جذابیت های دریاچه بایکال روسیه و شناخت بیشتر این منطقه شگفت انگیز

دریاچه بایکال یکی از بزرگ ترین دریاچه های جهان است این دریاچه در کشور روسیه واقع شده است و از جاذبه های بسیار زیادی برخوردار می باشد هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این ردیاچه به روسیه و منطقه سیبری سفر می کنند و در سفر خود به این منطقه می توانند تجربیات زیادی داشته باشند.

با توجه به اینکه دنیا امروزه متاثر از مدرنیته است خیلی از جاذبه های طبیعی در نقاط مختلف دنیا هستند آرامش زیادی را به انسان منتقل می کنند خیلی از گردشگران برای دور شدن از هیاهوی زندگی مدرن امروزه خود را به سمتی از جاذبه های طبیعی می کشانند بنابراین می توان گفت جاذبه های طبیعی یکی از پرطرفدارترین جاذبه ها در دنیا هستند که در اینجا با یکی از زیباترین آن ها آشنا خواهید شد. دریاچه بایکال که یکی از دریاچه های زیبا در روسیه است و به عنوان بزرگ ترین دریاچه دنیا شناخته می شود که بخش مهمی از آب های شیرین دنیا را تامین می کند. این دریاچه به عنوان هفتمین دریاچه بزرگ جهان شناخته می شود که در سیبری واقع شده است. این جاذبه طبیعی یکی از جاذبه های مهمی است که در تورهای روسیه گردی از آن بازدید می شود و علاقه مندان و گردشگران زیادی نیز دارد این دریاچه دارای زیبایی های فوق العاده ای است و عمیق ترین دریاچه آب شیرین دنیا است پوشش گیاهی و جانوری ارزنده در این دریاچه موجب شده است تا به عنوان یکی از جاذبه های توریستی در روسیه شناخته شود.

دریاچه بایکال روسیه:

این دریاچه یکی از مهم ترین دریاچه های دنیا است که دارای ویژگی های مهمی است از مهم ترین امتیازات این دریاچه می توان به عمق آن اشاره کرد عمق این دریاچه ۱۵۰۰ متر است و همانطور که اشاره شد یکی از منابع مهم تامین آب های شیرین است این دریاچه بخش مهمی از آب های شیرین جهان را تامین می کند که از این حیث دارای اهمیت است و شناخته شده می باشد. طبق تحقیقات این دریاچه ۲۰ درصد از آب های شیرین جهان را به تنهایی تامین کرده است با این وجود به خوبی به عظمت این دریاچه پی می برید این دریاچه حدود ۲۵ میلیون سال پیش ایجاد شده است و یکی از قدیمی ترین کانال های دنیا است.

 چشمه های وسیع بایکال

پوشش گیاهی گیاهی و جانوری دریاچه:

یکی از مهم ترین ویژگی های دریاچه بایکال برخورداری از پوشش گیاهی و جانوری ارزنده است در اطراف این دریاچه بیش از ۲۶۰۰ گونه گیاهان متنوع وجود دارند ۷۰ درضد این گیاهان بومی هستند و تحقیقات زیادی بر روی این گیاهان انجام شده است از این رو این منطقه از جهت زیست شناسی و گیاه شناسی دارای ارزش زیادی است برخی از این گونه های گیاهی بسیار نادر هستند. از سوی دیگر می توان به تنوع جانوری در این نواحی اشاره نمود فک های آب شیرین گونه هایی از این جانوران نادر هستند روباه، امول، ماهی آزاد، گوزن، خرس و … از دیگر گونه های جانوری هستند که در این منطقه یافت می شوند.

آب های بایکال

گونه های مختلفی از جانوران که در این مناطق یافت می شوند از جانوران نادر هستند و جزو حیوانات بومی این منطقه به شمار می آیند این دریاچه به دلیل برخورداری از تنوع گیاهی و جانوری خود از اهمیت زیادی برخوردار است و دارای جذابیت های زیادی می باشد آب های این دریاچه که زلال هستند مکان بسیار مناسبی برای رشد این جانوران و گیاهان می باشند به دلیل شفاف بودن آب های این منطقه شما می توانید به راحتی جانوران و گیاهان زیر آب را مشاهده کنید.

دیدنی های دریاچه بایکال

جذابیت های دریاچه در فصل زمستان:

با فرا رسیدن فصل زمستان دریاچه بایکال از جذابیت های بیشتری نیز برخوردار می شود و طبیعت آن دیدنی تر می شود به ویژه زمانی که سطح این دریاچه یخ می بندد به دلیل سرمای زیادی که در این مناطق حاکم است قطر یخ های آن به ۲ متر می رسد وزن این یخ ها نیز بسیار زیاد است و وزنی بالغ بر ۱۵ تن دارند. این دریاچه یکی از زیباترین مکان های دیدنی روسیه است و شما در سفر خود به این منطقه با تورهای مسافرتی حتما از زیبایی های این دریاچه نیز دیدن می کنید.

ویژگی های دریاچه:

این دریاچه دیدنی در مقاسیه با مهم ترین دریاچه های دنیا دارای ویژگی ها و امتیازات زیادی است این دریاچه از عمیق ترین و بزرگ ترین دریاچه های آب شیرین است و همانطور که در بالا به آن اشاره شد بخش مهمی از آب های شیرین دنیا را تامین می کند. این دریاچه دیدنی در شمار دریاچه های مهمی همچون خزر، دریاچه های آمریکا، دریاچه تانگانیا، دریاچه بالخاش، دریاچه آرال، دریاچه بایکال و … قرار دارد و از زیبایی های بی شماری برخوردار می باشد.

آب های یخ زده بایکال

    • فروافتادگی های زمینی
    • شفافیت و درخشندگی آب ها
    • این دریاچه یکی از عجایب هفت گانه است
    • نشل ماهی های امول و جلبک ها در این دریاچه در حال انقراض است

نگاهی به بهترین دیدنی های روسیه و این دریاچه زیبا می تواند اطلاعات گردشگری مهمی را درباره این قطب گردشگری در اختیار گردشگران قرار دهد نایحه سیبری همین نواحی یخ زده دریاچه هستند آب این دریاچه در فصل سرما و با یخ زدن همانند شیشه هایی شفاف می شود که به راحتی می توانید زندگی جانوری زیر آن را مشاهده کنید و این یکی از جذابیت های بی نظیر این دریاچه به شمار می آید.

 

منبع:آرگــا

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود