کدام دیدنی های کشور لتونی شهرت بیشتری دارند؟

لتونی کشوری پر جاذبه و دوست داشتنی است این کشور از جذابیت های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است دیدنی های کشور لتونی شامل جاذبه های تاریخی و طبیعی است این کشور با وجود شهرهای گوناگون از تنوع زیادی برخوردار است. تجربه سفر به این کشور برای گردشگرانی که می خواهند از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بازدید کنند خارطه انگیز خواهد بود.

لیتوانی از کشورهای زیبایی است که در نزدیکی دریای بالتیک واقع شده است این کشور در شمال شرق اروپا واقع شده است و دارای جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران است لیتوانی از جمله کشورهای محدوده بالتیک است کشوری با سه میلیون نفر جمعیت که دارای وسعت بسیار زیادی است و از جذابیت های متعددی برای گردشگران برخوردار می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای ویلنیوس است کشویر با جاذبه ها و مناظر بسیار زیبا که از دیدن آن ها نهایت لذت را خواهید برد و تجربه هایی ویژه ای را از سفر به این منطقه خواهید داشت. این کشور دارای پارک های مختلفی و در گوشه و کنار شهرهای آن می توان پارک های زیبا و پر جاذبه ای را مشاهده کرد پارک های ملی نیز مقصد بسیاری از ماجراجویان است از دیگر جاذبه های زیبای این منطقه می توان به روستاهای زیبا و بکر آن اشاره نمود روستاهای ساحلی با چشم اندازهای بسیار زیبا که می توانید از نزدیک از تماشای آن ها لذت ببرید. این کشور از زمان دست یافتن به استقلال تاریخچه ارزشمندی را طی کرده است و از فرهنگ و تاریخ غنی برخوردار است به ویژه در زمینه صنعت که پیشرفت های زیادی نیز داشته است. در شهرهای مختلفی از کشور لتونی می توانید با مجموعه های فرهنگی، شهرهای تاریخی، قلعه های جادویی و … آشنا شوید که هر یک از مهم ترین دیدنی های لتونی می باشند.

دیدنی های لتونی را بشناسید:

این کشور دارای شهرهای مهمی است شهرهای آن دارای پیشینه تاریخی مهمی است و بسیار ارزشمند می باشد برخی از شهرهای این کشور که شهرهای قبل از تاریخ هستند از جذابیت های زیادی برای گردشگران خود برخوردار می باشند و جذابیت های گردشگری بسیار زیادی دارند. تاریخ و سنت در این شهرها به شکل وسیعی وجود دارد شما در سفر خود به این کشور می توانید از جذابیت های تاریخی متعدی دیدن کنید.

تراکای:

در نزدیکی منطقه ویلنیوس، منطقه ای تفریحی و تاریخی با نام تراکای وجود دارد تراکای شهری با قلعه های تاریخی متعدد است و از جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران برخوردار است از دیگر جذابیت های این منطقه می توان به پارک ملی پر جاذبه تراکای اشاره نمود پارکی که دارای طبیعتی دوست داشتنی است و از چشم اندازهای زیبایی نیز برخورار می باشد. تراکای یکی از مهم ترین دیدنی های لتونی است و یکی از زیباترین مناظری که می توانید در این منطقه مشاهده کنید قلعه ای شناور بر روی آب است قلعه ای با معماری زیبا و آجرهای نارنجی رنگ که در میان دریا و چشم اندازهای سرسبز دیدنی می شود و می درخشد از پنجره این قلعه می توانید طبیعت زیبایی را مشاهده کنید. یکی از مهم ترین امکانات تفریحی در این منطقه گردشگری قایق سواری است که دارای هیجان و جذابیت های خود است.

کلیسای لتونی

پارک ملی لتونی:

پارک ملی این کشور یکی از معروف ترین پارک هایی است که می توانید از جاذبه های آن دیدن کنید این پارک معروف دارای وسعت زیادی است و در یکی از مناطق محافظت شده لتونی واقع شده است هر ساله بازدیدکنندگان زیادی از جاذبه های این پارک بازدید می کنند و تجربه های زیادی از سفر به این مناطق خواهند داشت. شما با رفتن به این پارک ملی می توانید از تفریحات آن نیز استفاده کنید تفریحاتی همچون کوهنوردی و پیاده روی که لذت یک سفر سالم را برای شما به همراه خواهد داشت این پارک دارای گونه ها گیاهی بسیار زیادی است همچنین تنوع گونه های جانوری این منطقه بسیار ارزشمند هستند. این پارک در سال ۱۹۹۱ ساخته شده است از چشم اندازهای طبیعی این منطقه می توان به کاج های مرتفع و بلند و جنگل های وسیع اشاره نمود.

دیدنی های لتونی

دروازه داون:

اگر از علاقه مندان به جاذبه های تاریخی در نقاط مختلفی از دنیا به ویژه کشور لتونی هستید می توانید از دروازه داون بازدید کنید این دروازه یکی از دیدنی های کشور لتونی است و دارای جذابیت های تاریخی زیادی است این دروزاه در قرون وسطی و در شهر تاریخی ویلنیوس ساخته شده است این دروازه یک قلعه دفاعی ارزشمند ذاست که تشکیل شده از ۹ دروازه است  نقش و نگار زیبایی که می توانید بر روی بنای این دروازه مشاهده کنید بسیار زیبا است و این بنا را بسیار ارزشمند کرده است. بخش های مهمی از این دروازه دیوارهای دفاعی دارند و تعدادی از آن ها نیز در زمان حمله روس ها از بین رفته اند.

بنای تاریخی لتونی

کلیسای هولی اسپریت:

از دیگر جاذبه های تاریخی در این کشور می توان به کلیسای هولی اسپریت اشاره نمود ساخت این کلیسا به شیوه باروک است و یکی از جاذبه های زیبایی است که با معماری برجسته خود مورد توجه است تزئینات داخلی که در این کلیسا وجود دادر بسیار مورد توجه است و این بنا را زیباتر کرده است. این کلیسا دارای گچ بری و معماری زیبایی است مجسمه ها و دیگر تزئینات این بنا دارای زیبایی هستند در این کلیسا مسجمه های مرمری به رنگ های زرد و سیفد مشاهده می شود که موجب شده تا طراحی این منطقه قابل ملاحظه باشد.

مناطق لتونی

نگاهی به کشور لیتوانی و جاذبه های زیبای آن می تواند برای هر گردشگری جالب توجه باشد این کشور جذابیت های بسیار زیادی دارد شما در این کشور از جاذبه های بسیار زیادی می توانید دیدن کنید جاذبه های تاریخی و طبیعی در این منطقه از تنوع زیادی برخوردار هستند.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود