صفر تا صد تحصیل در کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا

آیا شما هم دوست دارید تا چند سالی را به ادامه تحصیل در خارج از کشور و دانشگاه های فوق العاده با کیفیت کانادا بپردازید و از این طریق مسیر زندگی خود را به طور کلی تغییر دهید، اگر به فکر مهاجرت تحصیلی هستید و پتانسیل موفقیت در این مسیر تحصیلی را در خود می بینید، با صفر تا صد تحصیل در کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا همراه ما باشید.

تحصیل در کانادا

بنابر آمار، هر ساله تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا در حال افزایش بوده و تعداد زیادی از این افراد، تمایل زیادی برای اقامت طولانی مدت بعد از فارغ التحصیلی دارند. در واقع بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در هر سال توسط دانشگاه های کانادا پذیرش می شوند و اکثر آنها از کشورهایی نظیر کره جنوبی، ژاپن،فرانسه، هند، ویتنام، برزیل، ایران، چین و آمریکا هستند.

برای شروع، اول باید در مورد بعضی از چیزهای مهم تصمیم گیری کنید، اینکه قرار است در چه شهر و استانی در کانادا به تحصیل بپردازید و چه رشته و مقطع تحصیلی را برای خود انتخاب کنید.

فاکتور شهر و استان انتخابی در کانادا، موضوعی کاملاً سلیقه ای بوده و می تواند براساس معیارهایی نظیر آب و هوا، امکانات شهری، هزینه های زندگی و حضور دانشگاه های محبوب شما تعیین گردد.

اما انتخاب رشته تحصیلی در همین شروع روند مهاجرت تحصیلی به کانادا بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ چون شما باید امکان ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری قوی و قابل توجهی برای رشته تحصیلی انتخابی خود در کشور کانادا داشته باشید.

از این رو اگر برای مثال سوابق تحصیلی و کاری شما در رابطه با مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی است، بهترین پیشنهاد برای شما، تحصیل در کارشناسی ارشد همین رشته و یا رشته های مرتبط با آن در یکی از دانشگاه های کانادا است.

یعنی، درخواست مجدد برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا و یا انتخاب یک رشته تحصیلی کاملاً متفاوت نظیر پزشکی و یا فیزیک محض، انتخاب اشتباهی بوده و موجب ایجاد خلل در روند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا خواهد شد.

بهتر است به خوبی در مورد انتخاب رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود تحقیق کرده و در صورت تمایل از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید، تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را در این رابطه داشته باشید.

در مرحله بعدی، نوبت به انتخاب موسسه آموزشی و یا همان دانشگاه کانادایی می رسد. شما باید به سراغ موسسات آموزشی معتبر و ثبت شده DLI در کانادا بروید و با آماده سازی و ارسال مدارک خود، نسبت به دریافت نامه پذیرش و کسب موافقت دانشگاه، برای تحصیل در کانادا اقدام کنید.

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

نکته مهم در مورد اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا این است که می توانید تنها بر روی یک موسسه آموزشی تمرکز کرده و فرم درخواست و سایر مدارک تحصیلی را برای این دانشگاه بفرستید، در عین حال این امکان را دارید تا با ارسال همزمان مدارک تحصیلی و فرم درخواست پذیرش به چندین دانشگاه کانادایی، شانس خود را برای دریافت نامه پذیرش بالا ببرید.

فقط باید این موضوع را بخاطر داشته باشید که ارسال و ارزیابی انواع مدارک تحصیلی، مالی و هویتی دانشجو توسط دانشگاه کانادایی، مستلزم پرداخت یک هزینه ارزی به نام ادمیشن فی است که ممکن است بین ۷۵ تا ۱۵۰ دلار کانادا متغیر باشد.

بر همین اساس، اگر برای مثال بخواهید به طور همزمان برای ۵ دانشگاه کانادایی درخواست پذیرش ارسال کنید، باید برای هر دانشگاه، این هزینه ارزی را پرداخت کنید.

اصولاً، نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه، مدرکی مهم و البته آغازگر ماجراجویی تحصیلی شما در این کشور است و وجود آن برای ادامه مسیر و اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی است. از این رو، شما باید به وب سایت دانشگاه مراجعه کرده، از شرایط پذیرش باخبر شوید و مجموعه ای از مدارک را برای ارزیابی به دپارتمان پذیرش دانشگاه مورد نظر خود بفرستید.

پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی

مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی در کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • ترجمه رسمی ریزنمرات مقطع متوسطه و آخرین مدارک تحصیلی (دیپلم و پیش دانشگاهی)
 • اصل و کپی ترجمه شده پاسپورت معتبر متقاضی
 • فرم درخواست پذیرش تکمیل و امضا شده توسط دانشجو
 • رسید پرداخت هزینه ادمیشن فی
 • رزومه و سوابق تحصیلی کامل دانشجو
 • سوابق کار مرتبط با زمینه تحصیلی دانشجو
 • ارائه هرگونه مقاله و یا پژوهش تحصیلی (به عنوان مزیت)
 • ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی (تافل، آیلتس، Pte و یا دولینگو)
 • نامه تمکن مالی بانکی و ریز گردش حساب ۳ ماهه اخیر( برای دانشجو و یا والدین به عنوان حامی مالی)
 • دو قطعه عکس جدید و رنگی دانشجو
 • ترجمه سایر مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی
 • برنامه تحصیلی موجه دانشجو
 • ارائه مدارک تاهل ( درصورت وجود)

پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد

مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی ارشد در کانادا شامل موارد زیر می شود:

مدارک ارسالی شما برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در کانادا، شباهت زیادی با موارد بالا دارد، با این تفاوت که چند مدرک زیر به آنها اضافه می شود:

 • ۲ توصیه نامه از اساتید قبلی دانشگاه (برای تائید دانشجو و ارائه نقطه نظر استاد درباره توانایی های فردی دانشجو برای تحصیل در رشته مورد نظر)
 • انگیزه نامه تحصیلی SOP : برای توضیح دلایل دقیق و قانع کننده انتخاب رشته، هدف و مسیر تحصیلی فرد بعد از فارغ التحصیلی در کانادا
 • ارائه ترجمه رسمی و ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی کارشناسی
 • نمونه کار عملی برای رشته هایی نظیر معماری

پذیرش تحصیلی مقطع دکترا و فوق دکترا

اگر تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی دکترا و یا پست دکترا در کشور کانادا داشته باشید، باید نسبت به مقطع کارشناسی و ارشد چندین مدرک مضاعف زیر را در صورت درخواست دانشگاه ارسال کنید:

 • ارائه ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات کارشناسی ارشد
 • ارائه ۳ توصیه نامه از اساتید پیشین دانشگاه
 • ارائه مدرک و نمره آزمون GMAT برای رشته هایی نظیر مالی، مدیریت و حسابداری
 • ارائه مدرک GRE در صورت درخواست دانشگاه برای رشته های فنی و مهندسی
 • ارائه مقاله و پژوهش های بین المللی ISI
 • ارائه انواع فعالیت های فوق برنامه نظیر سابقه کار مرتبط و یا حضور در رویدادهای بین المللی

اکنون که با مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی کانادا آشنا شدید، بد نیست تا از شرایط و جزئیات تحصیل در کانادا نیز باخبر شوید.

صفر تا صد تحصیل در کانادا و بورسیه
شرایط تحصیل در کانادا

در کنار مدارک ارسالی به دپارتمان پذیرش دانشگاه کانادایی، داشتن شرایط تحصیلی زیر از اهمیت زیادی برای موافقت با نامه پذیرش شما برخوردار است:

 • نمره مدرک زبان: اینکه بنابر شرایط اعلام شده در وب سایت دانشگاه کانادایی، حداقل نمره زبان شما کمتر از ۶ تا ۶.۵ آیلتس آکادمیک و یا ۹۰ تافل iBT نباشد. البته حداقل نمره زبان برای رشته های تخصصی نظیر داروسازی و پزشکی برابر با نمره ۷ آیلتس است.
 • رزومه کاری و سوابق تحصیلی مرتبط: اینکه به رشته مدرک تحصیلی قبلی خود برای رشته تحصیلی در مقطع بالاتر درخواست داده باشید، یعنی اگر برای مثال مدرک کارشناسی شما در حوزه مدیریت است، مقطع ارشد خود را نیز در همین زمینه تحصیلی انتخاب کنید و به سراغ رشته ای نامرتبط و نیازمند دروس پیش نیاز بسیار متفاوت نظیر دامپزشکی نروید!
 • از قانون حداقل نمره معدل و دروس اصلی برای دریافت پذیرش پیروی کنید که در بسیاری از دانشگاه ها حداقل معدل مورد پذیرش ۱۵ و یا ۱۶ و نمره مورد پذیرش دروس اصلی نظیر ریاضی و فیزیک، بین ۶۵ تا ۷۰ درصد از کل مجموع نمره است. این در حالی است که برای رشته های تخصصی نظیر پزشکی، نمره معدل بالای ۱۷ و نمرات بالای ۷۵ درصد دروس اصلی و پیش نیاز، مورد پذیرش قرار می گیرد.
 • نامه تمکن مالی: یکی از شرایط اصلی پذیرش دانشجو در کانادا، اثبات داشتن توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور است که معادل ۱۰ هزار دلار کانادا برای هر سال اقامت برآورد شده است، این هزینه جدا از شهریه و هزینه دانشگاه است و در استان کبک معادل ۱۱ هزار دلار در هر سال است.
 • داشتن شرط سنی و گپ تحصیلی کم: یکی از عوامل مهم در اخذ پذیرش تحصیلی، نداشتن سن و فاصله تحصیلی بالا است. این بدین معنی است که اگر به عنوان مثال آخرین مدرک تحصیلی شما (دیپلم و یا کارشناسی)، ۷ تا ۱۰ سال قبل دریافت شده باشد، دارای گپ تحصیلی زیادی بوده و از آمادگی ذهنی و علمی لازم برای بازگشت به دانشگاه برخوردار نیستید. به طور معمول وقفه و یا گ تحصیلی مورد پذیرش دانشگاه های کانادا بین ۳ تا ۵ سال است.
 • انگیزه نامه موجه: برای ترغیب مسئولان پذیرش دانشگاه، یک انگیزه نامه مختصر و مفید به زبان انگلیسی آماده کنید و در آن با اشاره به رزومه تحصیلی و دلیل انتخاب رشته و دانشگاه، از اهداف کاری بعد از فارغ التحصیلی و پتانسیل های شخصی و مرتبط با رشته تحصیلی صحبت کنید. بهتر است انگیزه نامه شما فاقد هرگونه اغراق باشد و با رزومه تحصیلی و مدارک شما هم خوانی لازم را داشته باشد.

شرایط کلی تحصیل در هر دانشگاه خارجی ممکن است با دیگری تفاوت های اساسی داشته باشد، از این رو بهتر است پیش از هر اقدامی، به خوبی شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

بعد از آماده سازی مدارک و شرایط تحصیل در کانادا، نوبت به اخذ استادی پرمیت و یا همان ویزای تحصیلی کانادا می رسد. در حال حاضر، با توجه به بسته بودن سفارت کانادا در ایران، شما باید به وب سایت Canada.ca مراجعه کرده و یک حساب کاربری بسازید، سپس فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا را پر کرده و مدارک درخواستی زیر را به صورت اینترنتی آپلود نمایید:

 • کپی معتبر پاسپورت با حداقل ۱ سال اعتبار
 • مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • ترجمه رسمی آخرین مدارک تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • نامه تمکن مالی و ریزگردش حساب
 • آزمایش مدیکال
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزای تحصیلی و انگشت نگاری بیومتریک (۲۳۵ دلار کانادا)

در نهایت با انجام این موارد، ایمیلی برای شما ارسال می شود که باید طی ۳۰ روز کاری به کارگزاری خدمات ویزای کانادا مراجعه کرده و جهت ادامه بررسی و ارزیابی پرونده ویزای تحصیلی، انگشت نگاری و عکس بیومتریک و مصاحبه ویزا را انجام دهید.

با توجه به نبود سفارت و کارگزاری فعال خدمات ویزای کانادا در ایران، شما باید به وب سایت بین المللی وی اف اس رفته و یک وقت سفارت برای کشورهای همسایه نظیر ارمنستان، ترکیه و یا گرجستان رزرو کنید، سپس باید از وقت رزرو شده خود پرینت گرفته و به همراه رسید پرداخت هزینه ویزا و اصل و کپی پاسپورت، در محل کارگزاری در کشور واسط حضور پیدا کنید.

با ثبت اثر انگشت و عکس بیومتریک و انجام احتمالی مصاحبه ویزای تحصیلی، کار شما در کارگزاری وی اف اس تمام شده و باید به کشور مبدا بازگردید. در نهایت نتیجه درخواست ویزای تحصیلی طی ۱ تا ۲ ماه کاری به ایمیل شما ارسال می شود. در صورت موافقت با درخواست ویزای تحصیلی کانادا، باید به صورت شخصی و به همراه پاسپورت به مرکز کارگزاری در کشور واسط بروید و یا از گزینه پیکاپ ویزا استفاده کنید.
هزینه تحصیل در کانادا

در مقوله تحصیل در کانادا، هزینه تحصیل در این کشور بسیار مهم و سرنوشت ساز بوده و باید به آن توجه ویژه ای شود. زمانی که حرف از هزینه تحصیل در کانادا می زنیم، باید به دو بخش اصلی هزینه های ثبت نام و تجهیزات دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویی فکر کنیم.

به طور میانگین شهریه های دانشگاه های کانادا بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال است. این عدد تقریبی بوده و بنابر رشته و مقطع تحصیلی دانشجو متغیر است، برای اینکه تفاوت هزینه های تحصیل در کانادا را بیشتر درک کنید، بد نیست نگاهی به شهریه های سالانه ۲۰۲۰، در دو مقطع کارشناسی و ارشد بیاندازید:

رشته تحصیلی کارشناسی ارشد
آموزش و پرورش ۲۰.۸۷۵ ۱۵.۷۶۴
هنرهای تجسمی، نمایشی و فناوری های ارتباطی ۲۵.۱۲۷ ۱۴.۷۳۷
علوم انسانی ۲۸.۶۷۶ ۱۳.۶۶۷
علوم اجتماعی و رفتاری ۲۷.۶۴۷ ۱۵.۰۳۲
حقوق، مشاغل حقوقی و مطالعات ۳۳.۱۹۲ ۱۷.۲۳۷
مدیریت بازرگانی و دولتی ۲۶.۶۸۰ ۲۴.۶۹۳
مدیریت اجرایی MBA ۶۶.۶۶۵
مدیریت عادی MBA ۳۸.۹۵۰
علوم فیزیک، زندگی و فناوری ۳۱.۵۳۶ ۱۵.۴۲۱
ریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات ۳۳.۰۱۲ ۱۶.۶۴۷
مهندسی ۳۳.۷۰۳ ۱۹.۳۰۱
معماری ۲۶.۴۵۷ ۲۳.۹۹۲
کشاورزی، منابع طبیعی و حفظ منابع ۲۶.۲۰۸ ۱۴.۴۵۲
دندان‌پزشکی ۵۶.۶۲۱ ۲۲.۴۷۲
پزشکی ۳۲.۴۵۰
پرستاری ۲۱.۹۲۲ ۱۶.۱۶۸
چشم پزشکی ۱۴.۰۱۴
داروسازی ۴۰.۹۶۰ ۱۲.۸۷۶
دامپزشکی ۶۳.۳۲۳ ۱۰.۰۹۹
سایر رشته های سلامتی و تناسب اندام ۲۴.۶۲۶ ۱۸.۵۵۱
خدمات شخصی محافظتی و حمل و نقل ۲۰.۳۳۲

همانطور که می بینید شهریه های دانشگاهی و هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی بیشتر از مقطع ارشد است و رشته های تخصصی مدیریت و حوزه پزشکی در مقطع کارشناسی از بالاترین میزان شهریه در هر سال برخوردار هستند.

در کنار شهریه سالانه دانشگاه، هزینه ۱۰ تا ۱۵ هزار دلاری زندگی دانشجویی در کانادا نیز وجود دارد که شامل هزینه خانه و یا خوابگاه، خورد و خوراک، کتاب و تجهیزات مورد نیاز دانشگاه، حمل و نقل، بیمه درمانی، هزینه موبایل و قبوض مصرفی، سرگرمی و پوشاک می شود.

البته ممکن است بنابر سبک زندگی دانشجو و شهر و استان انتخابی، هزینه اعلام شده سالانه در کانادا کم بوده و فرد نیاز به داشتن بودجه بیشتری برای تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا داشته باشد.

صفر تا صد تحصیل در کانادا و بورسیه
بورسیه تحصیلی کانادا

اگر قصد تحصیل کم هزینه و یا رایگان را در کانادا داشته باشید، باید برای یکی از انواع بورسیه، اسکالرشیپ و یا همان فاند تحصیلی کانادا، پیش از حضور در این کشور درخواست دهید. معمولاً هر ساله دانشگاه های دولتی کانادا، سازمان ها و موسسات آموزشی خصوصی و برخی از ارگان های دولتی، کمک هزینه های تحصیلی مشخصی را برای مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکترا و فوق دکترا و دانشجویان بومی و بین المللی واجد شرایط اختصاص می دهند.

در اغلب اوقات، این کمک هزینه های دانشگاهی به نام merit شناخته می شوند، یعنی برحسب شایستگی تحصیلی دانشجو اعطا می گردند. البته برخی از انواع بورسیه مخصوص افراد با استعداد در حوزه ورزشی و هنر است، اما نوع متداول آن همان merit based محسوب می شود.

از این رو، دانشجو باید به طور همزمان با درخواست پذیرش تحصیلی، فرم درخواست بورسیه و کمک هزینه را پر کرده و همراه با مدارک مورد نیاز، به دانشگاه مورد نظر بفرستد.

به طور معمول، اولویت اعطای بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی با دانشجویان بومی کانادا و افرادی است که از مقطع دبیرستان در این کشور به تحصیل پرداخته اند. اما در مقابل امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع تکمیلی دانشگاه های کانادا وجود دارد.

اگر خواهان دریافت فاند و بورسیه تحصیلی کانادا هستید، باید دارای شرایط کلی زیر باشید:

 • مهارت زبان: باید نمره زبان انگلیسی و یا فرانسوی شما در حد بالایی باشد
 • رزومه و سوابق تحصیلی درخشان: ارائه نمرات قوی دروس اصلی ریاضی، فیزیک، شیمی و علوم زیستی، معدل پایانی بالا و اثبات داشتن توانایی لازم برای بهره مندی حداکثری از کمک هزینه دانشگاهی می تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد
 • برنامه های فوق برنامه: هرگونه مقالات و پژوهش های قابل استناد و مرتبط با زمینه تحصیلی، فعالیت های داوطلبانه و موثر دانشجویی، سوابق کاری و نمونه کار مرتبط و شرکت در رویدادهای علمی می تواند در تصمیم گیری دپارتمان بورسیه تاثیرگذار باشد
 • آمادگی برای مصاحبه: به طور حتم در مسیر اخذ بورسیه تحصیلی کانادا، چندین بار از دانشجو مصاحبه حضوری و یا آنلاین گرفته می شود. از این رو داشتن توانایی های ارتباطی قوی، مهارت بالای زبان، اعتماد به نفس، تسلط به برنامه های تحصیلی و کاری آینده و موارد این چنینی، تضمین کننده موفقیت شما در این امر خواهد بود.
 • ددلاین ارسال مدارک: در نهایت باید حواستان به تاریخ ارسال مدارک و شرکت در طرح بورسیه دانشگاه و یا سازمان آموزشی دولتی و یا خصوصی باشد و آن را با زمان ارسال مدارک پذیرش تحصیلی دانشگاه اشتباه نکنید.

اگر بنابر رزومه تحصیلی درخشان و صلاحدید اعضای آکادمیک دانشگاه، موفق به دریافت بورسیه فول فاند شوید، تمام هزینه ها از جمله شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه، تجهیزات دانشگاهی، هزینه رفت و آمد و موارد این چنینی برای کل دوره آموزشی به عهده دانشگاه بوده و تحصیل شما به صورت رایگان خواهد بود.

اما اگر بورسیه تحصیلی شما فول فاند نباشد، تنها به اندازه چند ترم از شهریه دانشگاهی را پوشش داده و الباقی هزینه های تحصیل و زندگی به عهده دانشجو خواهد بود.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که در مقاطع تکمیلی دکترا و فوق دکترا، حقوق دانشگاهی نیز از بابت تحقیق و پژوهش و یا کمک به استاد دانشگاه، به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود که فرد را از بابت نگرانی پوشش دادن به هزینه های زندگی و دانشگاه خلاص می کند.
بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

بنابر ارزیابی فاکتورهایی نظیر امنیت، امکانات حمل و نقل، فرصت های شغلی، شرایط بورسیه تحصیلی، هزینه های زندگی و غیره، بهترین شهرهای دانشجویی کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 • مونترال
 • ونکوور
 • تورنتو
 • اتاوا
 • کبک

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل

بنابر جدیدترین آمار اینترنتی، برترین دانشگاه های دارای رنکینگ جهانی در کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه وسترن

به طور معمول اعتبار و شهرت این دانشگاه ها موجب می شود تا درصد موفقیت جذب نیرو و استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه ها بسیار بالا باشد و درآمد بسیار ایده آلی را نصیب دانشجویان فارغ التحصیل بکند.

تنها این موضوع را بخاطر داشته باشید که متناسب با رزومه تحصیل (معدل، ریز نمرات و نمره زبان) و بودجه خود اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا کنید. چون شرایط پذیرش و هزینه ثبت نام این دانشگاه ها، به مراتب سخت تر و بالاتر از سایر دانشگاه های کانادا است.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود