتدا ویزای توریستی خود را دریافت کنید ویزای توریستی این کشور از نوع ویزاهای فرودگاهی است شما برای دریافت این ویزا باید بعد از ورود به فرودگاه مسقط ۲۰ تا ۲۵ دلار برای مهر ویزا و پاسپورت پرداخت کنید افرادی که این نوع ویزا را دارند می توانند به مدت ۷ روز در این کشور اقامت داشته باشند و همانطور که متوجه شدید برای دریافت ویزای آن نیازی به رفتن به سفارتخانه ندارید. اما اگر قصد داردی تا مدت زمان بیشتری را در این کشور اقامت داشته باشید باید قبل از اینکه راهی سفر شوید از طریق سفارتخانه ویزای خود را دریافت کنید.

راهنمای سفر به عمان

اطلاعاتی که درباره این کشور باید بدانید:

برخی از اطلاعات در طی سفر به عمان می تواند مورد نیاز باشد اطلاعاتی همچون طول پروازها و اختلاف زمانی این کشور با ایران در این کشور طول پرواز از تهران ۳ ساعت است اختلاف زمانی آن به وقت تهران نیم ساعت است واحد پول رایج در معاملات این کشور ریال عمانی است زبان رسمی مردمان این منطقه نیز عربی می باشد همچنین پیش شماره ای که برای برقراری تماس های خود باید بگیرید ۹۶۸ است و تمام تماس های ضروری در این کشور ۹۹۹ می باشد.

هزینه های جاری سفر:

در طول سفر بهتر است هزینه های خود را محاسبه کنید تا کمتر با مشکل مواجه شوید پیش از هر چیز باید بدانید که این کشور یکی از کشورهای گران قیمت برای سفر است و اغلب جزو کشورهای ثروتمند دنیا است شما با سفر به این منطقه می توانید سفری لوکس و لاکچری داشته باشید و تجربه های ویژه ای را در سفر خود به دست آورید. هزینه های شما در طول سفر به این منطقه شامل هزینه های خوراک، اقامت، تفریحات و حمل و نقل هستند هزینه های اقامت شما در هتل های ۳ ستاره ۲۰۰ هزار تومان، اقامت در هتل های ۴ یا ۵ ستاره ۹۰۰ هزار تومان می باشد تمامی هتل های این کشور با ارائه بهترین امکانات و استانداردترین آن ها امکان یک تفریح راحت را برای شما فراهم می کنند.

هزینه های سفر عمان

هزینه های تخمین زده شده برای خورد و خوراک در رستوران های معمولی ۲۰ هزار تومان است اما اگر می خواهید در یکی از رستوران های لاکچری شهر غذا بخورید باید حداقل هزینه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. غذاهای فست فودی اغلب هزینه های کمتری برای شما خواهند داشت و با پرداخت ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان می توانید یک وعده غذایی خود را تامین کنید.

هزینه های حمل و نقل در دسته ای دیگر از هزینه های جاری شما قرار می گیرند شما برای حمل و نقل خود می توانید از اتوبوس های شهر و یا تاکسی های شخصی استفاده کنید اما برای صرفه جویی در هزینه های خود بهتر است از اتوبوس های شهری استفاده کنید.

گشت و گزار در عمان

جاذبه های عمان:

شما گردشگران و علاقه مندان ایرانی در سفر خود به عمان می توانید از جاذبه های بسیار زیادی دیدن کنید این شهر دارای جاذبه های مدرن و به روز است همچنین به دلیل قدمت تاریخی که دارد دارای خانه های تاریخی و بناهای تاریخی است از مهم ترین جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی عمان می توان به مسجد سلطان قابوس، بازار مطرح، خانه اپرای سلطنتی، رستوران های مسقط، بندر مسقط و … اشاره نمود که هر یک از جذابیت های توریستی زیادی برخوردار هستند.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود