آبشار دتیفوس و آشنایی بیشتر با این جاذبه شگفت انگیز

آبشار دتیفوس از جمله معروف ترین آبشارهای دنیا است که به دلیل حیرت انگیزی خود در بسیاری از فیلم های تخیلی هالیوددی مورد استفاده بوده است این آبشار در منطقه ایسلند واقع شده است و نواحی اطراف آن را پارک های ملی واتناجوکول احاطه کرده اند پهنای این آبشار ۱۰۰ متر و عمق آن در برخی از مناطق به ۴۵ متر می رسد.

آبشارها همواره یکی از زیباترین چشم اندازهای دنیا برای گردشگران هستند به ویژه در قاره اروپا آبشارهای مرتفع و پر جاذبه ای وجود دارند که می توانید از آن ها دیدن کنید از مهم ترین ویژگی های این آبشارها می توان به ارتفاع بلند و ظاهر زیبای آن ها اشاره نمود که بسیار زیبا می باشند. جالب است بدانید که در برخی از مناطق دنیا دمای این آبشارها با نواحی اطراف آن متعدد هستند به ویژه آبشار دتیفوس که از این ویژگی برخوردار است و هر ساله نیز گردشگران زیادی هستند که از جاذبه های مهم این منطقه دیدن می کنند بسیاری از گردشگرانی که به این منطقه سفر کرده اند و از چشم اندازهای این آبشار بازدید نموده اند آن را یکی از قدرتمندترین آبشارهای دنیا می دانند که دارای چشم اندازهای منحصر به فردی است وسعت این آبشار به میزانی است که موجب حیرت و ترس بازدیدکنندگان می شود این آبشار زیبا در یکی از پارک های ملی واتناجوکول واقع شده است و با وجود چشم اندازهای زیبای خود به یکی از مناطق گردشگری مهم در دنیا تبدیل شده است.

آبشار دتیفوس کجاست؟

این آبشار در ارتفاعات ایسلند واقع شده است و یکی از مناطق بکر و پر جاذبه ای است که شما گردشگران می شناسید پهنای این آبشار ۱۰۰ متر است و یکی از بلندترین ریزشگاه های ایسلند محسوب می شود. در برخی از بخش ها این آبشار مرتفع تر و وسیع تر می شود به ویژه در بخش هایی که میزان بارش های بیشتری بر آن حاکم است در اینگونه از مناطق ریزشگاه آبشار به ۴۵ متر نیز می رسد.

 آبشار دتیفوس

بخش های مختلف آبشار:

این آبشار دارای بخش های مختلفی است یکی از بخش های اصلی و مهم در این آبشار حوضه آبریزهای آن است آبریز این آبشار رود یوکولسا آفیولوم می باشد میانگین سرعت در این آبریز به طور سالانه ۱۹۳ متر مکعب در ثانیه است که نشان دهنده بخش مهمی از جریانات آبی دنیا در این آبشار می باشد. این آبشار از نظر زیست محیطی دارای اهمیت زیادی است و بخش های مهمی از آب های منطقه را نیز تامین می کند در فصل های مختلفی از سال این منطقه دارای آب است و در برخی از فصل ها نیز حجم بارش ها در این منطقه بالا است و در نتیجه حوضه آبریزها پر حجم تر می شوند. آبشار دتیفوس از جمله آبشارهای پر آب و شگفت انگیز در دنیا محسوب می شود.

آب های دتیفوس

چشم اندازهای آبشار:

این آبشار دارای جاذبه ها و چشم اندازهای منحصر به فردی است واقع شدن این آبشار در پارک ملی واتناجوکول که یکی از معروف ترین زیستگاه های طبیعی ایسلند است موجب اهمیت بیشتر آن شده است و چشم اندازهای آن را دوست داشتنی تر کرده است. جالب است بدانید که این آبشار به دلیل پر حجم بودن آب یکی از قوی ترین آبشارهای دنیا شناخته می شود که در قاره اروپا واقع شده است و از زیبایی های این منطقه است.

شاید با دیدن چشم اندازهایی از این آبشار به یاد فیلم های تخیلی هالیوودی بیافتید و تصور کنید که اشتباه کرده اید اما در حقیقت این یک واقعیت است و شما تنها مناظری از این آبشار را در این فیلم ها دیده اید. در بسیاری از فیلم های تخیلی هالیوودی این آبشار را با نام آبشار پرومته می شناسند در بسیاری از فیلم های تخیلی نام این آبشار ذکر شده است.

دتیفوس را بشناسید

این آبشار پهناور در ایسلند ۱۰۰ متر پهنا دارد و همانطور که اشاره کردیم یکی از بلندترین ریزشگاه های آن ۴۵ متر است یکی از بخش های مهم در این آبشار را حوضه آبریزهای آن تشکیل می دهند که دارای حجم بالای آب های پر فشار می باشند. این آبشار را بی شک می توان یکی از بهترین دیدنی های ایسلند تلقی کرد که از جذابیت های ویژه ای برخوردار است و می توانید از آن بازدید نمایید.

این منطقه دارای جاذبه های طبیعی بی شماری است بی شک چشم اندازهای این منطقه و ارتفاعات آن از زیبایی های بی حدی برخوردار می باشند این جاذبه محبوب گردشگری می تواند از نقاط مختلف دنیا گردشگر بپذیرد و باید از زیبایی های آن بازدید نمایید.

طبیعت دتیفوس

این آبشار چه امکاناتی دارد؟

امکانات رفاهی که در این آبشار وجود دارند موجب شده است تا گردش و بازدید برای علاقه مندان و گردشگران در این منطقه بیشتر شود از مهم ترین امکانات در این منطقه می توان به سرویس بهداشتی اشاره کرد که راحتی بیشتری را برای گردشگران فراهم کرده است مسیر جاده ای که به این آبشار منتهی می شود بسیار مناسب است و گردشگران می توانند به راحتی به این منطقه سفر کنند. از سویی قرارگیری جت های راهپیمایی در این منطقه موجب شده است تا امنیت بیشتری برای گردشگران مهیا شود سکوی بازدید نیز از دیگر بخش های مهمی است که برای گردشگران این منطقه تدارک دیده شده است و امکان دید مناسب را در اختیار آن ها قرار می دهد.

آبشار دتیفوس دارای زیبایی های منحصر به فردی است که بهتر است شما علاقه مندان و گردشگران با سفر به این منطقه و بازدید از جاذبه های آن اطلاعات گردشگری بهتری را درباره این منطقه کسب کنید.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود