10 شهر زیبای یونان که در لیست سفر خود قرار دهید + عکس

احتمالاً صدها عکس از سواحل شگفت‌انگیز یونان، بناهای تاریخی و غروب آفتاب یونان را در اینستاگرام دیده‌اید و یک لیست طولانی از دیدنی های در یونان دارید. اما عکس‌ها معمولا کل واقعیت را نشان نمی‌دهند.

انتخاب بهترین مکان در یونان تقریبا غیر ممکن است و مطمئن باشید لیست دیدنی‌های یونان پایان ندارد. علاوه بر زیبایی و تاریخ خارق‌العاده یونان، غذاهای شگفت‌انگیز یونان و مهمان‌نوازی‌هایشان سبب می‌شود بعد از سفر به یونان دوست نداشته باشید آنجا را ترک کنید.

اینکه شما قصد سفر به یونان را داشته باشید، هر جایی از یونان که بروید؛ خواهید دید که یونان کشوری جادویی است. در اینجا لیستی از ده شهر یونان که بهترین هستند آورده شده که هیچکدام را نباید از دست بدهید.

 

۱- پلاکا، آتن

وقتی به آتن، پایتخت یونان فکر می‌کنید، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کنید دیدن بناهای معروفی مثل آکروپولیس یا پارتنون است. آتن ویژگی‌هایی متمایز از سایر پایتخت‌های اروپایی دارد. آتن از ادغام مجموعه دهکده‌های کوچک طی قرن‌ها به‌وجود آمده است. در گذر زمان روستاها تکامل پیدا کردند و ویژگی‌های اصلی خود را از دست دادند و قابل تمایز از یکدیگر نیستند. اما محله‌ای به نام پلاکا مستثنا است.

در پلاکا خیابان‌های سنگ‌فرش وجود دارند که با کافه و رستوران‌هایی با تراس‌های زیبا، تزیین شده است. درکوچه‌های باریک آن Ouzerias سنتی و نانوایی‌های محلی و مغازه‌های فروش سوغاتی قرار دارند. بخش دیگر پلاکا، Anafiotika به دلیل داشتن خانه‌های سفید و آبی و پله‌های تزیین شده با گل بسیار سنتی و زیباست.

شهرهای زیبای یونان - آتن

چرا به پلاکا سفر کنید؟

پلاکا زیباترین بخش آتن است که شخصیت سنتی یونان هنوز در آن زنده است. در واقع برای دیدن روستای یونانی بدون ترک کردن شهر باید از پلاکا دیدن کنید. اگر به آتن سفر کنید و از پلاکا دیدن نکنید، انگار سفر شما به یونان قلب و روح نداشته است.

سفر به آتن یونان

۲- آسوس، کفالونیا (سفالونیا)، آیونیون

اگر با هواپیما از فرودگاه آتن پرواز کنید بعد از طی یک ساعت به کفالونیا خواهید رسید. این جزیره همه جاذبه‌هایی که سبب شود تا سفر شما به یونان خاطره‌انگیز شود، را دارد. سواحل با ماسه‌های سفید در حاشیه خلیج که با صخره‌های پوشیده از کاج احاطه شده اند، شهر زیبای بندری و دهکده‌های خوش آب و هوا، همه را در کفالونیا (Kefalonia) یا (Cephalonia) پیدا خواهید کرد. کفالونیا شگفتی‌های طبیعی خارق‌العاده‌ای همچون غار دریاچه ملیسانی (Melissani Lake Cave) را هم دارد که باید ببینید تا شگفتی آن را درک کنید.

روستایی خاص در کفالونیا قرار دارد که باید در لیست بهترین مکان‌های دیدنی شما قرار گیرد و آن روستای آسوس (Assos) است. آسوس روستایی با خانه‌های کوچک با رنگ‌های پاستلی است که جمعیتی حدود صد نفر دارد. این روستا در شبه جزیره‌ای در سواحل شمال غربی کفالونیا واقع شده و از سه طرف با آبی خیره‌کننده دریای مدیترانه احاطه شده است. بخش اصلی آسوس خرابه‌های قلعه‌ای ونیزی است و در کناره‌ها، سواحل سنگریزه‌ای زیبا همراه با رستوران‌های سنتی با غذاهای دریایی دارد. این گفته‌ها حتی شروعی از توصیف زیبایی‌های آسوس نیست.

جزیره آسوس در یونان

چرا به آسوس سفر کنید؟

زندگی در آسوس به دور از تجارت، آرامش و راحتی متمایزی دارد. می‌توانید در دهکده و آثار تاریخی ویرانه آن قدم بزنید. در سواحل شنا کنید و غذاهای یونانی واقعی را در کنار ساحل میل کنید. تعطیلاتی زیباتر از این نخواهید داشت.

جزیره آبی آسوس

۳- شهر ناکسوس (کورا)، ناکسوس، سیکلاد

بزرگ‌ترین جزیره سیکلادها (Cyclades)، گروهی از دویست جزیره یونانی در دریای اژه، ناکسوس است. این شهر به دلیل ظاهر کارت‌پستالی، بناهای تاریخی و سیب‌زمینی‌های با کیفیت عالی معروف شده است.

اگر عاشق تاریخ و هنر هستید سفر به شهر کورا (Chora) در یونان ضروریست. خانه‌های مربع شکل این شهر در بین تپه‌ها قرار گرفته و شباهت عجیبی به اثر هنری کوبیسم دارد. درون شهر قلعه‌ای مربوط به قرن سیزدهم وجود دارد که مورد توجه مورخین است. از دروازه آن که وارد شود خیابان‌های سنگ‌فرش شده را خواهید دید (البته محله سنگتراشای اصفهان هم همین زیبایی‌ها را دارد، بد نیست نگاهی هم به مقاله محله سنگتراشای اصفهان و جلفا بزنید). عمارت‌های ونیزی، کلیساها، کلیسای جامع Kastro، موزه‌ها و صومعه‌ها از جاذبه‌های این شهر هستند.

خیابان های سنتی در ناکسوس یونان
خیابان های سنتی در ناکسوس یونان

برای گرفتن یک عکس تاریخی هنگام غروب آفتاب از شهر خارج شوید و از بالای تپه به سمت معبد آپولو بروید. و از ویرانه‌های ورودی معبد عکس بگیرید. منتظر باشید تا خورشید به بین ستون‌های طاق لبه‌دار آن برسد و یک عکس جذاب اینستاگرامی را شکار کنید.

ورودی معبد آپولون - ناکسوس یونان

چرا از ناکسوس دیدن کنید؟

دیدن ناکسوس یعنی غوطه‌ور شدن در تاریخ. با بازدید از ویرانه‌های معبد یونانی و دیدنی‌هایی که در میان دیوارهای یک قلعه قرون وسطایی وجود دارد، زندگی در یونان باستان را کشف خواهید کرد.

شهر ناکسوس یونان

۴- پارگا، یونان شمالی

اگر قصد گذراندن تعطیلات در یک ساحل عالی را دارید پارگا بهترین گذینه است. این شهر ساحلی که در کنار ویرانه‌های یک قلعه قرار دارد، به هیچ وجه شلوغی‌های شهری با این ابعاد را ندارد.

سواحل ماسه‌ای با شکوه و آرام بین صخره‌های آهکی قرار گرفته‌اند. پارگا همه جزییات یک ساحل زیبا و خوش منظره را دارد. ساحل Krioneri، ساحل Lichnos یا ساحل Valtos؛ کافی است انتخاب کنید و با چند دقیقه پیاده‌روی از شهر به آنجا برسید.

هر جای یونان سفر کنید درختان زیتون را خواهید دید. روغن زیتون یک بخش اساسی در زندگی یونانی‌هاست. برای اینکه از اهمیت زیتون در زندگی یونانی‌های آگاه شوید و با ماشین آلات روغن‌کشی قدیمی آشنا شوید؛ از موزه روغن زیتون پارگا دیدن کنید. تمام اطلاعات مربوط به استخراج روغن را هم به شما توضیح خواهند داد.

شهر پارگا یونان

چرا به پارگا سفر کنید؟

دیدن از پارگا در واقع بازدید از چند مکان به طور همزمان است. پارگا ویژگی‌های کورفو یا کفالونیا را دارد و در کنار آن غذاهای خوشمزه یونانی هم در آن پیدا می‌شود. پارگا یک شهر یونان با سواحل عالی و روغن زیتون فراوان است.

ساحل سفید پارگا یونان

۵- شهر میکونوس، میکونوس، سیکلاد

اگر دوست دارید از طلوع آفتاب تا غروب آن به جشن و مهمانی بپردزاید، میکونوس بهترین انتخاب است. جزیره میکونوس در زنجیره جزیره‌های سیکلادها قرار دارد و مساحت آن ۸۶ کیلومتر مربع است . ولی با وجود این مساحت بر اتقافات اجتماعی یونان اثر شگرف داشته است.

شهر میکنوس یونان

آفتاب درخشان میکونوس در حدی است که وقتی از محل اقامت خود خارج می‌شوید نور آفتاب و درخشش خانه‌ها چشمان شما را اذیت می‌کنند. بخشی در شهر به نام ونیز کوچک وجود دارد که رستوران‌ها و بارها در آن قرار دارند و به سمت ساحل ادامه پیدا کرده‌اند. خیابان‌های باریک و هزار تو با کافه و بوتیک‌های خود زیبایی خاصی دارند. می‌توانید از آسیاب‌های بادی میکونوس هنگام غروب عکس اینستاگرامی جذابی بگیرید. کلیسای سبک مامامیا، به نام Panagia Paraportiani با دیوارهای سفید و برج قوسی برجسته که یکی از زیباترین‌ها در یونان است در میکونوس واقع شده است.

زیباترین شهرهای یونان

چرا به میکونوس سفر کنید؟

میکونوس شهری دیدنی و پر از جشن و مهمانی در یونان است. این شهر زیبا بهشتی است که با رنگ‌های آبی و سفید کلاسیک تزیین شده است.

چرا به میکنوس یونان سفر کنیم

۶- لیندوس، رودز، دودکان

یکی از بهترین شهرهای یونان برای سفر که ترکیبی از ساحل و آثار باستانی باشد لیندوس (Lindos) در جزیره رودز است. این شهر در خلیج زیبایی با سواحل ماسه‌های طلایی قرار دارد. در بالای آن در یک تپه، قلعه‌ای مانند آکروپولیس واقع شده که مربوط به ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است. از درون دورازه‌های قرون وسطایی آن که وارد می‌شود، قدم به دنیایی باستانی گذاشته‌اید.

معبد دوریک با ستون‌های چشم‌گیر، راه پله‌های هلنیستی (Hellenistic)، بقایای یک معبد رومی و یک برج پنج ضلعی که بخشی از قلعه ساخته شوالیه‌های سنت جان است، از جاذبه‌های تاریخی لیندوس است. برای رفتن از شهر به آکروپولیس الاغ‌هایی وجود دارد که اگر توان پیاده‌روی را ندارید می‌توانید از آنها استفاده کنید. ولی زیاد به آنها فشار نیاورید و کمی هم به این حیوانات استراحت دهید. در یک روز خوب به ساحل خلیج سنت پاول بروید. در این ساحل بخشی مجزا شده توسط صخره‌ها وجود دارد که محلی مناسب برای شنا است.

زیبایی های یونان

چرا به لیندوس بروید؟

لیندوس شهری گردشگری هم برای علاقه‌مندان به تاریخ و هم گذران اوقات‌فراغت در کنار ساحل است. لیندوس شهر کاملی برای لذت بردن از آفتاب و گشت‌وگذار تاریخی است.

جاذبه های لیندوس یونان

۷- مونم واسیا، پلوپونسه

مونم واسیا (Monemvasia) در سواحل پلوپونسه (Peloponnese) قرار دارد. جزیره‌ایست که جاده‌ای باریک به بخش اصلی دارد. از فاصله دور، به نظر می‌رسد مونم واسیا تپه غول‌پیکر و بی‌جان سنگی خشک است. و تا زمانی که واقعاً روی آن نروید، اسرار چشم‌گیر آن فاش نخواهد شد.

نمایی پاناروما از مونمویسای یونان
نمایی پاناروما از مونمویسای یونان

در این جزیره یک تپه اصلی صخره‌ای بقیه جزیره را از دید پنهان کرده است و یک ارگ با دیواره‌های قرون وسطایی بر روی آن قرار دارد. از ورودی تونل مانند آن که عبور کنید وارد دنیایی می‌شوید که فراموش نخواهید کرد. خیابان‌های سنگ‌فرش شده با خانه‌های زیبا که تعداد کمی در آن ساکن هستند. هیچ اتومبیلی اجازه ورود به مونم واسیا را ندارد. به همین دلیل این منطقه کاملا ساکت است. این جزیره دو ساحل زیبا یکی در کنار دیوارهای قلعه و دیگری چند متر دورتر، دارد.

مونم وایسا - یونان

چرا به مونم واسیا بروید؟

اگر دوست دارید چند روزی مثل پری‌ها درون قلعه‌ای بین دریاها بگذرانید به مونم واسیا بروید. این جزیره یکی از رماتیک‌ترین مکان‌های گردشگری در یونان است.

چرا به مونم وسیا یونان برویم

۸- چانیا، کریت

شهر چانیا در جزیره کریت سرشار از دیدنی‌های یونانی است. از بندر رنگارنگ ونیزی که با کافه تریا و رستوران‌ها پوشانده شده است، تا هزارتوی خیابان‌های پر از مغازه‌ها و بوتیک‌های شهر قدیمی. زندگی در شب و روز در چانیا جریان دارد. غذاهای کریتایی بی‌نظیر هستند به‌خصوص ماهی‌های محلی آن که باید حتما امتحان کنید.

دیدنی های جزیره کریت یونان

برای عکاسی از فانوس دریایی یا ماهیگیرانی که روی قایق‌هایشان در حال ماهی‌گیری هستند، در امتداد دیوار دریایی قدم بزنید و مناظر را شکار کنید. به کلیسای Profitis Ilias بروید، از آنجا می‌توانید یک چشم‌انداز خیره‌کننده پانوراما از کل شهر چانیا داشته باشید.

سواحل Elafonisi، با ماسه‌های صورتی و دریای شفاف و ساحل Balos با ماسه‌های سفید و دریای فیروزه‌ای را از دست ندهید. این دو ساحل با کمی فاصله از شهر چانیا قرار دارند اما ارزش دیدن دارند. اگر پیاده حدود یک ساعت از چانیا فاصله بگیرید به تنگه ساماریا می‌رسید که آن هم بسیار دیدنی است. حتی هنگام پیاده‌روی در تنگه هم شگفتی‌های طبیعت شما را جذب خود خواهند کرد.

شهرهای عالی یونان

چرا به چانیا سفر کنید؟

اگر تنها فرصت دارید از یکی شهر یونان دیدن کنید، آن شهر چانیا است. چانیا همه خوبی‌ها را باهم دارد. اگر عاشق ساحل هستید، یا مجذوب تاریخ می‌شود، اگر از غذاخوردن لذت می‌برید و پیاده‌روی برایتان جذاب است چانیا همه را دارد. بنابراین از سفر نکردن به سایر نقاط یونان پشیمان نخواهید شد.

سواحل صورتی کریت

۹- کاستراکی، متوئورا

کاستراکی یک شهر کوچک یونانی در منطقه متوئورا (Meteora) در سرزمین اصلی یونان است و بهترین شهر یونان برای دیدن از صومعه‌های Meteora است. اگر صبح از خواب بیدار می‌شوید، درهای بالکن را باز کنید، میراث جهانی یونسکو را از بالکن خود مشاهده خواهید کرد.

صومعه‌های متوئورا یکی از مشهورترین نقاط دیدنی یونان است. صومعه‌های قرون وسطایی در بالای ستون‌های باورنکردنی از سنگ قرار دارند که اکثر آنها بالای هزار فوت ارتفاع دارند. در قدیم رفتن به بالا آنها فقط از طریق نردبان‌های طنابی ممکن بود، اما اکنون با استفاده از پله‌های ساخته شده در صخره‌ها می‌توانید به دیدن آنها بروید.

معابد صخره ای کاستریکا

کاستراکی (Kastraki) خود یک دیدنی باستان‌شناسی است. خانه‌های سنگی با سقف‌های قرمز که با گل‌ها آراسته شده‌اند. کاستراکی آرام و زیباست و تنها صدایی که صبح‌ها ممکن است آرامش شما را برهم بزند، صدای خروس‌ها در سحرگاه است. حومه شهر برای پیاده‌روی و سنگ‌نوردی بسیار ایده‌آل است.

طبیعت کاستروکی یونان

چرا به کاستراکی بروید؟

عظمت و زیبایی صومعه‌های متوئورا در حدی است که نمی‌توانید ندیده از آن بگذرید. صومعه‌های در بالای ستوه‌های صخره‌ای بلند و خانه‌های تاریخی، شما را جذب این شهر می‌کند و سفری به یاد ماندی را برای شما خواهد بود.

چرا به کاستراکی بروید

۱۰- اوییا، سانتورینی، سیکلاد

اوییا (Oia) در جزیره سانتورینی تصویری کامل از یک شهر یونانی است. خانه‌های سفید روی صخره که با گنبدهای آبی کلیسا‌ها احاطه شده‌اند. به دلیل موقعیت جغرافیایی اوییا، هر روز منظره شگفت‌انگیزی از غروب آفتاب را به نمایش می‌گذارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. اوییا شهری مناسب برای امتحان کردن غذاهای یونانی، لذت بردن از مناظر طبیعی و استراحت کردن است.

در مورد سانتورینی، خیلی کامل‌تر نوشته‌ایم، کافی است مقاله برنامه‌ریزی برای مسافرت به سانتورینی یونان را بخوانید.

سانتورینی یونان

اوییا شهری جذاب برای عکاسی هم است. شهر مانند یک سوپر مدل در بهترین ژست خود قرار دارد. اگر بتوانید منظره اوییا را در غروب آفتاب عکس بگیرید، به بالاترین درجه از عکاسی خود رسیده‌اید.

شهر افسانه ای سانتورینی یونان

چرا به اوییا برید؟

اوییا یکی از مناطق فتوژنیک در تمام یونان است. آسمان لاجوردی، دریای آبی و ساختمان‌های سفید که نور را منعکس می‌کنند. اوییا یک پوستر کامل است.

طبیعت سانتورینی یونان

کدام شهر یونان رویایی‌تر بود؟

حالا می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید به کدام شهر در یونان سفر کنید. کافی است آن را انتخاب کنید. نگاهی به نقشه یونان بیاندازید، نزدیک‌ترین فرودگاه را به آن پیدا کنید، یک بلیط رزو کنید، چمدانتان را ببندید و به سمت این زیبایی‌ها پرواز کنید.

منبع:عـلی بـابا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود